TVN ma problem. Finał Top Model już jutro, a w sieci krążą oskarżenia, że Dominic D’Angelica ma na koncie seks z nieletnią i pobicie [AKTUALIZACJA]

News/TV 24.11.2020
TVN ma problem. Finał Top Model już jutro, a w sieci krążą oskarżenia, że Dominic D’Angelica ma na koncie seks z nieletnią i pobicie [AKTUALIZACJA]

TVN ma problem. Finał Top Model już jutro, a w sieci krążą oskarżenia, że Dominic D’Angelica ma na koncie seks z nieletnią i pobicie [AKTUALIZACJA]

Już w najbliższą środę odbędzie się wielki finał 9. edycji programu „Top Model”. Wszystko wskazuje jednak na to, że głównym tematem omawianym przez widzów nie będą popisy na wybiegu, a sugerowana przez media kryminalna przeszłość jednego z uczestników. Dominic D’Angelica miał rzekomo zostać w przeszłości skazany za seks z nieletnią i pobicie.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Dominic D’Angelica przed emisją finałowego odcinka tegorocznego „Top Model” był w opinii wielu widzów i ekspertów jednym z faworytów do ostatecznego zwycięstwa. Ale jego dalszy udział w programie stanął w minionych godzinach pod dużym znakiem zapytania, ponieważ portal Pudelek dotarł do informacji na temat przestępstw popełnionych przez osobę o tym nazwisku na terenie Stanów Zjednoczonych. Do omawianej sprawy miało dojść w 2011 roku, gdy D’Angelica miał 22 lata.

Jak wynika z dokumentów dostępnych na stronie hrabstwa Amador, mężczyzna został oskarżony o uprawianie seksu oralnego z osobą mającą wówczas mniej niż 16 lat. W sieci krążą różne wersje na temat tego, czy do zabronionego czynu doszło za obopólną zgodą. Nie zmienia to jednak faktu bezprawności takiego czynu na terenie stanu Kalifornia. Dominic D’Angelica miał usłyszeć wyrok 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, który obejmował również zakaz spożywania alkoholu i kontaktów z nieletnimi. Rzekomo został też wpisany na amerykańską listę przestępców seksualnych, ale próby wyszukania jego nazwiska w kalifornijskiej i krajowej bazie danych udostępnionej na mocy tzw. Megan’s Law nie przynoszą żadnych rezultatów.

Według mediów Dominic D’Angelica miał uprawiać seks oralny z nieletnią, a potem naruszyć warunki zawieszenia wyroku.

dominic d'angelica
Foto: Fragment akt sądowych dostępnych na stronie Sądu Wyższego w hrabstwie Amador

Uczestnik „Top Model” miał podobno w 2014 zostać aresztowany w towarzystwie swojego brata bliźniaka, Stefana D’Angelica. Obu postawiono zarzuty pobicia ze spowodowaniem znacznych obrażeń ciała oraz planowania przestępstwa. Aspirujący model otrzymał według mediów wyrok 5 miesięcy pozbawienia wolności. Wobec wszystkich powyższych informacji w internecie zawrzało, a znalezienie dodatkowych doniesień o sprawie nie zajęło fanom długo.

Dominic D’Angelica podobno wcześniej został usunięty z innego show, a rodzina ofiary podobno próbowała skontaktować się ze stacją TVN.

A przynajmniej takie informacje podała portalowi Pudelek fundacja Operation Care Amador County, która zajmuje się nagłaśnianiem przestępstw seksualnych i działa na rzecz pokrzywdzonych. Według jej przedstawiciela Dominic D’Angelica brał już udział w kilku programach telewizyjnych i reklamach, a fundacja informowała poszczególne stacje telewizyjne o całej sytuacji. W sierpniu rodzina ofiary próbowała się zaś podobno skontaktować z polską stacją, ale nie uzyskała żadnej odpowiedzi.

Redakcja Rozrywka.Blog skontaktowała się z PR-em TVN-u z prośbą o komentarz do ostatnich doniesień na temat uczestnika „Top Model” i ustalenie planów telewizji dotyczących finałowego epizodu. Do momentu publikacji tekstu nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi. Niektórzy widzowie zadają sobie pytanie, czemu sprawa wyciekła akurat w tym momencie. Obrońcy D’Angelica sugerują, że medialna akcja została nakręcona, żeby odebrać modelowi jakiekolwiek szanse na zwycięstwo. Bo przecież nie ma wątpliwości, że nawet jeśli zostanie dopuszczony do udziału w finale, to mało kto będzie chciał oddać na niego głos. Natomiast, jeśli doniesienia o jego kryminalnej przeszłości zostaną potwierdzone ponad wszelką wątpliwość, trudno będzie mieć o to do głosujących pretensje.

Finałowy odcinek programu „Top Model” zostanie wyemitowany 25 listopada o 21:30 na antenie TVN i platformie Player.pl.

[AKTUALIZACJA, 24.11.2020, 12:40]

Otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie ze strony stacji podpisane przez Marcina Barcza, Dyrektora Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery. Poniższa wiadomość została również zamieszczona na kanałach społecznościowych „Top Model” i serwisu Player:

W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje.

*Zdjęcie wyróżniające pochodzi z sesji rodzinnej do programu Top Model/TVN.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Ciałopozytywność tak, nazywanie otyłości zdrową — niekoniecznie. I dlatego mam problem z okładką nowego „Cosmo”

Zagraniczne media szeroko komentują najnowsze wydanie magazynu „Cosmopolitan”. Wszystko przez okładkę, na której widzimy zdjęcie kobiety z otyłością opatrzone komentarzem „This is healthy!”. Mam pewne wątpliwości, czy to na pewno dobra droga w walce o samoakcpetację, burzenie szkodliwych społecznie stereotypów i ogólnie pojmowaną ciałopozytywność.

Felieton/Media 04.01.2021

Dołącz do dyskusji (13)

16 odpowiedzi na “TVN ma problem. Finał Top Model już jutro, a w sieci krążą oskarżenia, że Dominic D’Angelica ma na koncie seks z nieletnią i pobicie [AKTUALIZACJA]”

 1. Straszne, przez to, że jakaś szesnastoletnia małolata, z którą w naszym kraju mógłby zabawiać się jak najbardziej legalnie, dobrowolnie zrobiła mu loda, będzie stygmatyzowany do końca życia… Ten świat jest coraz bardziej chory.

    • No wyrok sugeruje że poleciał nie za gwałt a za stosunek z nieletnią – ale nie dzieckiem, bo za to dostałby raczej wyższy wyrok i definitywnie byłby na liście przestępców seksualnych… prawdę mówiąc to nie byłoby go wtedy w programie to pewnie dopiero by wychodził z więzienia – bo jest czarnoskóry i raczej nie dali by mu roku w zawieszeniu, jak to dają białym (USA kraj równości).

     Tutaj też możliwe że jego wyrok trochę wynika z koloru skóry – w USA tak to niestety jest. Generalnie jak jesteś biedny to masz przekichane, jak jesteś przy czarnoskórym, latynosem albo rdzennym amerykaninem to szykuj szczoteczkę do zębów…

     • Ale on jest wpisany w listę przestępców seksualnych na dodatek uprawiał stosunek oralny z kobietą poniżej 16rz. Do tego pobił człowieka. Takich trzeba usunąć z życia publicznego czy się to komuś podoba czy nie

     • jasne, wszystko przez rasizm. Żal mi was ludzie. Obojętnie jaki ma się kolor skóry od małolat trzeba się trzymać z daleka w tym wieku.

    • a tobie się wydaje, że jak ktoś kogoś gwałci to potem dostaje wyrok? Hahaha. Ty w jakiejś bańce mydlanej żyjesz. Poza tym jest jeszcze oskarżenie o gwałt na pijanej 15-latce razem z kumplem na imprezie i o pobicie. No faktycznie, co za biedny facet, wszystko na legalu.

  • Proszę Pana, takie prawo zostało ustalone w tym konkretnym stanie i obowiązkiem każdego obywatela jest go przestrzegać. Nie ma trochę sensu dywagować, co by było gdyby do zdarzania doszło w innym miejscu i czasie.

  • piętnastoletnia, nie szesnasto-
   Jak w wieku ponad 20 lat uganiasz się za piętnastolatkami dla seksu to masz coś z głową i tyle. Życzę miłego “zabawiania się” ludźmi a sobie życzę omijania takich zgniłych moralnie typów szerokim łukiem.

 2. Całe to środowisko celebryckie to jeden wielki burdel. Poczytajcie sobie bardzo aktualną książkę Magda i Piotr Mieśnik “Prostytutki. Tajemnice płatnej miłości”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...