„Kajko i Kokosz” na Netfliksie. Platforma zapowiada pierwszą oryginalną polską animację

News/Seriale 06.12.2020
„Kajko i Kokosz” na Netfliksie. Platforma zapowiada pierwszą oryginalną polską animację

„Kajko i Kokosz” na Netfliksie. Platforma zapowiada pierwszą oryginalną polską animację

Netflix zapowiedział właśnie swoją pierwszą oryginalną polską animację. Będzie to serial na podstawie kultowych komiksów z serii „Kajko i Kokosz”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serial animowany na podstawie komiksu Janusza Christy swoją premierę ma mieć w przyszłym roku. Główni bohaterowie historii to Kajko i Kokosza, słowiańscy wojownicy walczący z armią Zbójcerzy. Jak podano w informacji prasowej, każdy z odcinków serialu Netfliksa ma stanowić odrębną historię.

Pomysłodawczynią i showrunnerką serialu jest Ewelina Gordziejuk. O nowym projekcie mówi:

Serial „Kajko i Kokosz” to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu „Kajko i Kokosz” przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełożą się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

W pracę nad serialem zaangażowani są m.in. reżyserzy Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau oraz scenarzyści: Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Autorem projektów postaci jest Sławomir Kiełbus. Konsultantami scenariuszowymi są Mike de Seve oraz nowojorskie studio Baboon Animation. Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM.

Premiera serialu „Kajko i Kokosz” zaplanowana jest na 2021 rok.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (16)

76 odpowiedzi na “„Kajko i Kokosz” na Netfliksie. Platforma zapowiada pierwszą oryginalną polską animację”

 1. Lista twórców napawa mnie optymizmem. Lepszej ekipy do realizacji nie mogliśmy mieć. Panowie, czekamy i powodzenia.

   • Tak, oczywiście. Całej ekipie życzę powodzenia i trzymam za nich kciuki. Zobaczyłem osoby, których prace znam (komiksiarzy) i się tak bardzo ucieszyłem: Michał Śledziński, Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki i Sławomir Kiełbus. Nie umniejszam pozostałym Paniom i Panom.

 2. Śledziu, Skarżycki i Kiełbus… może być grubo. Oby tylko Kajko nie został niebinarnym, semicko islamskim afroamerykaninem i będzie dobrze.

 3. Kreska? Dadzą radę. Historia? Jest świetna w każdym komiksie, niewiele trzeba robić. Głosy? Tego się boję najbardziej.

   • Pierwsze sezony faktycznie nie były, ale w tym dodanym ostatnio wita nas plansza z napisem “Netflix – serial oryginalny”. Rzeczywiście Kajko i Kokosz nie będzie kontynuacją żadnej innej animacji, więc będzie pierwszą produkcją robioną przez Netflixa od początku, ale nie pierwszą w ogóle.

    • Etykieta “Netflix Original” często bywa myląca. Natomiast w informacji prasowej od serwisu stoi: “Netflix ogłosił pierwszą oryginalną polską animację Kajko i Kokosz”. Więc tego się trzymam:)

 4. Świetna wiadomość. To naprawdę dobry polski komiks, z własnym charakterem, dobrymi postaciami i co najważniejsze: mnóstwem materiału, żeby oprzeć fabułę serialu animowanego.

 5. Ale też trzeba przyznać, że autorowi nie bardzo chciało się zobaczyć, kto jest kim w tym projekcie. Przeklejki z info prasowego i heja na stronę główną. A przecież firma Baboon Animation maczała palce np. w trzecim Shreku, Samochodach, Ratatuju, Madagaskarze, Epoce lodowcowej, Kung Fu Pandzie itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...