YouTube zablokował foliarskie fejki telewizji wRealu24. Marcin Rola: to wina WHO

Artykuł/YouTube 15.12.2020
YouTube zablokował foliarskie fejki telewizji wRealu24. Marcin Rola: to wina WHO

YouTube zablokował foliarskie fejki telewizji wRealu24. Marcin Rola: to wina WHO

YouTube zablokował jeden z filmików dostępnych na kanale internetowej telewizji wRealu24. Wszystko przez „antycovidowe” treści popularyzowane przez stację, w której od dawna zamiast „pandemia” używa się słowa „plandemia”. Redaktor naczelny wRealu24 przekonuje, że to atak na wolność słowa, a receptą ma być … „polski YouTube”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Skrajnie prawicowa internetowa telewizja Marcina Roli wRealu24 budzi kontrowersje nie od dziś: to na jej antenie publicystom (oczywiście zapraszani są tylko ci „właściwi”, jak Rafał Ziemkiewicz, Witold Gadowski czy Wojciech Sumliński) zdarza się obrażać politycznych adwersarzy, wyzywać winne wszelkiemu złu na świecie „lewactwo” i promować postulaty Konfederacji (Krzysztof Bosak i Janusz Korwin-Mikke należą do najczęściej zapraszanych do wRealu24 polityków).

To tutaj debiutowała „koronasceptyczna” Edyta Górniak

Oprócz promocji skrajnie prawicowej wizji świata, na wRealu24 od miesięcy trwa akcja dezinformacyjna dotycząca pandemii (nazywanej na antenie „plandemią”) COVID-19: krytykowany jest tu nie tylko gospodarczy lockdown (co do którego zakresu jeszcze można by się sprzeczać), ale również podważana jest zasadność sanitarnych restrykcji, w tym noszenia maseczek.

W tym kontekście nie dziwi fakt, że to właśnie w rozmowie z Marcinem Rolą w funkcji publicystki zadebiutowała jakiś czas temu koronasceptyczna Edyta Górniak, a sama stacja odpowiada za współorganizację kilku „antycovidowych” marszów w Warszawie.

Marcin Rola chce stworzyć „polskiego YouTube’a”

Z racji tego, że co jakiś czas algorytmy YouTube’a wychwytują treści negujące pandemię i innego typu fake newsy, wRealu24 już kilka razy zaliczyła bana. To zmotywowało szefa stacji Marcina Rolę do podjęcia starań o nową platformę video, na której nie będzie „cenzury”, którą naczelny zarzuca władzom YouTube’a. O projekcie Rola przypomniał również dzisiaj, gdy okazało się, że serwis zablokował jeden z filmików na kanale wRealu24.

Materiał wRealu24 zablokowany. Stacja skarży się, że „treści nie podobają się WHO

Jak poinformował na Twitterze Marcin Rola, YouTube zablokował film pod dosyć znamiennym (i zarazem bardzo charakterystycznym dla tej redakcji) tytułem: „PILNE! MEGA zamieszki ws. pandemii COVID-19, aborcji i rolnictwa! Telefony od widzów NA ŻYWO wR24!”. Jak widać, stacja wrzuciła do jednego worka marsz antycovidowców, Ogólnopolski Strajk Kobiet i protest rolników, a w filmie musiały pojawić się dezinformujące treści, skoro YouTube zdecydował się zablokować nagranie.

Zdaniem Marcina Roli to kolejny przejaw cenzury:

W Polsce jak widać nie ma żadnej wolności słowa! To fikcja! Najlepsze jest tłumaczenie: treści nie podobają się WHO. Czas na polski YouTube.

— pisze redaktor w emocjonalnym tweecie.

 

Jednak internauci szybko wytknęli szefowi wRealu24, że treści promowane przez stację faktycznie zasługiwały na reakcję serwisu:

Co więcej, okazało się też, że z YT zniknął nie tylko feralny filmik, ale kanałowi czasowo wstrzymano również możliwość zamieszczania nowych treści:

A co na to Marcin Rola? Cóż, naczelnemu koronasceptykowi i antyszczepionkowcowi RP najwyraźniej puściły nerwy:

 

Pewne tweety redaktora dziwnym trafem nagle zniknęły, ale od czego są print screeny:

marcin rola twitter

A jeśli ktoś jeszcze nie wie, co to w ogóle za redakcja to w Realu24 i jakie treści promuje, to poniższy wpis niech posłuży jako przykład profilu przeciętnego widza tego dziwaczno-niepokojącego medium (no chyba, że to trolling level master, ale niestety nie wydaje mi się):

A wy jak tan? Włączyliście już myślenie, czy nadal wierzycie we wszystko, co wam Bill Gates powie?

Teksty, które musisz przeczytać:

Klasyczne horrory sprzed prawie 100 lat do obejrzenia za darmo na YouTubie. Śpieszcie się, macie czas do weekendu

Biblioteki serwisów VOD są pełne uwielbianych przez Polaków filmów grozy, ale przeważnie chodzi o tytuły z ostatnich 20 lat. Legalne obejrzenie któregoś z ikonicznych horrorów wytwórni Universal Pictures zwykle sprawia większe problemy. Na szczęście przez kilka dni filmy takie jak „Niewidzialny człowiek” i „Dracula” będą dostępne za darmo.

News/Film 18.01.2021

Dołącz do dyskusji (71)

116 odpowiedzi na “YouTube zablokował foliarskie fejki telewizji wRealu24. Marcin Rola: to wina WHO”

 1. Wolność wypowiedzi to podstawowa wolność człowieka. Jeśli ktoś godzi się na cenzurę wypowiedzi, nie ma godności, a sam powinien mieć głos odebrany. Jest to wyraz mentalnego komunizmu i podświadomego wzdychania do czasów słusznie minionych. Choćby gość głosił, że Ziemia jest podtrzymywana przez żółwie, to ma do tego prawo, a ludzie powinni sami móc to ocenić. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby kogoś cenzurować ze względu na odmienne poglądy, nawet te najbardziej durne.

  • Jeżeli namawiają do niebrania szczepionek i nienoszenia maseczek, to już nie jest poruszanie się w ramach wolności wypowiedzi. To jest działanie na szkodę odbiorców. Coś jak namawianie do samobójstwa.

   • W jaki sposób ktoś Cię ma namówić do robienia czegokolwiek? Przecież to świadczy o Tobie kogo słuchasz i za kim podążasz. Ktoś Ci mówi: Nie szczep się! I co, nie zaszczepisz się? Ludzie pragniecie wolności, czy chcecie być prowadzeni za rączkę? Czy jak ktoś Ci powie skocz z mostu, to skoczysz? Jednocześnie co do szczepień, to również daj ludziom wybór. Chcą się szczepić, szczep, nie chcesz, nie szczep.

   • Wydawanie swojej opinii, nawet negatywnej, na temat szczepień nie jest namawianiem. A gdyby nawet wprost mówili “nie bierzcie tego” to nadal nie jest to żadne przestępstwo. Ja powiem tak: “nie bierz pan antybiotyku zapobiegawczo bo tylko zaszkodzi” – no i namawiam wprost do niebrania ale dla większości populacji jest to rada słuszna. Dla tych z ostrą infekcją bakteryjną już nie była by słuszna a do tego szkodliwa.
    Także interpretacja zero-jedynkowa jest głupia.

  • Wolność słowa nie oznacza, że można mówić wszystko co ślina na język przyniesie. Prostym tego dowodem jest znieważenie czy groźby karalne. Wolność słowa jest zdefiniowana prawnie, proponuje poczytać i się zorientować czym ona jest.
   Rozpowszechnianie szkodliwych społecznie informacji, które mogą się przyczynić do realnego zagrożenia zdrowia osób które są podatne na tego typu manipulacje, powinno być karalne. Wolność słowa nie ma tu nic do rzeczy!

   • Nie powinno i nie jest karane rozpowszechnianie takich informacji. Nie ma czegoś takiego jak manipulacja, o której Pan pisze. Jak to w ogóle miałoby wyglądać? „Panie sędzio, bo Bartek powiedział, że szczepienia są be i się nie zaszczepiłem.” To nie jest przedszkole. Takie coś nie przejdzie w sądzie. Natomiast kwestie praworządności i cenzura to już poważniejsza sprawa.

    • No właśnie, to nie jest przedszkole. Teorie spiskowe nie przejdą, liczą się fakty naukowe i zalecenia lekarzy którzy poświęcili całe swoje życie na kwestie zdrowotne. Jeśli ktoś nakłania do niechęci wobec szczepień czy wmawia innym, że pandemii nie ma, to może być odpowiedzialny za czyjąś utratę zdrowia lub śmierć. To powinno być karalne i tyle, zwłaszcza jak udowodnimy że ktoś z tego powodu ucierpiał.
     Na tej samej zasadzie karalne jest nakłanianie do samobójstwa.

     • A kto będzie odpowiedzialny za ludzi którzy straca zdrowie lub życie poprzez właśnie te szczepienia? Skoro są przetestowane i nie maja wad to czemu lekarze i korporacje są zwolnione z odpowiedzialności przy ich wykonywaniu? Taka właśnie weszła ustawa. I mam rozumieć że przez lata nie ma leku na nowotwór i raka który zabił już setki milionów ludzi, ale na koronawirusa lek w 6miesiecy się znalazł.

     • Odpowiedzialny będzie rząd albo/oraz organ który je dopuścił do użytku na terenie kraju.
      Nie ma szczepionek bez wad, to jest abstrakcja.
      Szczepionka to nie jest “lek na koronawirusa”, leku na tego wirusa nie ma.

     • Rozumiem, że chciałbyś aby to było karane. Tylko, że nie jest. Nikt nie ukarze tego youtubera czy kim on tam jest. W przypadku szczepień sytuacja jest jeszcze prostsza, bo żaden lekarz nie podpisze Ci zaświadczenia, że szczepionka nie da skutków ubocznych. A bez takiej gwarancji nie musisz poddawać się szczepieniu. Temat jest dość dobrze przerobiony przez NOPy, których fanem nie jestem, bo sam nie jestem przeciwko szczepieniom, ale drogę prawną mają przetartą. Nie chcesz to się nie zaszczepisz. I nie będziesz musiał zwalać winy na manipulacje youtubera.

   • Wolność słowa ma tu wiele do rzeczy. Tak jak sam pan mówisz – to co jest przestępstwem tego nie wolno mówić, a jak coś przestępstwem nie jest to mówić wolno. Krytyka eksperymentalnej szczepionki nie jest przestępstwem.
    A to żeby zmienić prawo aby to karalne było równałoby się już oficjalnej dyktaturze korporacji farmaceutycznych.

   • Wolność słowa ma wiele do rzeczy kolego. Popatrz na przykład Stanów Zjednoczonych. Tam kandydaci na urząd prezydenta na wizji wyzywają się od półgłówków i nikt nie ma z tym problemów. Osoba publiczna musi przyjąć różnorodną formę krytyki. Co innego nawoływanie do popełnienia przestępstwa na tej osobie. To, że są różnego rodzaju ludzie; jedni za, drudzy przeciw a jeszcze inna grupa skrajnie w obie strony to jest domena Demokracji. Jeżeli chcesz mi teraz powiedzieć, że “co mnie obchodzą Stany Zjednoczone” to przypominam, że Polacy dumnie mówią, że wzorujemy się na amerykańskiej wolności. Jeżeli ktoś jest temu przeciwny to zwyczajnie jest Komunistą.

  • A gdyby jakiś youtuber z wielkimi zasięgami zaczął głosić, że użytkowników posługujących się „literkowymi” nickami trzeba zgładzić i podżegał do agresji względem nich to nadal byś uważał, że to tylko „wolność słowa”? To tylko sprowadzony do absurdu przykład, ale granica jest cienka. Idąc tym tropem, powinniśmy zacząć tolerować w przestrzeni publicznej np. swastykę.

   • Chyba każdy normalny człowiek widzi różnice pomiędzy głoszeniem że chcesz kogoś zabić a mówieniem że szczepionki są złe czy ziemia płaska a pod nią nawet świnka skarbonka, specjalnie wyolbrzymiasz to dobrze wiesz o co chodzi i gdzie jest granica i jaka jest różnica póki nikt nikogo nie krzywdzi (pośrednio/bezpośrednio) to niech głosi co chce. I z tym krzywdzeniem też jest haczyk bo krytyka zawsze powinna być dozwolona. Poza tym ciekawą krucjatę tu prowadzisz ze wszystkim komentarzami które się nie zgadzają z mass media. Ktoś Ci za to płaci xd? Mi by się szczerze nie chciała kłócić z każdą osobą za dużo zmarnowanego czasu

 2. Po co wam takie niusy na tej stronie? Dla wyświetleń i kasy z reklam oczywiście. A teraz demokratycznie w swoim stylu możecie mnie usunąć i zablokować na stałe

 3. Dziwię się, że dopiero teraz. Od wiosny siedząc na wolnym oglądałem te ich wy***rywy (żeby się upewnić komu ja i miliony innych Europejczyków zawdzięczają utratę pracy) i raportowałem wszelkie przejawy szerzenia nienawiści rasowej, nienawisci do osob o innej orientacji, wprowadzającej w błąd informacji medycznej i co tam jeszcze znalazłem i dało się zaraportować. Mimo tego, youtubowi zajęło równo 9 miesięcy od moich pierwszych zgłoszeń usunięcie jednego filmiku!
  W jednym wRealu24 maja racje – te obrzywdliwe, chciwe globalne korporacje zrobia wszystko dla pieniedzy (czy dokladniej klikow) – nawet trzymaja takie g***no na platformie.

 4. Foliarzem to jest ten, kto wierzy, że kawałek szmatki na twarzy przed czymkolwiek go chroni. Nie ma żadnych dowodów na to, że maseczki chronią przed wirusami, więc noszenie tej szmaty na twarzy jest kompletnie bez sensu. Mało tego, badania naukowe pokazały, że maseczki nie tylko nie chronią, ale są siedliskiem wielu niebezpiecznych dla zdrowia wirusów, bakterii i grzybów. Gdyby media nie nakręciły takiej paniki to prawdopodobnie ani ludzie, ani nawet rządy nie zauważyłby, że jest jakakolwiek pandemia. Mamy w tym roku do czynienia z trochę groźniejszą grypą i tyle, nie ma sensu z tego powodu rujnować gospodarki, zadłużać kraju na setki miliardów złotych, kazać ludziom nosić jakieś szmaty na twarzy i dewastować systemu ochrony zdrowia. Zdewastowanie gospodarki i systemu ochrony zdrowia przyniesie o wiele więcej zgonów niż wirus.

  • „Badania naukowe pokazały, że maseczki nie tylko nie chronią, ale są siedliskiem wielu niebezpiecznych dla zdrowia wirusów, bakterii i grzybów” — można prosić o jakieś źródło tych rewelacji?

    • To, że bakterie mogą się osadzać na czymś, co trzymamy blisko ust (np. szaliku, chusteczce), to odkrywanie Ameryki. Bardziej mi chodziło o badania dowodzące braku skuteczności maseczek w kwestii rozprzestrzeniania się wirusa. I nie, nie chodzi mi o „badanie” w wykonaniu Witolda Gadowskiego psikającego dezodorantem do maseczek.

     • Koreańscy naukowcy w badaniach dowiedli, że niezależnie od tego, czy ktoś ma maseczkę, czy nie, wirus i tak się wydostaje, więc te maseczki tak naprawdę nic nie dają. Daję link do artykułu:
      https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-koronawirusa-ani-bawelniane-ani-chirurgiczne-maseczki-nie-za,nId,4428445

      Oczywiście odpowiednie maski z filtrem FFP3 zmieniane co pół godziny w jakimś stopniu chronią przed wirusami i rzeczywiście pomagają, ale 99% ludzi którzy chodzą w maskach mają albo maski chirurgiczne, albo bawełniane, których skuteczność jest zerowa.
      Najlepszym dowodem na to, że maseczki nic nie dają jest porównanie dwóch krajów – jednego, w którym jest obowiązek ich noszenia i drugiego, w którym takiego obowiązku nie ma. Porównam więc statystyki z Polski i ze Szwecji. Oczywiście należy liczbę zachorowań i zgonów przeliczyć na liczbę ludności. W Polsce jest niecałe 4 razy więcej ludzi, niż w Szwecji. W Polsce obecnie mamy około 1 250 000 zachorowań, w Szwecji około 400 000, czyli 3 razy mniej. Po przeliczeniu na liczbę ludności wychodzi, że w Szwecji jest około 20% więcej zachorowań. I teraz najważniejsze, czyli liczba zgonów. W Polsce około 27 500, a w Szwecji około 8500. Po przeliczeniu na liczbę ludności to też około 20% więcej zgonów w Szwecji. Te różnice były na początku większe, ale bardzo szybko ich doganiamy. Należy też pamiętać o tym, że to nie przez maseczki, a raczej przez radykalnie większe ograniczenia gospodarcze w Polsce. Przez zamykanie wszystkiego, co się da, rzeczywiście można trochę obniżyć liczbę zachorowań. Statystyki są jednak bardzo podobne, a do tego nie wiadomo ile zachorowań jest nierejestrowanych, bo wiadomo, że czym więcej testów, tym więcej zachorowań, więc te statystyki nie są dokładne. W Polsce dodatkowo ostatnio odnotowuje się rekordową liczbę zgonów nie związanych z koronawirusem, a spowodowanych zamknięciem gospodarki i służby zdrowia. Niediagnozowane nowotwory, nieleczone choroby układu krążenia, zniszczona odporność przez siedzenie w domu całymi tygodniami – doliczając dodatkowe zgony z tych przyczyn na pewno wyjdzie więcej niż te dodatkowe 20%.
      A jeżeli chodzi o dobre, rzetelne naukowe badania, to najlepszym przykładem jest deklaracja z Great Barrington. Najlepsi światowi epidemiolodzy między innymi z Harvardu i Oksfordu piszą w niej, że te wszystkie maseczki i lockdowny nie mają żadnego sensu. Oczywiście osoby starsze i z grup ryzyka powinny być przez jakiś czas chronione i izolowane, ale pozostali powinni żyć zupełnie normalnie po to żeby uzyskać odporność stadną i przez to zapewnić osobom starszym ochronę. Pani uważa, że rozprzestrzenianie się wirusa należy zatrzymywać, podczas gdy najlepsi epidemiolodzy twierdzą, że jest zupełnie na odwrót i młode, zdrowe osoby powinny przejść zakażenie tym wirusem po to, żeby jak najwięcej osób nabyło odporność.
      Mam nadzieję, że nie uważa Pani najlepszych epidemiologów z Oksfordu i Harvardu za “szurów i foliarzy”.

  • Już przyniósł więcej zgonów. W samym listopadzie liczba zgonów wzrosła o 70 %, przez to, że w szpitalach tylko covida leczą.

 5. hitler i stalin palili książki. Teraz będą cenzurowac sieć. Czasy ie zmieniły ale metody wciąż te same. Tak jak by za sznurki wciąż pociągaly te same grupy interesów. Pandemia,, hiszpańska,, wywołana szczepieniami. Dwie wojny światowe. Nowa wspaniała szczepionka zrobiona w zawrotnym tempie. Analogia, co się stanie po. Wojny religijne, gospodarcze, ideologiczne, o zasoby, o system monetarny, o naszą świadomość? Może jednak konwencjonalna. Atomu nie używamy ale bić się będziemy. Kasa pójdzie ofiary będą, długi wzrosną. I dalej będziemy niewolnikami banków.

 6. Fajnie jest zobaczyć, że większość czytelników tego portalu zauważa, że wolność słowa jest dzisiaj łamana. Redakcji SW bardzo często zdarza się przyczepić komuś łatkę “foliarza”, “płaskoziemcy”, “hejtera” oraz “dzbana” gdy ma odmienne zdanie od nich. Drogie redaktorki i redaktorzy SW, nie każdy kocha Gretę T. albo jest fanem J. Bidena. Nie wszyscy chcą się zaszczepić. Pogódźcie sie z tym! albo jak zwykle kasujcie komentarze, które Wam nie pasują. Pewnie mój komentarz obraził kogoś i moderator skasuje ten post …

  • Tylko że jest różnica między wolnością słowa a wprowadzaniem ludzi w błąd. Zwłaszcza że tu chodzi o zdrowie i życie.

   • Ciekawe czemu nie martwicie się o zdrowie i życie, tych którzy się zaszczepią (potencjalne skutki uboczne). Opieracie się w zasadzie tylko na materiałach marketingowych firm farmaceutycznych oraz na opiniach “fachowców”, którzy swoją wiedzę mają z tych samych źródeł. Nie jest dla Was dziwne, że procedury testowe zostały skrócone, a firmy nie chcą ponosić odpowiedzialności za “side effects”?
    Co będzie jak historia pokaże, że nie mieliście racji?

   • Jaka jest roznica? Taka, ze to ty bedziesz decydowac co jest wprowadzaniem w blad. Jestes komunistka. Granica wolnosci jest tylko prawo, jesli ktos go nie zlamal nie moze zostac zamkniety, nawet na prywatnej platformie. Ona podlego w naszym kraju pod nasz kodeks i jej regulamin jest drugorzędny.

 7. Jacy wy jesteście nędzni i głupii. Wam się wydaje że wy się pozycjonujecie pod kryto nowych czasów – fajniusi “świat beztroski”, oglądania seriali o dupie maryni, tolerancji każdej patologii i wiedzy na poziomie “mleko bierze się z lodówki”. Nie kochani – rewolucja zjada własne dzieci – i wy też padniecie jej ofiarą. Zostaniecie potraktowani gorzej niż globaliści potraktowali teraz Rolasa, tylko później gdy walec dziejów się rozpędzi i tacy pożyteczni idioci jak wy nie będą już potrzebni.

 8. Bardzo charakterystyczny dla naszych czasów akt niszczenia słabszego przez silniejszego czyli niezależnej wRealu24 przez YouTube. Każdy kto wie czyje pieniądze utrzymują YouTube od razu zrozumie o co tu chodzi.Wszelki próby narzucania cenzury i ograniczania wolności słowa są złem prowadzącym do totalitaryzmu, dyktatury, anarchii.Polska jest przykładem kraju, który takiej cenzurze i właśnie takim działaniom jakie stosuje YouTube był poddany w czasie komuny, dlatego każdy kto ceni wolność powinien potępiać tego typu działania. Życzę wszystkim niezależnym stacjom sukcesów oraz determinacji w walce o wolność i niezależność. Niech żyje wolna Polska!

 9. Głupota. Przecież Rola wspiera PiS PO SLD jak jego ojciec, też niezależny dziennikarz wspierał Kiszczaka i Jaruzelskiego. Mam już dosyć tej szopki , że te pseudo rządy służą Polsce. Opozycja jest dogadają. Polecam kanał CW24 na YT. Ktoś musiał polecieć bo ACTA 2 samo się nie wprowadzi

 10. W Realu mówi się o trudnych sprawach. Maseczki nosić trzeba tylko że ten wirus jest mniejszy niż przepuszczalność maseczki nawet tej medycznej. Więc po co je nosić?? Straszą w tv pis wirusem jakby ten wirus był jakiś nowy. Ten wirus jest znany od 1962 roku. Ten wirus jest zwykłym wirusem grypy nawet na Wikipedii tak piszą. I nikt na ten temat nic nie mówi. Jak to tej pory nie znaleźli szczepionki na niego?? Dziwne to no nie??? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę… Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących.

 11. Jaka znowu stacja? Jaka telewizja? to jest zwykly kanal na YT! w dodatku wylegarnia szurow. Rola powinien siedziec w wiezieniu za propagowanie antymaseczkowych bredni. Sluzby specjalne powinny sie tym zajac!

 12. Nie zabierajcie wolności słowa! Każdy ma prawo mówić co chce! Teraz fake newsy są to słowa przeciwko władzy! To jest totalitaryzm

 13. Nasz rząd codziennie mówi takie głupoty o finansach jak i o służbie zdrowia że aż głowa boli, czemu ich kanały ciągle są na YouTube i nie zostały zablokowane?

 14. Komentarze tutaj to jak zwykle niesamowita menażeria osobliwych stworzeń. W sumie dobrze, że gromadzą się w jednym miejscu, łatwiej wytrenować algorytmy do wykrywania trolli. Ale faktycznie źle się dzieje że w mediach stawia się na równi wiedzę i ignorancję tj. internetowi oszuści mają te same narzędzia do przekazywania treści a oczywiście klikają się lepiej te bardziej sensacyjne. To, że konspiracyjnego oszołoma nie przekonają żadne argumenty jest oczywiste, bardziej martwi mnie ludzka podatność na manipulację.

 15. Piszecie o skrajnościach m, że prawica itp. A sami popieracie tu lewicę xD fajna ta strona, taka partyjna.
  Proszę podać podstawy na których opieracie iż to fake newsy. Przecież tam jest masa różnych osób, specjalistów itp. I to nieraz lepiej wykształconych niż specjaliści partyjni.
  Chyba że uważacie rząd za bóstwa, i nikt inny nie ma racji?

 16. Jeśli producenta szczepionek zwalnia się z odpowiedzialności bo sami jak twierdzą nie wiedzą jakie przyniesie skutki po np. 4 latach. A rząd Polski i w wielu państw twierdzi że szczepionka jest skuteczna i … bezpieczna. To wobec tego kto szerzy nieprawdę? Jakie mają państwa podstawy by twierdzić że szczepionki są bezpieczne skoro kolejni producenci nie ma takiej pewności!! Kto więc szerzy nieprawdziwe informacje medyczne?!

 17. Statystyki spadają a ten sprzedany NieRząd nas zamyka w domach. Szkoda mi ludzi wierzących w koronaświrusa. Wirus jest, ale nie tak groźny jak go malują. Nie ma podstaw do zamykania kraju A rządy wykorzystują wirusa do zabierania nam wolności. Wirus minie a wolności nie odzyskamy…. Na konie posłużę się cytatem ,,Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego”.

  Benjamin Franklin

 18. Foliarstwo to się uważało, że są ludzie wymyślający sobie fikcyjne zagrożenie lub wyolbrzymiający te istniejące. Wypisz wymaluj rząd z covidem i wszyscy popierający tą zbrodnię anihilacji konstytucyjnych praw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...