Zamiast filmów widzicie małpę z młotkiem? YouTube i Gmail mają poważną awarię

News/YouTube 14.12.2020
Zamiast filmów widzicie małpę z młotkiem? YouTube i Gmail mają poważną awarię

Zamiast filmów widzicie małpę z młotkiem? YouTube i Gmail mają poważną awarię

Platforma YouTube w poniedziałek popołudniu przestała działać. Wszystko wskazuje na poważną awarię, ponieważ nie działają także inne usługi Google’a, takie jak Gmail i Gdrive. Serwis nie działa w całej środkowej Europie.

Użytkowników serwisu YouTube i osoby korzystające ze skrzynki pocztowej Google’a spotkała dziś po godzinie 12:30 bardzo niemiła niespodzianka. Zamiast strony głównej na ich przeglądarkach pojawiły się komunikaty o poważnej awarii. Na YouTubie sygnalizuje ją wizerunek fioletowej małpy w czerwonej czapce trzymającą młotek oraz hasło:

Ups. Coś poszło nie tak.

Jeżeli go zobaczycie, to nie jest wina waszego internetu czy źle działającej przeglądarki. Awaria pojawiła się po stronie giganta branży technologicznej i dotyczy również takich usług jak Gmail, Dysk Google, Meet, Mapy, a także kluczowe usługi biurowe Workspace. Niektórzy posiadacze konta na poczcie dostają powiadomienie o tymczasowym błędzie i chwilowej niedostępności konta, ale niektórzy dowiadują się nawet, że ich konto Google’a nie istnieje. Według doniesień techowej części redakcji Spider’s Web rodzaj wiadomości zależy od tego, czy byliśmy wcześniej zalogowani czy nie (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ). Na szczęście trwające obecnie zawirowania nie dotknęły wyszukiwarki, która na razie funkcjonuje normalnie.

YouTube nie działa w całej Europie Środkowej. Duże skupiska awarii pojawiły się w Polsce, Londynie, Niemczech i Holandii.

Serwis Downdetector, gdzie można na bieżąco zgłaszać wszystkie problemy z działaniem stron internetowych i aplikacji pokazuje, że pierwsze zgłoszenia w tej sprawie zaczęły się pojawiać po godzinie 12:30, a koło 13:00 absolutnie wystrzeliły. Większość doniesień dotyczy niedziałającej strony, problemów z odtworzeniem filmików. Zdecydowanie rzadziej chodzi o kłopot z zalogowaniem się.

Co ciekawe, filmiki z YouTube’a wrzucone na inne portale za pomocą mechanizmu embed w wielu przypadkach odtwarzają się normalnie. Na razie trudno powiedzieć jak szybko Google poradzi sobie z taką szeroko zakrojoną awarią. Użytkownikom pozostaje czekać na oficjalny komunikat ze strony firmy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Klasyczne horrory sprzed prawie 100 lat do obejrzenia za darmo na YouTubie. Śpieszcie się, macie czas do weekendu

Biblioteki serwisów VOD są pełne uwielbianych przez Polaków filmów grozy, ale przeważnie chodzi o tytuły z ostatnich 20 lat. Legalne obejrzenie któregoś z ikonicznych horrorów wytwórni Universal Pictures zwykle sprawia większe problemy. Na szczęście przez kilka dni filmy takie jak „Niewidzialny człowiek” i „Dracula” będą dostępne za darmo.

News/Film 18.01.2021

Dołącz do dyskusji (2)

36 odpowiedzi na “Zamiast filmów widzicie małpę z młotkiem? YouTube i Gmail mają poważną awarię”

  1. Przez chwilę naprawdę się przestraszyłam, chciałam się zalogować do gmaila, a tu wyskakiwało mi “nie możemy znaleźć takiego konta google”, ale spróbowałam także inne moje konta gmail i to samo, więc już wskazywało to na większą awarię. Na szczęście w tej chwili wygląda na to, że problem już jest rozwiązywany. Ciekawe co się stało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...