Maja Staśko dostaje groźby śmierci. Po filmie Stanowskiego o molestowaniu uderzyła w nią fala hejtu

Artykuł/Trendy 30.12.2020
Maja Staśko dostaje groźby śmierci. Po filmie Stanowskiego o molestowaniu uderzyła w nią fala hejtu

Maja Staśko dostaje groźby śmierci. Po filmie Stanowskiego o molestowaniu uderzyła w nią fala hejtu

Dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski najwyraźniej postanowił przekroczyć własną bańkę informacyjną i w swoim filmie na YouTubie wykpił tekst Mai Staśko, aktywistki nagłaśniającej problem tzw. kultury gwałtu. Tuż po tym, na działaczkę spłynęła fala hejtu — w tym groźby śmierci.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Poza sportową bańką, o Krzysztofie Stanowskim głośno zrobiło się parę dni temu, gdy dziennikarz wdał się w wulgarną pyskówkę z Marcinem Najmanem na Twitterze. Doszło nawet do tego, że panowie umówili się na tzw. ustawkę pod częstochowskim stadionem Rakowa. Problem w tym, że w myśl zasady „kozak w necie, d*pa w świecie” redaktor wystawił pięściarza do wiatru i na wspomnianej „solówie” nigdy się nie zjawił — zamiast tego, poprosił znajomych o zrobienie zdjęć oczekującemu nań Najmanowi. Zdjęcia te oczywiście szybko trafiły do sieci, stając się wiralem i dostarczając internautom paliwa do tworzenia memów.

Nie dał rady Najmanowi, wziął się za kobiety

Po tym, jak wszyscy (pewnie poza Marcinem Najmanem) się już zdrowo pośmiali, a słynny „pojedynek” zaczął odchodzić w zbiorową niepamięć Polaków, pan Krzysztof Stanowski postanowił zabłysnąć w sieci po raz kolejny. Tym razem, na prowadzonym przez dziennikarza Kanale Sportowym na YouTube, szef grupy medialnej Weszło zabawił się w mały przegląd prasy, podczas którego wykpił artykuł opublikowany przez „Wysokie Obcasy”. Autorką wspomnianego tekstu jest Maja Staśko, feministka, aktywistka społeczna i współautorka książki „Gwałt polski”. Staśko aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, nagłaśniając kwestię praw kobiet i problemów związanych z tzw. kulturą gwałtu.

Po tym, jak Stanowski publicznie wykpił jej artykuł, social media Mai Staśko zalała fala trolli obrażających ją, a nawet grożących śmiercią. Co tak bardzo podminowało internetowych sebiksów podpuszczonych przez Stanowskiego?

Mężczyzno, mówisz mi „dzień dobry”? Wiedz, że to molestowanie!

Wniosek, do jakiego doszedł redaktor Stanowski po lekturze artykułu Staśko, właściwie jest jeden:

Tak jak łatwo w dzisiejszych czasach być oskarżonym o rasizm, tak łatwo być oskarżonym o molestowanie albo gwałt

— mówi dziennikarz w opublikowanym na Kanale Sportowym filmie (gdzie chwilę wcześniej pomstował na sytuację, w której czarnoskóry piłkarz splunął na białego, a przecież — zdaniem Stanowskiego — gdyby problem był odwrotny, to UEFA zrobiłaby aferę na pół globu).

W komentarzach Stanowskiego nie zabrakło typowego dla incelskiej retoryki sprowadzania problemu molestowania do absurdu:

Wychodzi na to, że mężczyźni praktycznie jak mówią „dzień dobry”, to już molestują

— „wywnioskował” redaktor z tekstu Mai Staśko.

Nie wyglądasz jak hybryda Sharon Stone i Sophii Loren? Nie masz prawa czuć się molestowana

W przytoczonym przez Stanowskiego artykule, Maja Staśko pisze m.in. o traktowaniu kobiet w klubach, które regularnie muszą zmagać się z niechcianymi „zalotami” (czyli molestowaniem). Diagnoza redaktora? Cóż, jego zdaniem kobiety nie powinny być takimi zachowaniami zaskoczone i najwyraźniej „same się o to proszą”, samą swoją obecnością:

Po co ty, kobieto, tam chodzisz w ogóle? To tak, jakbyś poszła do sklepu mięsnego, zerwała z haków te wszystkie wędliny i powiesiła kalafiora.

— kpi dziennikarz.

Jak na „dziennikarskie zero” (to oficjalny tytuł cyklu na Kanale Sportowym) przystało, Stanowski pokusił się również na bardziej pogłębiony research:

Szczerze mówiąc, wygooglowałem (zdjęcia Mai Staśko — przyp. red.)  i wydaje mi się, że to chyba jakiś blef jest.

— ocenił Stanowski.

Opublikowany przez Maję Staśko Wtorek, 29 grudnia 2020

Burza na Twitterze, nalot trolli i groźby śmierci

W konsekwencji opublikowanego przez Kanał Sportowy filmu i reakcji Mai Staśko, na social media aktywistki przypuszczony został atak trolli. Fani Stanowskiego obrażają ją w komentarzach pod zdjęciami na Instragamie, a w prywatnych wiadomościach Staśko ma dostawać groźby karalne:

Mężczyzna przedstawił wyłącznie pierwszy akapit mojego tekstu, totalnie wyrwany z kontekstu – ale zdążył obśmiać strach ofiar przemocy domowej, które w trakcie pandemii zostały zamknięte ze swoimi oprawcami, a także kobiet spotykających publicznie masturbujących się mężczyzn, którzy zyskali anonimowość dzięki maseczkom.

— pisze Maja Staśko.

To wielki przywilej, gdy takie sytuacje są abstrakcją. Pewnie nie musisz nosić ze sobą gazu pieprzowego, nie prosisz koleżanki, żeby poszła z tobą do kibla w klubie, bo boisz się, że po drodze zostaniesz obmacana, nie kasujesz aplikacji randkowych, bo poziom przemocy słownej cię przerósł, nie ubierasz się w luźne dresy, żeby kogoś nie „sprowokować”. Brawo, wygrałeś bycie mężczyzną w pełnym przemocy wobec kobiet kraju. Więc możesz bezkarnie śmiać się z tej przemocy, manipulować i poniżać ludzi, by nabijać sobie zasięgi. Bo przecież nie będziesz wspierał ofiar gwałtów. Lepiej rzucić żarcikiem o gwałcie. Tak o, dla sportu.

— komentuje aktywistka.

Od rana co kilka sekund otrzymuję hejt. Jest mi już słabo, padam.

Jakiś czas temu w teście dla GW opisałam…

Opublikowany przez Maję Staśko Wtorek, 29 grudnia 2020

Starcie między dziennikarzem a aktywistką wzbudziło również emocje wśród internautów, którzy od wczoraj komentują konflikt na Twitterze:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maja Staśko (@majakstasko)

Na koniec dyskusji Krzysztof Stanowski pokusił się o wydanie opinii na temat całego artykułu Mai Staśko (choć wcześniej nie miał skrupułów, by punktować jego wyrwane z kontekstu fragmenty):

Cały tekst jest obrzydliwy: wynika z niego, że mężczyźni to hordy gwałcicieli, molestatorów, którzy mogą udawać normalnych, bo chcą upolować ofiarę, wziąć ślub i przemienić się w domowych oprawców. W wolnych chwilach zakładają maseczki i masturbują się w miejscach publicznych.

Alergiczna reakcja redaktora każe przypuszczać, że aktywistka uderzyła w odpowiednią strunę. Co więcej, wydaje się, że patologiczny obraz męskości, który tak bardzo oburzył Stanowskiego, bardziej niż artykuł Staśko, wyłania się z samego filmu opublikowanego przez dziennikarza: a to wszystko w myśl zasady „uderz w kulturę gwałtu, a samce alfa pierwsi się odezwą”.

* Zdjęcie główne: YouTube/Kanał Sportowy

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (60)

102 odpowiedzi na “Maja Staśko dostaje groźby śmierci. Po filmie Stanowskiego o molestowaniu uderzyła w nią fala hejtu”

 1. Brawo Panie Stanowski!
  W dzisiejszym swiecie to juz jest chore co robia ci wszyscy działacze i aktywisci lewicowi, jaka kultura gwaltu co ta dziewczynka wymysla…

 2. O, widzę generalizację, że wszyscy mężczyźni to incele chcący zgwałcić przygodnie spotkaną kobietę. Z drugiej strony z kolei Stanowski i jego przemowa na temat Staśko. No bądźmy poważni – żadna z tych stron nie zachowuje się w pełni w porządku. Chyba że coś mnie ominęło i wyzywanie nas od inceli, bo tak jest już super ;)

 3. Szanowna Pani Autorko – co powyższy napisany przez Panią artykuł ma wspólnego z rozrywką? Jest to już kolejny artykuł, w którym opisuje Pani (bardzo jednostronnie) wydarzenia z social mediów… Każdy ma prawo do wyrazania własnej opinii – kwestia tego gdzie to robi i w jaki sposób. Mnie skutecznie zniechęca Pani swoimi artykulami do zaglądania na Rozrywka.blog – szukam tu artykółów dotyczacych rozrywki, a nie lewicowej indoktrynacji.
  Pozdrawiam.

   • Media społecznościowe – serwis umożliwiający szybką wymianę informacji i gromadzący użytkowników o podobnych zainteresowaniach czy poglądach.

     • Facebook’s mission is to give people the power to build community and bring the world closer together.

     • tak zgadzie się, lecz głównym początkowym celem social media było tworzenie nowych środowisk dla ludzi o danych zainteresowaniach, czy też umożliwiający szybki przekaz informacji. Przynajmiej tak mówił założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, a zresztą co on może wiedzieć….

     • No i się zgadza? Rozrywkowe informacje szybko się po Facebooku rozchodzą. Nawet są gry dla ludzi o podobnych zainteresowaniach.

 4. Stanowski ma sporo racji. Niestety w dzisiejszych czasach nie można w ogóle krytykować pewnych ruchów i osób. Nawet jeśli wiedzeni przynajmniej częściowo słusznymi pobudkami, zachowują się jak obłąkani.

 5. Tej Pani wydaje się ,że świat jest tylko dla Kobiet,niestety musi się pomęczyć do końca życia z facetami,, rasizm molestowanie stało się hasłem które można sobie krzyczeć w każdej sytuacji ,czarnoskórym wydaje się ze wszyscy chcą im zaszkodzić bo są czarni ,a Kobietom ,ze faceci obmacują każdą i wszędzie.Świat na szczęście.jest inny .Krzysztof Stanowski powiedział tylko to czego inni boją się powiedzieć.Poprawnością polityczną mozna się pozygać .Nauczmy się dostrzegać problem i nieszczęście tam gdzie ono jest, a nie szukać problemów tam gdzie ich nie.ma.Pomozmy tym którzy potrzebują pomocy,zamiast krzyczeć zeby samemu być zauważonym.

 6. Tak, nazywanie Stanowskiego incelem jest za to szczytem wyrozumiałości i obiektywności. Nie przepadam za nim, ale ten artykuł jest tak bardzo subiektywny i nacechowany nienawiścią że ciężko pokusić się o nazwanie autora dziennikarzem.

 7. Ale czemu tak kłamać? Nie chce mi się wszystkiego tutaj prostować ale ten cytat z “Po co Ty kobieto tam w ogóle chodzisz…” dotyczył tego, że autorka chodzi do klubów wykopywać ludzi z parkietu, a przynajmniej tak to opisała.
  Stanowski ma trochę przerośnięte ego i z Najmanem już przesadza ale akurat krytyka tego tekstu była dosyć kulturalna, widać, że unikał tematu kultury gwałtu a skupiał się po prostu na bezsensownych fragmentach tekstu

 8. Gdybym miał jednym słowem opisać tą dramę to byłoby to słowo: BEKA.
  Oboje się pogrążyli i są siebie warci. Niech Stanowski zajmie się sportem a Staśko nie gada głupot tylko zajmie się swoim życiem.

 9. Pomijając to co mówi Stanowski. Generalnie mamy kolejny “słynny” artykuł z gazety wyborczej z cyklu wielkich dziennikarskich śledztw (ile takich podkręconych tekstów tam było przez lata?) oraz obruszenie salonowych feministek, walczących o swoje prawa i prawa uciśnionych kobiet w klubach w zaciszu swojego salonu.

    • przebuerajac sie za przyrodzenie nikogo nie obrazil a tamten wszystkich czarnych. ten hugo-bader powinien zostac shejtowany, wyrzucony z wyborczej i dostac wezwanie do sadu ale nic nie dostal bo to lewicowy aktywista trzymajacy od lat ze slusznie miniona opcja polityczna…

     • Według twojej logiki to obraził “wszystkie przyrodzenia”. Podejrzewam że ty bardziej obraziłeś “wszystkich czarnych” tak o nich mówiąc, niż jakiś jeden biały który się przemalował.

 10. Nie wiem co Pani tekst robi na tym portalu. I do tego w duchu totalnie nieprofesjonalnym. Stanowski uwypuklił kluczowe punkty z tekstu Pani Mai, które potem ona sama przyznała, że są zmyślone. Hiperbolizowanie, aby pokazać jak podli są mężczyźni i okazywać to jako swoje przeżycia, jest czymś skrajnie podłym. Proszę jeszcze raz przemyśleć swój tekst, przeczytać tekst Pani Mai i obejrzeć Dziennikarskie 0 raz ponownie (choć podejrzewam, że autorka nie wysiliła się na obejrzenie całości). Trochę więcej dziennikarskiego obiektywizmu zamiast wspierania kogoś “w ciemno” w duchu walki o prawa feministek.

 11. Ręce mi opadają jak czytam takie wypociny mimo ,że jestem z prawej strony staram się nie komentować w internecie kogoś poglądów każdy ma swoje ,ale jest kilka wyjątków jak ten . Litości czy autorka jak kolwiek obejrzała materiał czy pisze jak autorce pasuje . Pierwsza sprawa stanowskiego nie lubię choć by za to ,że uskutecznia taką samą błazenadę jak Najman ,ale do rzeczy w filmie nigdzie stanowski nie wyśmiewał gwałtu jako takiego tylko to co ta pani za bzdury wypisywała typu ,że każdy chłop to do klubu to idzie molestować ,gwałcić , wątek z klubami gejowskimi to są takie bzdury nie wiem z jakiej choinki ta kobieta się urwała . Kolejna sprawa z opluciem stanowski zaznaczył ,że jest to oznaka buractwa i niewychowania a nie rasizmu i czy to czarnoskory opluje białego czy na odwrót .Zaznaczył tylko ,że coraz bardziej chora poprawność polityczna zawędrowała do świata sportu nie ,można powiedzieć ten czarny bo oznaka rasizmu schodzimy do szatni i klęczymy przed meczem a światowe media ,federacje linczują arbitra ,ale gdy to czarnoskóry piłkarz pluje na białego piłkarza media cisza ,nikt nie robi afery ot wielka tolerancja i walka z rasizmem. Czy thuram jest rasista nie jest burakiem i chamem jak by było na odwrót napisał bym to samo. Na koniec droga autorko zamiast siać gówno burze żeby była klikalność proszę na drugi raz zapoznać się z tematem a nie siać stek farmazonów za nie długo nie będzie ,można nic powiedzieć bo będzie oznaką rasizmu i czegoś tam jeszcze .

 12. Niestety nie ma Pani racji, a argument, że nawet dzień dobry może być uznane za molestowanie nie jest doprowadzeniem sytuacji do absurdu!!!! Dokładnie taka sytuacja miała miejsce w USA i została nagrana przez nawiedzoną/chorą feministkę. Gość na ulicy powiedział do obcej kobiety “hello”, a ta naskoczyła na niego, że ją molestuje!!!!! Krzyczała, histeryzowała i pytała dlaczego powiedział hello do obcej osoby i że to jest molestowanie. Więc o jakim absurdzie Pani pisze??!! Inna feminazistka oskarżyła listonosza rozwożącego listy o stalking, a gość tylko wykonywał swoją pracę i nie wiedział o co tej kobiecie chodzi. Wszystko jest nagrane. Widać jak na dłoni tę histerię, która nikomu z osobna i całemu społeczeństwu nie służy.

 13. Tak to bywa jak za czyjes pieniadze chcesz zrobic halas na cudzej krzywdzie nie majac pojecia o problemie i majac gdzies sytuacje pokrzywdzonych ciagnac to do momentu az w mediach pojawi sie nowa chwilowka.

  Jak usuniecie ten komentarz to wyleje na was hejt bo poczuje sie zgwalcony.

 14. Samo określenie “kultura gwałtu” to uznanie za winnych gwałtu wszystkich członków społeczności. Jeżeli żyje w jakiejś kulturze to albo ja współtworzę albo korzystam z jej osiągnięć. Promowanie takiej nazwy jest z gruntu złe i nieprzemyślane.

 15. Spider’s web kolejna organizacja skreślona z mojej listy. Brak obiektywnego podejścia do sprawy, sam artykuł nacechowany zbyt emocjonalnym podejściem do tematu ….

 16. Przeciez to dochodzi juz do jakiejś paranoi!!!!
  Nie chcesz nie chodź do klubów!
  Niedługo Nie będę mógł się spojrzeć na kobietę bk będzie zaraz ze ja zgwałciłem,albo jeszcze cis innego.Ludzie weźcie się ocknijcie!!!
  Te cale LGBT juz nie walczy o swoje prawa tylko o totalne unicestwienie normalnych ludzkich wartości!!!

 17. Tak naprawdę zarówno Maja Staśko jak i Krzysztof Stanowski w tej wymianie zdań mają trochę racji, ale poziom jak to teraz w normie niski.

  Stanowski słusznie punktuje trochę przesadzoną historię o klubowej kobiecie-kot, która wręcz wyrzuca facetów z klubów. Podejście niepoważne, nie nowe i szczerze mówiąc potencjalnie niebezpieczne dla wszystkich. Oczywiście faceci potrafią być nachalni i chamscy, szczególnie napici ale niestety klub to jest miejsce w którym wiele osób próbuje poznać płeć przeciwną. Zarówno mężczyzn i kobiet. To nie jest “klub kobiet” i pisanie o raju kiedy udało się wypędzić wszystkich facetów jest nie poważne. Staśko też nie zdaje sobie sprawy – lub nie chce sobie zdawać, że dla wielu facetów zarówno klubowanie jak i randkowanie również nie jest łatwe. I “w łeb” dostaje wielu normalnych gości za grzechy innych facetów. Ale ona się pewnie wtedy cieszy, że się pozbyła chwasta który nie stawiał oporów i liczy to jako zwycięstwo.

  Podobnie aplikacje randkowe to zupełnie dobrowolny wybór. Nie wiem jak ludzie sobie radzą w tej dziczy, która się tam wyprawia. Na szczęście nie muszę brać w tym udziału. Ale jeśli ktoś nie chce lub nie musi… Może tam zwyczajnie nie zaglądać. To zwyczajnie nie jest miejsce w którym Pani Maja znajdzie drugą połówkę (nie tylko ona) i ani artykułem, ani kijem bejzbolowym tego nie zmieni.

  Historyjka o dziwnym układzie współlokatorów w przytulanie to już jakaś pokręcona historia aż prosząca się o kłopoty – sorry, laska która bawi się w przytulanie z facetem musi spodziewać się dziwnej sytuacji lub zwyczajnie się nim bawi. Taki układ to jakiś dziwny rodzaj patologii lub zwykły power play ze strony lokatorki który odbił się rykoszetem. Mimo, że czasem się tak jako faceci zachowujemy ustalmy jedno – w umysłach nie czytamy, szklanej kuli też nie mamy.

  Jednocześnie.

  Mimo, że Staśko przesadziła ze swoim klubowym rzekomym super bohaterstwem nie ma sensu udawać, że problem nie istnieje i że wiele sytuacji w tych miejscach jest skandalicznych na porządku dziennym nocnym. Zarówno strach przed niektórymi facetami jak i zagrożenie z ich strony są realne. “hej” ze strony faceta to nie molestowanie.. Ale łapanie za tyłek lub nieprzyjmowanie wyraźnej odmowy rozmowy lub tańca już tak. I kobiety zdecydowanie powinny o tym pisać i mówić jak najczęściej. I jak najbardziej zasługują na wysłuchanie i ochronę w takich miejscach. Zamiast tego ich głosy są od dawna bagatelizowane.

  Miała też 100% racji pisząc o zamknięciu z oprawcami w trakcie pandemii i nie wiem co Stanowski w tym znalazł śmiesznego. Wiele osób zmagających się z przemocą domową straciło jakąkolwiek formę pomocy lub ucieczki. Czy to żyjąca w strachu kobieta, czy facet, czy dziecko… Ja w tym humoru nie widzę.

  Tekst o maseczkach i masturbacji też nie miał większego sensu. Takie tam p*rdolenie pod publiczkę dla tanich heheszków. Sorry, taka prawda.

  Kolejne dwie sprawy – hejt i podjarani internauci biegnący w podskokach na profil publicystki żeby robić “bydło”. Wprawdzie to niestety smutny znak czasów i każdy kto funkcjonuje w przestrzeni publicznej musi mieć grubą skórę.. Ale to nadal nie jest ok i pamiętajmy o tym. Drugie to teksty o wyglądzie aktywistki… Masakra, nie sądziłem że taki niski poziom jeszcze “przejdzie” wśród ludzi, ale jednak… Dno dna, sorry Panie Stanowski. Jak gramy kartą “prawdziwego faceta” to pamiętajmy, że prawdziwy facet odpuszcza sobie takie słabe przytyki… Aha.. I od podstawówki wie, że jak się nie pojawi na ustawioną bójkę to będzie śmiech na całe podwórko i wstyd.. A nie wysyła jakiegoś swojego przydupasa żeby zdjęcia robił na twittera…

  Heh… Co tu się wyrabia…

 18. Ciekawe czy Pani Mają w swojej książce ‘polski gwałt’ zawarła wyniki międzynarodowych badań bezpieczeństwa seksualnego kobiet? Bo rok w rok według tych badań wychodzi że Polska to jeden z najbezpieczniejszych pod tym kątem krajów na świecie. Problem jest, ale nie wiem czemu już sam tytuł sugeruje że Polska jest jakaś negatywnie wyjątkowa pod tym kątem.

 19. Ale Stanowski też dostaje groźby.
  Tylko i wyłącznie za to, że napisał iż wywody tej pani są śmieszne – i nic innego. Podparł to przykładami, wytknął brak logiki i słabe argumenty.
  Czemu tolerancja ma działać w jedną – damską – stronę?

 20. Akurat Stanowski i cały Kanał Sportowy to prawdziwy kanał…Poziom ? Taki jak Najmana, odgrzewanie kotletów, towarzystwo wzajemnej adoracji ludzi po procentach, samozachwyty, promowanie tandety i kiczu. A Stanowski to ma ego nie mniejsze niż Borek żeluś, do tego zamiast o sporcie to rozprawia na kanale sportowym o wszystkim innym. KS to taki SE czy Fakt sportu.

 21. Pani (panno?) Magdo, ale żeby sugerować ojcu dwójki dzieci incelstwo to już jest próba dopieprzenia za wszelką cenę. Zapamiętam pani nazwisko, żeby móc je omijać szerokim (incelskim) łukiem.
  Nie pozdrawiam.

 22. Po pierwsze myślałem że to poważny portal a nie coś na kształt pudełka.
  Po drugie widać że tekst napisany został przez osobę z podobnym podejściem do świata co Pani Maja stąd stronniczość.
  W zasadzie szkoda czasu na te marne wypociny.

 23. Pani Magdo! To nie jest dziennikarstwo. To nie jest reportaż. To się tylko ociera publicystykę. Bardzo mi przykro, że SW marnuje czas swoich czytelników na takie coś.

 24. Stanowski obrażając wolność człowieka i jego wybory za wszelką cenę podlizując się kręgom kościelnym dla sławy i rozgłosu wdepcze każdego w ziemię! Typowy karierowicz!!! Proszę pamiętać panie Stanowski, że wyśmiewając innych czy zmuszając ich do czegoś co jest niezgodne z ich przekonaniami stajesz się najgorszym dyktatorem, dyktatorem który jak historia nie raz pokazała dla ziszczenia swoich ideałów jest gotów nawet zabić!

  • Tak, Stanowski kręci bekę z członków tych świeckich feministyczno-pedoliberalnych sekt, zabawia ludzi pokazując wariatów i szajbusów i robi na tym pieniądze i zasięgi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...