Kto wygrał 18. edycję Eurowizji Junior? Znamy wyniki konkursu!

Artykuł/Muzyka 29.11.2020
Kto wygrał 18. edycję Eurowizji Junior? Znamy wyniki konkursu!

Kto wygrał 18. edycję Eurowizji Junior? Znamy wyniki konkursu!

Dziś poznaliśmy laureatkę 18. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jest nią 11-letnia Valentina reprezentująca Francję. Ala Tracz reprezentująca nasz kraj zajęła miejsce 9.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Za nami finał 18. edycji Eurowizji Junior. Najwięcej głosów (na werdykt złożyły się głosy widzów i jury) otrzymała Valentina, reprezentantka Francji. A jak poradziła sobie Alicja Tracz reprezentująca Polskę?

11-letnia Francuzka zwycięża 18. edycję konkursu

Najwięcej głosów zdobyła reprezentująca Francję Valentina.11-latka zachwyciła publiczność wykonaniem piosenki J’imagine.

Gdyby o wygranej decydowali tylko jurorzy, to miejsca na podium plasowałyby się w następującej kolejności: Francja, Kazachstan i Białoruś. Najniżej zaś jury oceniło Niemcy, które zajęły 12. miejsce.

Ala Tracz z piosenką I’ll Be Standing zajęła miejsce 9. 10-latka, która reprezentowała Polskę podczas 18. edycji Eurowizji Junior zadebiutowała przed szerszą publiką w programie „The Voice Kids”. Młoda wokalistka pochodzi z niewielkiej miejscowości Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim. Sama o sobie mówi, że kocha taniec, podróże i sport — zwłaszcza jazdę na deskorolce i wspinaczkę linową.

To już druga Eurowizja Junior w Polsce

Dzięki pamiętnemu zwycięstwu Roksany Węgiel w Mińsku z 2018 roku, a rok później sukcesowi Viki Gabor w Gliwicach, Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci po raz drugi z rzędu odbył się w Polsce — tym razem w Warszawie. 29 listopada o godz. 17:00 odbył się finał konkursu, w którym udział wzięli reprezentanci 12 krajów: Niemcy (debiutujący w plebiscycie), Kazachstan, Holandia, Serbia, Białoruś, Polska, Gruzja, Malta, Rosja, Hiszpania, Ukraina i Francja.

Slogan towarzyszący tegorocznemu konkursowi to #MoveTheWorld!, a niedzielną galę poprowadzili Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska. Podczas koncertu zaśpiewała Alicja Szemplińska —  zwyciężczyni polskich eliminacji do Eurowizji dla dorosłych (65. Konkurs Piosenki Eurowizji został odwołany przez pandemię). Za organizację koncertu odpowiadała Telewizja Polska.

To zaszczyt, honor i wieli sukces, że Eurowizja Junior odbywa się w Polsce mimo koronawirusa. To olbrzymia radość, że się jednak udało.

— mówił Jacek Kurski, prezes TVP, jeszcze przed rozpoczęciem wielkiego finału.

Tradycyjnie wydarzenie komentował Artur Orzech.

  * Zdjęcie główne: junioreurovision.tv/GPB

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...