Polskie HBO Max będzie się różniło od amerykańskiego. Wszystko, co wiemy o usłudze, cenie i ofercie

News/VOD 03.12.2020
Polskie HBO Max będzie się różniło od amerykańskiego. Wszystko, co wiemy o usłudze, cenie i ofercie

Polskie HBO Max będzie się różniło od amerykańskiego. Wszystko, co wiemy o usłudze, cenie i ofercie

Polscy fani popkultury mogą dziś wieczorem otwierać butelki z szampanem. Firma HBO oficjalnie poinformowała bowiem, że w przyszłym roku w naszym kraju pojawi się hitowy serwis VOD – HBO Max. Na temat polskiej wersji platformy nie wiemy jeszcze wszystkiego, ale pojawiają się już pierwsze informacje o zawartości jej biblioteki.

Serwis HBO Max według wielu ekspertów branżowych i zaangażowanych widzów może w przyszłości stanowić największą konkurencję dla planów globalnej dominacji Netfliksa. Firma WarnerMedia musi jednak najpierw samemu wyjść ze swoją platformą poza Stany Zjednoczone. Pierwszy krok w tym kierunku zostanie wykonany w 2. połowie 2021 roku, gdy HBO GO i HBO Now w Europie zostanie oficjalnie przemianowane na HBO Max. Oficjalna informacja o tej przemianie pojawiła się w mediach zaledwie kilkadziesiąt minut temu, a już wywołała olbrzymi entuzjazm odbiorców.

Pierwotny komunikat ze strony HBO Europe nie obfitował natomiast w szczegóły dotyczące samej platformy. Czy HBO Max będzie wyglądało identycznie jak w USA? Jak dokładnie przebiegnie przeistaczanie się HBO GO w nowy serwis? Co w nim znajdziemy i ile za to zapłacimy? Redakcja Rozrywka.Blog zwróciła się do Agnieszki Niburskiej z zespołu PR HBO Polska w celu uzyskania odpowiedzi na przynajmniej część dręczących nas kwestii. Mamy więc dla was absolutnie najświeższe informacje na ten temat.

Biblioteka HBO Max w Polsce będzie w dużej mierze zbliżona do tej z USA, choć pojedyncze produkcje mogą nie być dostępne na wszystkich rynkach.

Między bajki możemy więc włożyć obawy części ekspertów, którzy sugerowali, że zmiana HBO GO na HBO Max będzie się w Europie wiązała tylko z kwestiami technologicznymi i nowym designem. Jest to istotne, ponieważ na tej drugiej platformie oprócz dzieł HBO znajdziemy również filmy z biblioteki Warner Bros., seriale Warner Television, bajki Cartoon Network, a także zawartość biblioteki takich nadawców jak Adult Swim, TNT, TCM, Crunchyroll, The CW, truTV, Boomerang, DC Entertainment, New Line Cinema, Miramax, Rooster Teeth, TBS i wielu innych.

Według słów Niburskiej część pozyskiwanego kontentu programowego może nie być dostępna na wszystkich rynkach, ale duża część na pewno będzie się pokrywać. To olbrzymia oferta pod względem treści. Co więcej, na HBO Max nie zabraknie również produkcji stworzonych przez HBO Europe. W tym polskich seriali takich jak „Wataha”, „Ślepnąc od świateł” i „Pakt”. Kolejne nowości tworzone w Europie mają już debiutować w ramach HBO Max. Więcej wątpliwości budzi kwestia oryginalnych produkcji HBO Max, które zostały stworzone do tej pory. W teorii wszystkie powinny się znaleźć również w polskiej ofercie serwisu, ale wcale nie musi tak być.

Większość z nich faktycznie debiutowała w naszym kraju na HBO i HBO GO, lecz animowany serial „Close Enough” stanowi dosyć zauważalny wyjątek. W Polsce mogą go bowiem oglądać posiadacze Netfliksa (i to w dodatku z oznaczeniem Netflix Original). Być może mamy tu do czynienia z rozwiązaniem tymczasowym. Natomiast nie zawsze informacje na temat oferty HBO Max w USA będą się pokrywać z tymi dotyczącymi Europy. Część mediów zdążyła już napisać za portalem IndieWire, że nowości wytwórni Warner Bros. w 2021 roku będą się pojawiać jednocześnie w kinie i na VOD. Podobnie miało być też w Polsce, ale według naszego źródła ta informacja dotyczy tylko USA. Zobaczenie premierowo filmów „Wonder Woman 1984”,Matrix 4” i „Diuna” będzie więc u nas nadal wiązać z pójściem do kina.

Cena HBO Max w Polsce ma pozostać konkurencyjna, czyli nie będzie tak wysoka jak w USA.

Amerykańscy klienci płacą za możliwość korzystania z serwisu 14,99 dol. za miesiąc. W ostatnim czasie kurs tej waluty spada, więc po przeliczeniu wychodzi ok. 55 zł. Dyrektor działu PR podkreśla jednak, że cena HBO Max zostanie dostosowana do warunków panujących na poszczególnych rynkach:

Serwisy HBO dostępne w Europie oferowane są w konkurencyjnych cenach na poszczególnych rynkach. Naszą ambicją jest utrzymanie konkurencyjności ceny także w przypadku oferowania HBO Max.

Nie udało się nam natomiast uzyskać odpowiedzi na pytanie o dostępność tańszej wersji nowej platformy z reklamami. HBO już potwierdziło wprowadzenie takiej opcji w przyszłości, ale polscy przedstawicie HBO nie byli w stanie potwierdzić, czy dojdzie do tego również w Polsce. Na pewno plusem dla dotychczasowych użytkowników HBO GO będzie fakt, że ich subskrypcja zostanie automatycznie zaktualizowana do wersji HBO Max. Nowa o zupełnie nowej aplikacji ze wszystkimi funkcjonalności dostępnymi w USA, co stanowi ważny pozytyw w kontekście licznych problemów związanych z apką HBO GO.

Więcej informacji na temat nowej usługi HBO możemy się spodziewać w nadchodzących tygodniach. Ale już teraz widać, że szykuje się nam potencjalny hit roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Czy odcinek specjalny sitcomu „Przyjaciele” dojdzie do skutku? Lisa Kudrow zdradza informacje o produkcji HBO Max

HBO Max zainwestowało olbrzymie pieniądze w możliwość pokazywania serialu „Przyjaciele”, a cały serwis miał wystartować przy fanfarach odcinka specjalnego z aktorami tej produkcji. Z powodu pandemii koronawirusa nie udało się go jednak nakręcić. Jakie będą dalsze losy tego projektu? Opowiedziała o tym Lisa Kudrow znana z grania Phoebe Buffay.

News/Seriale 18.01.2021

Dołącz do dyskusji (32)

37 odpowiedzi na “Polskie HBO Max będzie się różniło od amerykańskiego. Wszystko, co wiemy o usłudze, cenie i ofercie”

 1. Zobaczenie premierowo filmów „Wonder Woman 1984”, „Matrix 4” i „Diuna” będzie więc u nas nadal wiązać z pójściem do kina.”

  Cóż życzę powodzenia. Wypowiedzi między innymi polskiego ministra, przedstawicieli władz USA i WHO wskazują, że planuje się utrzymanie również po zaszczepieniu populacji masek, dystansu społecznego i innych rygorów. O ile kina w ogóle zostaną otwarte w Polsce (a jest możliwe) to ewentualnych chętnych czeka oglądanie w maskach i pod nadzorem brygad policyjno-sanepidowych. Z racji tego, że kino ma być rozrywką polegającą na oglądaniu filmu w doskonałej jakości, to jakoś siedzienie przez dwie godziny w niewygodnym kagańcu i w zaparowanych okularach jakoś mi się z ową rozrywką kłóci, więc ja już raczej do końca życia kina będę omijał szerokim łukiem.

  • Gdzie Pan widział do tej pory brygady policyjno-sanepidowe w kinach? Pewne obostrzenia na pewno jeszcze przez kilka miesięcy zostaną utrzymane, ale nie wydają mi się tak uciążliwe jak Pan to przedstawia. I nikt racjonalny nie zakłada, że potrwają przez kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat. Choć oczywiście nikt nie ma zamiaru zmuszać niechętnych temu widzów, by chodzili do kin ;).

 2. Z czasem się wszystko okaże.
  Wiadomo, że Crunchyroll nie będzie bo zaraz to Sony przejmie.

  Wiadomo, że nie bedzie Anime, bo mają prawa tylko na USA. To samo z Przyjaciółmi.

  Itd.

  Wiele produkcji The CW, filmów od WB (w sumie większość filmów na licencji są od WB i SONY na platformie) posiada Netflix. Itd.

  Wiele składowych, wiele sprzedanych licencji. To dużo czasu, aby było 1:1 takie jak w USA, jeśli to w ogóle kiedyś możliwe

  • Oczywiście, na dokładne zestawienie biblioteki HBO Max przyjdzie nam jeszcze poczekać. Plus będzie podlegało stałym zmianom, tak jak to zazwyczaj bywa z serwisami VOD. Co do wspomnianych produkcji The CW i filmów WB, to mamy tu do czynienia z licencjami czasowymi. Na ile dobrze je wymierzono, żeby dobiegły końca wraz z wejściem HBO Max, przyjdzie nam się dopiero przekonać :).

 3. HBO w ogóle najpierw niech wyjdzie ze swojej głebokiej niszy a dopiero później możemy mówic o tym czy mają szanse z Netflixem albo Amazonem.

 4. I ani słowa o parametrach technicznych. A to chyba najważniejsze. HBO GO jest 10 lat do tyłu względem innych platform.

  • Bitrate na FHD jest wyższy niż na Netflix i wychodzi średnio około 11-12 Mb/s
   Od momentu premiery Wonder Woman będzie 4K Dolby Atmos HDR itd

    • Spoko
     Nie mniej z tego co można wyczytać to HBO Max ma być technicznie dużo bliżej Disneya niż Netflix (mocna kompresja powoduje ze Netflix będzie miał najniższy bitrate)
     Ale do Amazon czy Apple pod względem bitrate będzie brakować

    • Spoko
     Nie mniej z tego co można wyczytać to HBO Max ma być technicznie dużo bliżej Disneya niż Netflix (mocna kompresja powoduje ze Netflix będzie miał najniższy bitrate)
     Ale do Amazon czy Apple pod względem bitrate będzie brakować

   • Jeśli nie poprawią apki na telewizory oraz nie poprawią jakości dzwięku to szkoda kasy.
    Apka tragedia jeśli chodzi o systemy samsung tv. Jakość obrazu zwykkłe FHD – słaboo, a dźwięk stereo… dramat. Te same filmy puszczane z apki netflixa to niebo a ziemia w porównaniu do HBO.

    • Gdzie? Na HBO Max?
     Nie porównujemy 4K bo nie ma jeszcze na HBO Max
     Full HD jest wyższy bitrate wiec lepsza jakość od Netflixa

     • Teoretycznie powinna być lepsza jakość ale ta częsta pikseloza temu przeczy. I nie – to nie wina internetu ;)
      PS Mam nadzieję, że Max u nas poza nazwą podniesie też jakość

     • Tylko czy właśnie dostaniemy tę lepszą historią czy to będzie zwykła zmiana nazwy.

     • Chyba aż tak głupi nie są
      Muszą dać nową platformę na świecie poza USA bo inaczej przegrają wojnę VOD

   • Nie jest wyższy, ogrom ludzi na reddicie pisało że HBO MAX nawet w full HD nie ma startu do Netflixa czy Amazona a 4k HBO MAX w ogóle nie ma w ofercie.

    • Już tyle razy pisałeś takie głupoty ze szkoda nawet tego komentować
     HBO Max ma wyższy bitrate w FHD od Netflix i ma wyższa jakość
     Nie ma 4K jeszcze wiec nie ma co porównywać
     Na dzień dzisiejszy Disney Amazon i Apple maja w każdej rozdzielczości lepsza jakość od Netflixa
     Już pomijam fakt ze na NF bitrate powyżej 6,5 Mb/s to cud w FHD a dużo częściej grubo poniżej 5
     Można pisać prawdę o HBO Go ale Max to inna liga
     HBO Max bitrate w FHD ma zbliżony do NF w 4K

  • Panie Dominiku, na ten moment HBO nie podzieliło się jeszcze dokładnymi parametrami technicznymi, ale aplikacja HBO Max w USA stanowi olbrzymi progres względem HBO GO. Wkrótce ma tam wejść również technologia 4K. A jak zostało zaznaczone w tekście, wersja która trafi do Polski ma być pod tym względem identyczna.

 5. kochany autorze czy zdajesz sobie sprawę, że HBO GO w USA również kosztuje 14,99 dolara? Wiec takie przeliczanie na złotówki jest błędem, bo każdy widzi ile u nas kosztuje ta usługa, także cena pewnie będzie podobna.

  • “Dyrektor działu PR podkreśla jednak, że cena HBO Max zostanie dostosowana do warunków panujących na poszczególnych rynkach”

   • Właśnie o to chodzi, że skoro cena ma zostać dostosowana, to nie ma co straszyć potencjalnych klientów sugerując im, że będzie trochę taniej niż 55 zł.

 6. nie dość że film gówniany i nie dał bym na bilet to jeszcze corono-paranoja dookoła. Wszyscy piracą i mają w d… Korpo, one mają kasę więc niech spadają na drzewo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...