„Mank”, ostatni film Chadwicka Bosemana i „Niebo o północy”. Jakie filmy obejrzymy w grudniu?

Top/Film 27.11.2020
„Mank”, ostatni film Chadwicka Bosemana i „Niebo o północy”. Jakie filmy obejrzymy w grudniu?

„Mank”, ostatni film Chadwicka Bosemana i „Niebo o północy”. Jakie filmy obejrzymy w grudniu?

Kina nieczynne, tak więc w streamingu cała nadzieja. I na szczęście filmowy rozkład jazdy w VOD na grudzień 2020 roku nie rozczarowuje. Czekają nas m.in. telewizyjno-streamingowe premiery filmów „Niewidzialny człowiek” i „Na noże”, jak również ciekawie zapowiadające się premiery Netfliksa, które zapewne znajdą się pośród oscarowych pewniaków.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Mank – od 4 grudnia w Netfliksie

Po długiej przerwie David Fincher powraca za kamerę. I wiele wskazuje na to, że „Mank” będzie jednym z czarnych koni w wyścigu o Oscara 2021. To opowieść o Hermanie J. Mankiewiczu (w tej roli sam Gary Oldman) – scenarzyście legendarnego „Obywatela Kane’a”. Skrypt do „Manka” napisał z kolei ojciec Davida Finchera, Jack.

Ma’ Rainey: Matka bluesa – od 18 grudnia w Netfliksie

Wyprodukowany m.in. przez Denzela Washingtona ostatni film z Chadwickiem Bosemanem to historia rozgrywająca się w Chicago w latach 20. XX wieku. Historia skupia się wokół Ma Rainey (w którą wciela się Viola Davis), wybitnej śpiewaczki, nazwanej przez wszystkich matką bluesa. Jeśli kochacie muzykę i atmosferę Ameryki sprzed wieku, to czeka was nie lada uczta.

Na noże – od 20 grudnia w HBO

Rain Johnson szybko podniósł się i odpokutował grzechy popełnione przy „Ostatnim Jedi”, serwując kinomanom wspaniałą zabawę motywami z kryminałów Agathy Christie we współczesnym wydaniu. Precyzyjnie rozpisany scenariusz, solidne zwroty akcji i intryga oraz imponująca obsada (m.in. Daniel Craig, Don Johnson, Jamie Lee Curtis, Chris Evans i Christopher Plummer) gwarantują kapitalną rozrywkę na wysokim poziomie.

Metallica: S&M2 – od 21 grudnia w CANAL+

Byłem w gimnazjum gdy pojawił się pierwszy koncert „S&M”. Był to prawdziwy game-changer, gdyż niedługo później standardem stało się, że wykonawcy rockowi z dorobkiem zaczęli co jakiś czas koncertować z orkiestrami. „S&M2” nie wprowadza już więc takiej samej świeżości, ale, kurcze, to nadal koncert Metalliki, który można obejrzeć w streamingu! Usłyszymy wszystkie największe przeboje, w tym One, Nothing Else Matters czy Master of Puppets, jak i kawałki z nowszych albumów kapeli.

Niebo o północy – od 23 grudnia w Netfliksie

Znakiem czasów, w których żyjemy jest to, że drugim największym (po „Tenet”) blockbusterem 2020 jest film Netfliksa. „Niebo o północy” to pierwsze wysokobudżetowe widowisko wyreżyserowane przez George’a Clooneya (który zagra też jedną z głównych ról w filmie) i już samo to jest interesujące. A jak dodamy sobie do tego to, że będzie to dramat science-fiction (coś w stylu mikstury „Interstellar” z „Grawitacją”) to naprawdę nie trzeba mnie specjalnie namawiać na spędzenie wieczora 23 grudnia na kanapie.

Niewidzialny człowiek – od 25 grudnia w CANAL+

Jeden z pierwszych i ostatnich wielkich przebojów kinowych 2020 roku (kto wie czy nie w ogóle w dziejach istnienia kin jakie znamy). Reżyser znakomitego akcyjniaka „Ulepszenie”, Leigh Whannell, powrócił ze świeżą adaptacją/remakiem klasycznego horroru opartego na powieści H.G. Wellesa. Całość została sprawnie przeniesiona do współczesności, także pod względem podejmowanej tematyki (nie zabrakło nawet doszukiwania się metafor względem całego ruchu #MeToo). Przede wszystkim jednak „Niewidzialny człowiek” A.D. 2020 to naprawdę niezły straszak, trzymający w napięciu od początku do samego końca.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Klasyczne horrory sprzed prawie 100 lat do obejrzenia za darmo na YouTubie. Śpieszcie się, macie czas do weekendu

Biblioteki serwisów VOD są pełne uwielbianych przez Polaków filmów grozy, ale przeważnie chodzi o tytuły z ostatnich 20 lat. Legalne obejrzenie któregoś z ikonicznych horrorów wytwórni Universal Pictures zwykle sprawia większe problemy. Na szczęście przez kilka dni filmy takie jak „Niewidzialny człowiek” i „Dracula” będą dostępne za darmo.

News/Film 18.01.2021

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...