Rok ZOZO nie mógł się skończyć bez mocnego akcentu od Kazika. W nowym utworze muzyk znów podpala Polskę

Artykuł/Muzyka 30.12.2020
Rok ZOZO nie mógł się skończyć bez mocnego akcentu od Kazika. W nowym utworze muzyk znów podpala Polskę

Rok ZOZO nie mógł się skończyć bez mocnego akcentu od Kazika. W nowym utworze muzyk znów podpala Polskę

Tragiczne skutki pandemii koronawirusa, nieudolne działania rządzących i zmanipulowane media — tak w skrócie wygląda podsumowanie 2020 roku w nowym utworze Kazika i grupy Satori pt. Oddział Beznadziejnych Przypadków.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Dobiegający nam miłościwie swoich ostatnich dni rok 2020 (od czasów pamiętnego plakatu promującego Marsz Niepodległości nazywany również rokiem ZOZO) chyba po prostu już tak ma: kiedy wydaje się, że fatum na chwilę odpuściło, za chwilę dzieje się coś, co bezlitośnie konfrontuje nas z rzeczywistością.

Jak nie wiosenna awantura wokół piosenki Kazika Twój ból jest lepszy niż mój i radiowej Trójki (a także późniejsze zawirowania wokół powstałych na jej zgliszczach Radia Nowy Świat i Radia 357), to nowa mutacja COVID-19 i kolejne etapy zamrażania gospodarki i życia społecznego.

Ostatnich 12 miesięcy zasługiwało na więc na równie mocne podsumowanie. Pokusił się o nie nie kto inny, jak właśnie Kazik, który wspólnie z zespołem Satori nagrał nowy utwór o wiele mówiącym tytule Oddział Beznadziejnych Przypadków.

Gambit Kazika: szach mat, Polsko

Wymowne są już pierwsze kadry klipu do utworu, w którym widzimy szachowy pojedynek między wystylizowanymi na znanych polityków aktorami (fragment ten zaczerpnięto ze słynnego — i budzącego kontrowersje — spotu Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie pt. „Polska to chory kraj”). W dalszej części teledysku widzimy sceny ukazujące pracowników ochrony zdrowia toczących nierówną walkę z pandemią koronawirusa, okraszone garścią gorzkich słów pod adresem polskiego rządu:

Na SOR-ze padam i mówię jak jest/ Kompletny chaos otacza mnie

Telefon dzwoni, słyszę “znowu mamy zgon”/Minister powie, jak ciężko pracuje rząd

Na trzech etatach od sześciu lat /Dzieci urosły nie wiem kiedy, nie wiem jak

Fizjo, ratownik, lekarz, pielęgniarka/ Nie chcą żyć w patologicznym świecie Jarka

— słyszymy w pierwszej zwrotce piosenki.

Media publiczne to „zgniła maszyna chorej propagandy”

Dalej wcale nie jest weselej:„I po co krzyczeć, nie jest tak źle/ Wirus w odwrocie mówili w TVP/ Zgniła maszyna chorej propagandy/ Kłamstwa kosztują całe 2 miliardy” — wykrzykuje Kazik Staszewski w towarzystwie pojawiających się pasków nawiązujących wizualnie do tych rodem z TVP Info (występującej w klipie dla „niepoznaki” jako BeznadziejnaTV):

kazik satori Oddzial Beznadziejnych Przypadkow

Polska to chory kraj?

Jak czytamy na końcu klipu, utwór powstał ze specjalną dedykacją dla medyków.

Bracia, siostry to my ochrona zdrowia/ A rządzących zapraszamy do naszego pogotowia

Na oddział terapii beznadziejnych przypadków/ Jeśli brak wam wyobraźni uczcie się od pięciolatków

— brzmi gorzka puenta utworu.

*Zdjęcie główne: YouTube/SATORI Zespół

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

34 odpowiedzi na “Rok ZOZO nie mógł się skończyć bez mocnego akcentu od Kazika. W nowym utworze muzyk znów podpala Polskę”

  1. Myślę, że to nie Kazik podlala Polskę… poczytajcie komentarze poniżej… Polska podzielona… Słuzba zdrowia od zawsze w trybie awaryjnym… Wyzysk ratowników, pielegniarek, lekarzy… Niestety dopiero pandemia pokazała odkryła bolesną prawdę… Oczekujemy jako społeczeństwo sluzby zdrowia na poziomie zachodu, płacąc ochlapy gdzie koszty leków, i budynków sa takie jak na zachodzie…. Oszczednosci na pensjach…

  2. Szkoda tylko, że każdy skupia się jedynie na krytyce pisowskiego rządu i telewizji. Bo ten klip jest w podzięce dla wszystkich medyków – tak zresztą głosi ostatni napis. O tych, którzy próbują leczyć ludzi w chorym kraju. To oni są bohaterami tej piosenki.

  3. Heh, rząd żeby bardziej zdenerwować Kazika musiałby już chyba tylko go zapytać…
    Jak powstają jego teksty.
    ;)

    Dobrze wyszło z Satori. Wpasował się klimatem w piosenkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...