„Je*ać biedę, PiS i Konfederację” – Piasek nie znalazł złotego środka w imprezowaniu

Artykuł/Trendy 07.01.2021
„Je*ać biedę, PiS i Konfederację” – Piasek nie znalazł złotego środka w imprezowaniu

„Je*ać biedę, PiS i Konfederację” – Piasek nie znalazł złotego środka w imprezowaniu

Andrzej „Piasek” Piaseczny bohaterem skandalu — wszystko przez nagranie z urodzinowej imprezy piosenkarza, które do sieci wrzucił Nergal. Słyszymy na nim, jak Piasek krzyczy m.in. „je*ać biedę, PiS i Konfederację”, a w piosence dedykowanej jubilatowi pojawił się wers poświęcony narkotykom.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Andrzej „Piasek” Piaseczny skończył 6 stycznia 50 lat. Z tej okazji, w trójmiejskiej posiadłości Nergala, przyjaciele zorganizowali mu kameralną (ale dość huczną, o czym za chwilę) imprezę. Problem w tym, że film, na którym zarejestrowano kontrowersyjne słowa jubilata i jego gości, trafił do Internetu. Czy piosenkarza czekają w związku z tym kłopoty?

Piłeś? Nie pisz. A już pod żadnym pozorem nie nagrywaj.

Zasada brzmiąca „piłeś — nie pisz” to jedno z najbardziej sensownych współczesnych porzekadeł. W ferworze suto zakrapianej alkoholem zabawy łatwo stracić kontrolę i powiedzieć/napisać o parę słów za dużo. Jeszcze gorzej, gdy na imprezie korzysta się ze smartfonów z dostępem do Internetu — wtedy ryzyko wywołania skandalu wzrasta kilkukrotnie: zwłaszcza jeśli jesteś znanym piosenkarzem, a wśród zaproszonych gości znajdują się inni celebryci.

Gorzko przekonał się o tym Andrzej „Piasek” Piaseczny, który 6 stycznia świętował swoje 50. urodziny. Podczas imprezy, która odbyła się w domu Adama „Nergala” Darskiego goście zdecydowanie pozwolili sobie na karnawałowe szaleństwo: i nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie fakt, że gospodarz posiadłości nagrał pijane wybryki celebrytów (z jubilatem na czele) i… opublikował je na Instagramie.

A już po 12 może uda się porozmawiać z szacownym Jubilatem – słuchajcie MeloRadia

Opublikowany przez Andrzej Piaseczny/oficjalny profil Środa, 6 stycznia 2021

Piasek: „Je*ać biedę” i nie tylko ją

Na zamieszczonym w Internecie nagraniu widzimy m.in. Nergala i Majkę Jeżowską oraz Piaska wznoszących toasty. Podczas jednego z nich, Piaseczny mówi „je*ać PiS i Konfederację i wszystkich ku*wa tam co tego..”, a wcześniej z jego ust padają słowa „je*ać biedę”.

Podobne kontrowersje budzi piosenka zadedykowana świętującemu okrągłe urodziny Piaskowi: jest nią przeróbka słynnego przeboju wokalisty pt. Śniadanie do łóżka:

Otwarte masz ramiona na życie, nieobce ci są dragi i picie

— słyszymy w jednym z wersów odśpiewanych przez Majkę Jeżowską (co w kontekście twórczości artystki skierowanej do najmłodszych nabiera dodatkowego kolorytu).

Z otwartą głową piszesz pioseneczki, wku*wiają cię już stare cioteczki

— brzmi dalsza część utworu.

Co prawda opublikowane przez Nergala relacje za chwilę znikną z Instagrama (jak każda insta story po dobie od zamieszczenia), ale całe zajście uwiecznił w specjalnym wideo Super Express.

Przez to nagranie Piaseczny może mieć poważne problemy

Kto nigdy nie dał się ponieść imprezowemu klimatowi i nie miał na drugi dzień „moralniaka”, niech pierwszy rzuci kamień. Ot, poimprezować jest rzeczą ludzką: nawet jeśli przyzwyczajeni do wizerunku eleganckiego dżentelmena fani Piaska narażeni zostali na lekki szok. Problem jednak w tym, że Andrzej Piaseczny od lat jest związany z Telewizją Polską — to tutaj rozkwitała jego kariera jeszcze za czasów zespołu Mafia, czy udziału gwiazdora w popularnym serialu „Złotopolscy”.

Od kilku lat Piasek regularnie pojawia się również w rozrywkowych produkcjach TVP: był m.in. jednym z jurorów i trenerów w czterech edycjach programu „The Voice of Poland”, a w 2019 r. znalazł się w gronie jury „The Voice Senior”. Także w zaplanowanej na 2021 r. emisji drugiej edycji talent show dla seniorów Piasek również bierze udział: najnowsze odcinki show zobaczymy już w tę sobotę 9 stycznia na antenie TVP2.

Pytanie, czy po wypłynięciu kompromitujących nagrań (zwłaszcza tych, w których Piasek wulgarnie wyraża się o bieżącej władzy), Jacek Kurski będzie chciał kontynuować współpracę z muzykiem. Do momentu publikacji tekstu w mediach społecznościowych Andrzeja Piasecznego nie pojawił się żaden wpis odnoszący się do środowych wydarzeń. To całkiem logiczne — taką imprezę trzeba w końcu odespać.

Jakkolwiek nie potoczyłyby się dalsze losy pana Andrzeja, dołączamy do urodzinowych życzeń i życzymy powodzenia w odnajdowaniu złotego środka (również w imprezowaniu), o którym tak pięknie śpiewał swego czasu piosenkarz.

*Zdjęcie główne: TVP VOD/YouTube

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (39)

98 odpowiedzi na “„Je*ać biedę, PiS i Konfederację” – Piasek nie znalazł złotego środka w imprezowaniu”

 1. Autorka słusznie zwraca uwagę na Majkę Jeżowską.
  Jak odmiennego znaczenia nabierają słowa piosenki “wszystkie dzieci nasze są” gdy w prywatnym gronie śpiewa się o dragach i gorzale.
  W Polsce poza słynnym dyrygentem chóru chłopięcego gigantyczne afery jeszcze nie wypłynęły choć od dawna mówi się o tym,że dzieci też są “używką” w kręgach celebrytów.

 2. Poglądy polityczne poglądami, ale wyrażanie się w taki sposób i obrażanie ludzi mniej zamożnych niż ów celebryta to chamstwo! Przypominają się tutaj słowa pani Bieńkowskiej o tych co mają poniżej 6 tyś., szkoda gadać o kolejnej celebryckiej osobie z wybujanym ego, bo w zasadzie to nic nowego.

  • Ja te słowa zrozumiałem bardziej jako je**nie biedy jako zjawiska a nie biednych, a w takim przypadku jest to stwierdzenie, z którym nie można się nie zgodzić. A co do PiSu i Konfabulacji, tylko takie słowa cisną się przy nich na język…

   • To prawda – Czasem używam “j%^&ć biedę” nie w stosunku do ludzi, którym się gorzej powodzi i mają trudności materialne, ale jako zjawiska samego w sobie, które nie powinno mieć miejsca i każdemu człowiekowi należą się podstawowe udogodnienia jak choćby opieka medyczna (pozdrawiam JuEsEj), edukacja, prąd, kanalizacja, czyste ubrania, ogrzewanie, dach nad głową i jedzenie w ilości odpowiadającej wymaganemu dziennemu spożyciu. A na resztę powinno się zapracować jeśli ktoś jest tylko w stanie fizycznym / psychicznym.

   • A co do PiSu i Konfabulacji, tylko takie słowa cisną się przy nich na język…

    Co nie zmienia faktu,że Piasek czy Janda dostarczają paliwa PiS na dalsze grillowanie PO i ich sympatyków.

   • Oczywiście, że tak. “Jeb*ć biedę” Jest powszechnie używane obecnie wśród wielu ludzi np. raperów, ale nie w sensie żeby je.. biednych ludzi tylko BIEDĘ jako zjawisko. A to że Jan tego nie kuma lub nie wie, to mnie nie dziwi, przecież wyborcy PIS w większości to ludzie troszkę ograniczeni. Co już też powoduje, że nasz kraj jest ograniczony. No może oprócz podatku na cukier, bo przecież Morawiecki powiedział: “…większość dojrzałych państw już dawno tę opłatę wprowadziła.”

  • Nie żebym bronił piaska, ale sformułowania “je**ć biedę” sam czasami używam, ale nie w kontekście ludzi biednych, tylko w swoim – np. jak chcę sobie kupić coś droższego i długo się wacham, czy mnie na to stać czy nie, to dla dodania sobie animuszu walnę czasem “je**ć biedę – kupuję!”

   • Same here. Też mi się zdarza mówić w myślach „je**ć biedę” jak kupuję pod koniec miesiąca keczup Kotlin zamiast Tortexu :V

  • W jakich słowach Piasek obraził mniej zamożnych ludzi? Serio pytam. Wątpię żeby ktokolwiek biedny się na niego obraził. Czy biedny nie może powiedzieć “jebać biedę” Czy chory na covid nie może powiedzieć “jebac covid”? Czy w ten sposób sami siebie obrażają? Jest to wyrażenie swojego niezadowolenia w wyszukany sposób nawiązujący do ostatnich demonstracji. Kogoś może urazić słownictwo uważane kiedyś za wulgarne, mnie się to podoba i jako symbol rewolucji. Ja to tak odebrałem, a że był “pod wpływem” to się odważył to powiedzieć do kamery.

  • On to zrobił na swojej imprezie urodzinowej. Mógł tam równie dobrze wysrać się na środku stołu. To jego sprawa. Inna sprawa że jełop nergal wrzucił do do sieci.

 3. Halo! Spidersweb! Skąd te podwójne standardy? Zwykły plebs miał na sylwestra siedzieć w domu, od marca jesteśmy atakowani artykułami jak to trzeba zachowywać dystans od każdego, nawet własnego psa, ale już grupa celebrytów urządzająca sobie imprezę urodzinową to “nic złego”.
  Już pomijając zachowanie Nergala. Taki przyjaciel, który jakby nie było sprzedaje własnego kumpla. Chociaż w tych środowiskach chodzi tylko o to, by się mówiło. Nie ważnie czy dobrze czy źle. Patologia.

  • Ale to nie Spidersweb zadekretował godzinę policyjną w Sylwestra, tylko rząd ;)

   P.S.
   Skoro w kwestii urodzin Radia Maryja służby uznały, że nie doszło do złamania reżimu sanitarnego, to obawiam się, że urodziny Piaska mogą ich również nie przekonać.

 4. Ostatnie dni widać są bardzo dobre dla PiS – urodziny Piaska czy bezczelna Janda wpychająca sie przed szereg w kolejce do szczepień tylko potwierdzają lansowaną przez PiS teze o zepsuciu elit związanych z poprzednim układem władzy.

 5. “Wszyscy artyści to prostytutki
  W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
  A jedni są lepsi, a drudzy są gorsi
  A gorsi są tańsi, a lepsi są drożsi”

 6. Zwykłe buractwo i chamstwo. Oczywiście każdy wie, że spotkania za zamkniętymi drzwiami mają inny charakter, ale można się zabawić z klasą, a takie gadanie sobie darować. Nawet bym do tego nic nie miał, szanuję ludzi którzy mają swoje poglądy, ale niech nie będą fałszywi. Żeby miał za co ćpać i walić się z kolegami jest finansowany przez PiS i to już mu nie przeszkadza, wtedy to są przyjaciele. Niech się wypowie publicznie o rządzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...