Na platformie Netflix nie brakuje popularnych seriali animowanych dla młodszych widzów, ale pewna zupełnie nowa produkcja szykowana na 2021 rok może pobić ich wszystkie pod względem liczby wyświetleń. A to dlatego, że „Kid Cosmic” jest zupełnie nowym tytułem od twórcy kultowej serii „Atomówki”. Mamy już jego zwiastuny w języku oryginalnym i z dubbingiem.

Pierwsze informacje na temat nowej produkcji Craiga McCrackena pojawiły się jeszcze w 2018 roku, gdy Netflix ogłosił cały szereg animowanych produkcji familijnych. To właśnie wtedy użytkownicy serwisu po raz pierwszy usłyszeli o takich tytułach jak „Klaus” i „Rodzeństwo Willoughby” (recenzję tego pełnometrażowego filmu znajdziecie TUTAJ), które z czasem miały stać się wielkimi hitami platformy. „Kid Cosmic” został wówczas przedstawiony jako zabawny serial o nastoletnim chłopcu marzącym o zostaniu superbohaterem.

Życzenie spełnia się, gdy odnajduje pochodzące z kosmosu kamienie mocy, ale szybko wychodzi na jaw, że rzeczywistość bycia herosem jest znacznie bardziej skomplikowana niż w jego młodzieńczych fantazjach. Opublikowany właśnie premierowy trailer produkcji pokazuje, że w ciągu dwóch lat prac początkowy koncept nie uległ większym zmianom, choć doszła spora grupa nowych postaci.

„Kid Cosmic” przypomina oryginalne „Atomówki” tematyką i typowym dla McCrackena humorem.

Trwający prawie dwie minuty materiał pokazuje jak na dłoni, że „Kid Cosmic” również będzie animacją łączącą w sobie sceny akcji z absurdalnym humorem i familijnymi wartościami. Widać przy tym jednak, że Netflix i Craig McCracken postanowili za to nieco poeksperymentować ze stylem wizualnym, dlatego kreskówkowe postaci zostają przedstawione na realistycznym tle. Co sprawia dosyć interesujące wrażenie.

Czy nowi bohaterowie zyskają w Polsce równie wielką popularność, co Bójka, Bajka i Brawurka oraz ich przeciwnicy z Mojo Jojo na czele? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za niecały miesiąc. Na pewno nie zaszkodzi jednak fakt, że produkcja będzie dostępna tak w oryginalnej wersji językowej, jak i z polskim dubbingiem (obie wersje prezentujemy w osobnych zwiastunach).

Serial „Kid Cosmic” trafi na Netflix Polska dokładnie 2 lutego.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...