Netflix i JIMEK połączyli siły w promocji filmu „Niebo o północy”. Noworoczny koncert muzyki z filmu jest dostępny za darmo

News/Muzyka 04.01.2021
Netflix i JIMEK połączyli siły w promocji filmu „Niebo o północy”. Noworoczny koncert muzyki z filmu jest dostępny za darmo

Netflix i JIMEK połączyli siły w promocji filmu „Niebo o północy”. Noworoczny koncert muzyki z filmu jest dostępny za darmo

Film „Niebo o północy” okazał się jednym z największych hitów platformy Netflix Polska w grudniu zeszłego roku. Produkcja była mocno promowana w naszym kraju, czego zwieńczeniem okazał się koncert noworoczny wykonany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Radzimira Dębskiego. Gdzie można obejrzeć to nagranie?

„Niebo o północy” było ostatnią głośną premierą Netfliksa obok finałowego sezonu „Chilling Adventures of Sabrina” w minionym roku. Film wyreżyserowany przez George’a Clooneya nie zyskał przesadnie ciepłych reakcji ze strony krytyków (może się pochwalić wynikiem zaledwie 52 proc. na Rotten Tomatoes, a nasz recenzent również nie był pod wrażeniem), ale od premiery notuje dobre wyniki w rankingu Netflix TOP 10. Szefowie serwisu przewidzieli popularność produkcji w naszym kraju i właśnie Polskę wybrali na miejsce powstania noworocznego koncertu muzyki nagranej na potrzeby „Nieba o północy”.

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu Clooneya jest francuski kompozytor filmowy Alexandre Desplat, który ma na swoim koncie jedenaście nominacji do Oscarów i dwie statuetki za muzykę do filmów „Grand Budapest Hotel” i „Kształt wody”. Mowa więc o twórcy niezwykle docenianym oraz utworach niezwykle istotnych dla samego „Nieba o północy”, którego znaczna część odbywa się bez obecności jakichkolwiek dialogów.

Noworoczny koncert „Niebo o północy” dla serwisu Netflix zrobił popularny JIMEK.

Wydarzenia tego typu stanowią jedną z ulubionych rozrywek Polaków na początku roku, więc szefowie platformy dobrze wybrali kraj pod premierowe wykonanie muzyki Desplata na żywo. Trwający niemal pół godziny materiał powstał przy współudziale jednego z najpopularniejszych współczesnych kompozytorów pochodzących z naszego kraju, czyli Radzimira Dębskiego.

Audiowizualny koncert pod jego batutą nagrała Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, a można go obejrzeć w całości w serwisie YouTube. Ponadto Netflix przygotował jeszcze jedną niespodziankę dla fanów filmu. Tuż po premierze omawianego wideo jego zapis dźwiękowy ma zostać wysłany w przestrzeń kosmiczną. Udział w tym przedsięwzięciu weźmie Centrum Nauki Kopernik.

Film „Niebo o północy” znajdziecie na platformie Netflix Polska.

Teksty, które musisz przeczytać:

Klasyczne horrory sprzed prawie 100 lat do obejrzenia za darmo na YouTubie. Śpieszcie się, macie czas do weekendu

Biblioteki serwisów VOD są pełne uwielbianych przez Polaków filmów grozy, ale przeważnie chodzi o tytuły z ostatnich 20 lat. Legalne obejrzenie któregoś z ikonicznych horrorów wytwórni Universal Pictures zwykle sprawia większe problemy. Na szczęście przez kilka dni filmy takie jak „Niewidzialny człowiek” i „Dracula” będą dostępne za darmo.

News/Film 18.01.2021

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...