TVP po raz pierwszy pokaże „Zenka”. Premierę zaplanowano na Nowy Rok

Artykuł/Film 08.12.2020
TVP po raz pierwszy pokaże „Zenka”. Premierę zaplanowano na Nowy Rok

TVP po raz pierwszy pokaże „Zenka”. Premierę zaplanowano na Nowy Rok

Do tej pory „Zenka” mogliśmy obejrzeć na Netfliksie i platformie VOD TVP. W Nowy Rok film Jana Hryniaka o Zenonie Martyniuku pokaże również telewizyjna Jedynka.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Biograficzny film Jana Hryniaka „Zenek” opowiada o życiu i karierze króla disco polo, Zenona Martyniuka. Do tej pory, poza dystrybucją kinową, obraz mogliśmy obejrzeć jedynie na Netfliksie i w serwisie VOD TVP. 1 stycznia „Zenka” pokaże również telewizyjna Jedynka.

Od prostego chłopaka z Podlasia do króla disco polo

Film Jana Hryniaka został przez krytyków przyjęty dość chłodno:

„Zenek” to nic innego jak zbiór anegdotek z początków, środka i szczytowego momentu kariery Martyniuka. Tu protagonista wdaje się w konflikt z Romami, tam za bardzo odpływa w alkohol, a gdzie indziej musi ratować syna z rąk porywaczy. Zaskakująco mało w tym wszystkim muzyki. Samego disco polo jest tu jak na lekarstwo.

— pisze w swojej recenzji „Zenka” Rafał Christ.

Jak dowiadujemy się w jednej ze scen „Zenka”, nie kto inny niż Martyniuk wymyślił termin disco polo, używają go w trakcie jednego wywiadu radiowego. I chociaż z innych źródeł wynika, że nie jest to prawdą, taka informacja aż prosi się o to, by poprzez biografię króla tego fenomenu przeanalizować rzeczone zjawisko, chociażby tak, jak zrobił to Leszek Dawid z polskim hip-hopem za sprawą losów Magika w „Jesteś bogiem”. Jan Hryniak wybrał jednak zupełnie inną drogę. Unika kontekstów społecznych i polskiej sceny muzyki tanecznej końca XX wieku. Skupia się na bohaterze i nie dostrzega potencjału tkwiącego w jego historii.

— dodaje publicysta Rozrywka.Blog.

Nie mam złudzeń, że film okaże się wielkim hitem. Tłumy fanów Martyniuka pobiegną do kin

— przekonuje redaktor.

Film mierny, ale niezwykle popularny

Zgodnie z intuicją naszego redakcyjnego kolegi, negatywne recenzje nie zniechęciły fanów Zenona Martyniuka i film faktycznie stał się hitem: do tego stopnia, że swego czasu królował na liście najchętniej oglądanych produkcji Netflix Polska, a licencję na pokazanie „Zenka” zakupiły m.in. Szwecja, Norwegia i Islandia.

„Zenek” po raz pierwszy na antenie TVP

Emisja zaplanowana na Nowy Rok (TVP1, godz. 20:15) będzie premierą telewizyjną filmu „Zenek”. W filmie Hryniaka o wokaliście zespołu Akcent występują m.in. Krzysztof Czeczot (rola tytułowa), Klara Bielawka, Jakub Zając i Jan Frycz. Oprócz tego, w zimowej ramówce Telewizji Polskiej znalazł się długo oczekiwany serial „Osiecka” z Magdaleną Popławską („Usta Usta”), Elizą Rycembel („Boże Ciało”), Janem Fryczem i Marią Pakulnis w obsadzie.

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

9 odpowiedzi na “TVP po raz pierwszy pokaże „Zenka”. Premierę zaplanowano na Nowy Rok”

  1. Oglądałam i chętnie jeszcze raz zobaczę. Film sam w sobie mi się podobał. Zmieniłam podejście do Zenka po obejrzeniu tak naprawdę.

  2. no i fajnie, nie mialem okazji obejrzec w kinie to zobacze sobie z mila checia teraz :) ludzie sie czepiaja, a tak naprawde w ciezkich czasach fajnie nabrac troche dystansu, rozluznic sie, obejrzec cos fajnego

  3. Sama ilość osób która obejrzała ten film świadczy o tym, że to udana produkcja i zapewne w tvp na Nowy Rok jeszcze więcej osób obejrzy tę produkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...