To nie internauci nakręcają spiralę hejtu na Alę Tracz. Robi to Telewizja Polska. Wstyd!

Felieton/Media 02.12.2020
To nie internauci nakręcają spiralę hejtu na Alę Tracz. Robi to Telewizja Polska. Wstyd!

To nie internauci nakręcają spiralę hejtu na Alę Tracz. Robi to Telewizja Polska. Wstyd!

„Ohydny atak na małą piosenkarkę” — mogliśmy przeczytać na pasku wczorajszego wydania „Wiadomości”. Problem w tym, że obserwując całe zamieszanie wokół Eurowizji Junior, można odnieść wrażenie, że to nie internauci, ale sama Telewizja Polska generuje spiralę hejtu na 10-letnią Alę Tracz.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Nieuzasadniona krytyka zakrawająca wręcz na hejt, i to w stosunku do 10-letniej dziewczynki. Brukowiec Pudelek zaatakował Alę Tracz, która reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji. Nie tylko eksperci, ale i internauci przypominają pracownikom internetowego brukowca, że Eurowizja to konkurs dla dzieci, a nie bokserski ring” — mogliśmy usłyszeć we wtorkowym wydaniu „Wiadomości”, a materiał Marcina Tulickiego opatrzony został paskiem z napisem o „ohydnym ataku na małą piosenkarkę”.

Tylko czy faktycznie to media i internauci nakręcili spiralę hejtu względem 10-letniej artystki?

Ohydny atak „Wiadomości” na małą piosenkarkę

Jednym z zarzutów, jakie pojawiły się w materiale „Wiadomości”, był tytuł jednego z portali informacyjnych, które miały „obrazić” Alę Tracz słowami: „Polska przegrała Eurowizję Junior”. Wymowa reportażu Marcina Tulickiego jest aż nadto czytelna: oto nienawistne, wrogie rządowi media wspierane przez internetowych trolli robią wszystko, by zaszczuć dziesięcioletnią dziewczynkę. Problem w tym, że póki co, największą spiralę nienawiści na polską reprezentantkę Eurowizji Junior generują same „Wiadomości”.

Prawdopodobnie, gdyby nie materiał Tulickiego, zacytowanego wyżej tytułu nikt nie odebrałby jako „hejt”. Ot, zwykłe stwierdzenie faktu, że tym razem, w przeciwieństwie do lat poprzednich (kiedy to dwukrotnie na Eurowizji Junior triumfowały Polki — najpierw Roksana Węgiel, a rok później Viki Gabor), Polska odniosła porażkę (Ala Tracz, mimo niezłego występu, zajęła miejsce 9. na dwanaście możliwych).

Propaganda sukcesu TVP nie przewiduje porażek

Słowo „porażka” nie mieści się w ramach propagandy sukcesu Jacka Kurskiego i jego ekipy, a dziennikarzom, którzy ośmielili się nazwać rzeczy po imieniu, „Wiadomości” zgotowały prawdziwy festiwal pogardy m.in. wyciągając ich życie prywatne na wierzch, jak np. w przypadku redaktorki naczelnej portalu Pudelek.

I gdyby tylko o dziennikarzy tu chodziło, to można by machnąć ręką i przejść nad materiałem „Wiadomości” do porządku dziennego (w końcu nie bez powodu paski z tego programu doczekały się serii memów, a internauci ironicznie nazywają go „Dziennikiem Telewizyjnym”). Problem w tym, że nakręcając aferę z niczego, Telewizja Polska uczyniła z Ali Tracz zakładniczkę własnej propagandy. Jest to o tyle odrażające, że utrzymany w konwencji „obrony” 10-latki materiał tak naprawdę potęguje kontrowersje wokół samego konkursu, a przy okazji — również wokół młodej artystki.

Gołym okiem widać, że tu wcale nie chodzi o dobro dziecka, które chcąc nie chcąc stało się twarzą TVP (stacja była jednym z organizatorów Eurowizji Junior), ile o wygenerowanie wśród widzów „Wiadomości” emocji i niezdrowego podniecenia obliczonego na podniesienie oglądalności. Wstyd, wstyd i jeszcze raz — wstyd.

A Ali Tracz, niezmiennie gratuluję wielkiego talentu i trzymam kciuki za rychłą karierę na estradzie, o którą jestem dziwnie spokojna. W przeciwieństwie do dalszych losów mediów publicznych.

jacek kurski twitter eurowizja 2020

 * Zdjęcie główne: junioreurovision.tv

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (68)

169 odpowiedzi na “To nie internauci nakręcają spiralę hejtu na Alę Tracz. Robi to Telewizja Polska. Wstyd!”

 1. 2 miliardy na telewizję publiczną, która w głównym wydaniu swojego programu informacyjnego komentuje artykuły tworzone przez niskich lotów portal plotkarski… To już przestaje być, k***a, śmieszne.

  • A na co te pieniądze miały by być niby wydane? Na szpitale? Na walkę z tragicznym stanem zdrowia psychicznego Polaków?
   Na prawdziwych ekspertów, a nie na wirtualnych?
   Od tego są pieniądze podatników, żeby napędzać ohydną propagandę, a nie żeby coś zdziałać.

  • A na co te pieniądze miały by być niby wydane? Na szpitale? Na walkę z tragicznym stanem zdrowia psychicznego Polaków?
   Na prawdziwych ekspertów, a nie na wirtualnych?
   Od tego są pieniądze podatników, żeby napędzać ohydną propagandę, a nie żeby coś zdziałać.

 2. ”A Ali Tracz, niezmiennie gratuluję wielkiego talentu i trzymam kciuki za rychłą karierę na estradzie, o którą jestem dziwnie spokojna.” Nie chcę mi się wierzyć że Pani tego jej życzy. Czego Pani nie zrobi do kasy, proszę dać spokój dziecku.

  • Broniły przed wyimaginowanym hejtem, robiąc z pojedynczych krytycznych komentarzy główne zagadnienie. To „Wiadomości” rozdmuchały hejt w kierunku Tracz. Gdyby nie materiał Tulickiego, w ogóle nie wiedziałabym o tym, że dziewczynkę spotkał jakiś „hejt”.

  • Broniły XD Najpierw stworzyły nieistniejącą systuację, aby następnie wplątać biedną, niczemu niewinną, dziesięcioletnią dziewczynkę, w swoje partyjno-polityczne rozgrywki. Brawo TVP jak zawsze w formie!!1!

 3. Jeśli TVP powie, że właśnie mieszkamy w Niemczech, to znaczy, że mieszkamy w Polsce. Jak powiedzą, że “tu jest Polska”, to znaczy, że mieszkamy w Białorusi.
  Tak należy ich rozumieć. :-)

 4. Specjalnie kliknąłem ten artykuł kiedy się zorientowałem, że nie wiem nic na temat ani jednego stwierdzenia w tytule.

  Nie wiem kim jest Ala Tracz, nie wiem czemu ją hejtują, nie wiem czemu TVP się do tego odnosi.
  Myślałem, że nic mnie mniej nie interesuje niż Eurowizja. Odkryłem, że najwyraźniej jeszcze mniej obchodzi Eurowizja Junior jednak.

  No ale jak hejt to poszukałem. Zajrzałem na twittera, bo tam jest zawsze na wszystko hejt. Na powietrze, delfiny, szczeniaki. Na wszystko.

  Na Alę Tracz nie było.
  Było coś o wojnie Hiszpanii z Francją z powodu konkursu.
  Nie wczytywałem się.

  Ale były pyskówki, że znowu z jakiegoś powodu #NetflixIsOver i #PudelekIsOver. Czyli portal niby działa jak zwykle, nic się nie zepsuło.

  No to ja nie wiem. Gdybym nie wiedział, że publiczna telewizja z zasady jest rzetelna, to powiedziałbym że coś tu kręci.

  To było mega produktywne 15 minut mojego życia.

  • Większy hejt to jest na Francje, bo ewidentnie występ był z playbacku.
   I tak zainteresowałam się tylko dlatego że nagle zrobiła się afera – piosenka jak piosenka, mam wrażenie że ta mała nie powinna śpiewać akurat takiej; ale no… to nie ona o tym decyduje.

   • Pani Iwono, Francja nie śpiewała z playbacku. Dowodzi tego np. Pan z kanału na YT “Quit”. Mówią, że gdy wzięła od buzi mikrofon i “podobno” śpiewała “nanana” to był playback. To był tylko chórek :p, tak jak na zeszłym występie viki… Nie rozumiem ludzi, którzy mówią o playbacku…

 5. Rozumiem, że tytuł na WP “Polska przegrała Eurowizję Junior” był adekwatny? Jak można zrobić takie świństwo 10-letniej dziewczynce?

  • Mamy to.

   Prawa strona zjednała się w urażonych uczuciach i obrażaniu o wszystko z lewą.
   W końcu osiągnęliśmy upragnioną równowagę. Szkoda, że na dnie.

   Co mieli napisać? “Polska zajęła zwycięskie nie pierwsze miejsce” ?
   Aż mi się okres najgorszych czasów naszej piłki nożnej przypomniał kiedy komentatorzy tryumfalnym głosem na koniec meczu reprezentacji oznajmiali, że jest remis.

   • Cokolwiek bez “Polska” oraz “przegrała” w jednym zdaniu. Na przykład “Polska zajęła x miejsce” lub “Tracz zajęła x miejsce” lub “X miejsce dla Polski” możliwości jest dużo, wystarczy nie wytykać tego że A: reprezentowała kraj, oraz B: przegrała.

    Dorośli czasami nie radzą sobie z presją po przegranym turnieju/zawodach, więc oczywistym jest że w przypadku 10-latki trzeba być szczególnie ostrożnym przy doborze słownictwa.

    Czytając taki tytuł dziecko może mieć wrażenie że zawiodło cały kraj.

     • I właśnie dlatego masz w Polsce tyle samobójstw, bo wciskasz dziecku, że jest dobrze, nie przegrałeś itp. itd., głaszczsz po głowie itp. a już 4 lata później (a może i prędzej) takie dziecko spotyka się z rzeczywistością (szkoła itp.), która nie jest taka różowa, wpada w depresje itd. Wystarczy, że nasi rodzice uczyli nas, że trzeba być dla wszystkich dobry, że nigdy się nikomu nie odmawia, szczególnie starszym itd. AS dziś to wszystko okazało się jedną wielką bzdurą, że większość z nas nie potrafi być asertywna, że staruchowi wszystko się należy “bo tak”.

     • Twój komentarz nie ma sensu, jeszcze nie słyszałem by ktoś popełnił samobójstwo bo był wspierany. Wręcz przeciwnie, dzieci popełniają samobójstwa ponieważ są ofiarami znęcania, czy to fizycznego czy psychicznego, i nie mają żadnego wsparcia od bliskich którzy mają to wszystko w dupie bo “dziecko trzeba hartować by nie było mięczakiem”.

      Znieczulica to choroba 21 wieku.

     • Tak czy siak PRZEGRALIŚMY i tyle. I nie że ja np. mam coś do Ali, wręcz przeciwnie – Ala zaśpiewała świetną piosenkę, ale ZYBT DOROSŁĄ! To jest eurowizja junior a Ala z tą piosenką spokojnie mogłaby pójść na główną eurowizję. Zarówno muzyka jak i słowa tej piosenki biją na głową “dorosły” chłam, który pojawił się w ostatnich latach na polskiej scenie.

  • A co niby zrobiła ? No przegrała .. było to u nas i… Przegrała .. Nie da się żeby wszyscy wygrywali a bredzenie że to jakiś hejt to bzdury rodem z głębokiego PRL-u którego renesans funduje nam TVP w swym dzienniku telewizyjnym..

 6. Akurat jak nigdy zgodzę się z TVP. Oglądałam ten reportaż. Poprawne tytułowany artykuł powinien brzmieć Eurowizję wygrała Francja, Polska zajęła 8 miejsce. Nie jest to porażka jak próbuje przekonać nas autor tutaj. Dziewczyna zaszła daleko. To jakbym powiedziała uczniowi że wyróżnienie a nie pierwsze miejsce w olimpiadzie przedmiotowej na szczeblu wojewódzkim to porażka, to nie jest porażka tylko brak wygranej, a właściwie i tak jest to sukces dziecka… Dla dobra dziewczynki to powinno być podkreślane jak daleko zaszła, ale rzecz się działa w TVP to nie można… Plus jeśli wiadomości mają odpuścić dla dobra dziecka, to autor też ma szanse być większą osobą i zostawić temat… Jednak wybrał inna drogę. Nie jestem fanką TVP od dluższego czasu, ale tutaj przychylam się ku ich stanowisku. Wobec dzieci powinniśmy używać lepszego języka niż wobec siebie, choć i tu powinny być zmiany.

   • Bierzesz udział w maratonie… Bieg na 42 km… Biegnie 5000 osób a Ty zajmujesz 8 miejsce. Dla Ciebie to porażka?
    Weś jeszcze pod uwagę, że z tych 5000 osób biorących udział w maratonie 100 osób nie dobiegnie do mety.. No ale Ty pewnie nie cieszyłbyś się z 8 miejsca… przecież to porażka a nie osiągnięcie

  • A Roksana wygrała- inni też czytając takie mam wrażenie.. wszyscy wygrali hurra! Co za bzdury silące się na bycie ponad prawdą .. Konkurs nazywa się Eurowizja i w nim brała udział ,nie omawiał nikt jej życia jej kariery a w TVP nie mówili o wygranej czy przegranej tylko: skupili się na hejcie ….. No to proponuję rozpędzić się i w mur pieprz… Ale czego się spodziewać od kogoś kto 1do27 uważa za wygraną tego z 1..

 7. Czemu się internet zrobił taki przeciwko TVP?…

  Telewizja Publiczna po prostu przedstawiła PRAWDĘ. Sam czytałem te posty i sam bym się źle czuł na miejscu Ali. Jednak, no coś w tym jest, że wykorzystują ją do show biznesu, no ale takie rzeczy, tj. rozpowszechnianie hejtu przez… telewizję, która zadbała, by było wiadomo, kim ona jest, żeby zachęcic do głosowania na nią to już szczyt wszystkiego!

  • Prawdę? Gdzie pada słowo o zajęciu 8 miejsca? Nigdzie. Zamiast rozmawiać z Alą analizują jakiś nikogo nie obchodzący artykuł, tylko po to by poszkalować konkurencję.

 8. Trzeba pamiętać że to 10 letnie dziecko , na pewno z dużym talentem , ale to jeszcze 10 latka , trzeba ją pocieszać i gratulować występu , krytykować dziecko za to dało z siebie wszystko , to jest naprawdę podłe

 9. Puknijcie się w czoło z tym “hejtem” niedługo nikogo ani niczego nie będzie można ocenić subiektywnie. Skoro to “turniej” to ktoś wygra, a ktoś przegra. Przegrała zadufana w sobie dziewczynka i tyle. Czy ją to czegoś nauczy czy nie yo inna sprawa. Co do ssmochwały J. Kurskiego to wiadomo, że wszystko co robi to sukces, a inaczej twierdzą tylko hejterzy

 10. Ale gdzie ta obraza Ali, bo nie widzę? Ktoś wytłumaczy? Polska przegrała Eurowizję jest obraźliwe? Serio? W jakich ja czasach żyje… Polska przegrała życie…

 11. Ahh, i kolejny nawał na TVP, tak powinno być! Po napadzie na BTS i nazwanie ich ‘lodziarzami’ (bo na pewno prowadzący nie mieli na myśli tych miłych panów sprzedających lody) już mi się rzygać chce tą telewizją

 12. Pani MAGDA FIJOŁEK… Czy Pani w ogóle czyta co pisze? Zaślepienie nienawiścią do PiS i TVP odbiera już zdolność do samodzielnego myślenia. Proszę zająć się czymś innym ale na Boga nie pisać publicznie bzdur.

  • Żeby było śmieszniej, to pis walczy z poprawnością polityczną. Jak widać mają inne standardy jeśli dotyczy to ich idoli.
   Jaką trzeba mieć nienawiść, żeby zrobić taki cyrk tylko z powodu jednego słowa “przegrała”.

  • Nie nienawidzę TVP, ani PiS (jeszcze by tego brakowało :D). Na Rozrywka.Blog punktujemy hipokryzję niezależnie od barw politycznych i bez względu, czy błaźni się TVP, TVN, czy jakiekolwiek inne medium.

 13. Mi się bardzo podobała piosenka naszej Alusi. Ślicznie zaśpiewała, to że jest tak daleko za podium jest winą choreografii, za dużo i za bardzonwidoczni tancerze, którzy ją wbijali w tło. Oni zepsuli jej występ, ale piosenka super! ♥️♥️♥️

 14. rozumiem że spidersweb jutro przedstawi swoje stanowisko w sprawie aborcji, gender, osk itd… wchodzić na grząski grunt polityki panowie….

  • Po pierwsze tu piszą również panie ;)
   A po drugie, to o ile mi wiadomo, to Eurowizja nadal jest tematem z pogranicza kultury i rozrywki, więc artykuł na ten temat na naszym blogu jest jak najbardziej adekwatny. Pozdrawiam!

 15. Cooo? Oni akurat jej bronią i zwracają uwagę na to co nie powinno mieć miejsca, niektóre artykuły o tej porażce, komentarze to jest naprawdę słabe. To jest dziecko! Jakoś jak przed wygranymi Roksany i Wiki dziewczynki też zajmowały dalekie miejsce to się nie rozpisywano o porażce, wielkiej przegranej itp. Atak tutaj na ten reportaż z wiadomości to jest mega słabe!

 16. Jeżeli mi się nie podoba jak śpiewa to dlaczego mam mówić że cudo. Hejt zawsze był jest i będzie i jeśli rodzice chcą robić gwiazdę z dziecka to muszą też ja na to przygotować i zapewnić odpowiednią opiekę

 17. Szkoda, że nie wygrała nasza Ala, ale tak czy siak uważam, że 8-miejsce nie jest takie złe, ja mimo wszystko jestem z niej dumna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...