„Wiedźmin”, „The Mandalorian” i „Avengers” wśród najpopularniejszych marek na świecie

News/Trendy 01.12.2020
„Wiedźmin”, „The Mandalorian” i „Avengers” wśród najpopularniejszych marek na świecie

„Wiedźmin”, „The Mandalorian” i „Avengers” wśród najpopularniejszych marek na świecie

Jakie popkulturowe marki cieszą się największym powodzeniem wśród widzów i są przez nich uznawane za najlepsze? Odpowiedzi na to pytanie w ramach szeroko zakrojonego badania postanowiła poszukać firma NRG. Lista zwycięzców, na której znajdziemy takie tytuły jak m.in. „The Mandalorian” i „Wiedźmin” nie zaskakuje.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Globalna popkultura została w ostatnich dwudziestu latach całkowicie zdominowana przez najgłośniejsze marki należące do takich gigantów branży rozrywkowej jak Disney, Netflix czy Warner Bros. Rozwój wielkich filmowych uniwersów i rosnąca popularność seriali sprawiły, że kontakt z wieloma bohaterami utrzymuje się przez lata. A i tak w większości przypadków nie mamy ich dosyć. Firma NRG postanowiła sprawdzić, które głośne tytuły mają szansę na najdłuższą żywotność.

Jej przedstawiciele przeprowadzili więc od stycznia 2019 roku ponad 350 tys. wywiadów z amerykańskimi odbiorcami, w trakcie których pytali o więcej niż 700 najgłośniejszych popkulturowych franczyz. Jak podaje portal Variety, uczestników badania pytano o wybór najodważniejszych, najciekawszych i najbardziej inspirujących z nich. Z ogłoszonych właśnie wyników najbardziej mogą się cieszyć Netflix i Disney. Dość powiedzieć, że obie firmy zajęły łącznie 70 proc. całej listy.

Premierowe miejsce w rankingu zajął serial „The Mandalorian”, a tuż za nim uplasowały się „Avengers” i „Stranger Things”.

Tytuły należące do najbogatszej amerykańskiej wytwórni filmowej zdominowały pierwszą dwudziestkę topki. Oprócz wspomnianych „Avengers” i „The Mandalorian” na listę dostały się także m.in. „Czarna Pantera”, „Strażnicy Galaktyki”, „Thor”, „Toy Story” i „Czarna Wdowa”. Netflix też nie ma na co narzekać, bo dzięki takim tytułom jak „Stranger Things”, „Wiedźmin” i „Ozark” wywarł trwały znak na wyobraźni widzów.

Na podstawie pełnych wyników można wysnuć kilka ciekawych wniosków. Zwycięstwo „The Mandalorian” przy jednoczesnym braku w TOP20 samego „Star Wars” pokazuje jak skrajnie różne są oceny fanów tej marki wobec serialowych i filmowych prób Disneya. Amerykanie najwidoczniej nie mają też dosyć Marvel Cinematic Universe, co stanowi jednocześnie pozytyw i pułapkę dla Marvel Studios. Bo przecież część bohaterów wskazywanych jako najpopularniejsi już do tego uniwersum nie powróci.

Najlepsze popkulturowe marki według nowego badania [TOP20]:

 1. The Mandalorian
 2. Avengers
 3. Stranger Things
 4. John Wick
 5. Czarna Pantera
 6. Strażnicy Galaktyki
 7. Wiedźmin
 8. Ozark
 9. Spider-Man: Universum
 10. Czarna Wdowa
 11. Deadpool
 12. Thor
 13. Iron Man
 14. Mario Bros.
 15. Toy Story
 16. Doktor Strange
 17. Spider-Man
 18. Coco
 19. Król Lew
 20. Hamilton

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...