Instagramie, przestań nam Make Life Harder prześladować. Popularny profil został zbanowany

News/Trendy 20.11.2020
Instagramie, przestań nam Make Life Harder prześladować. Popularny profil został zbanowany

Instagramie, przestań nam Make Life Harder prześladować. Popularny profil został zbanowany

Make Life Harder zostało zablokowane na Instagramie. Duet satyrycznych blogerów poinformował o tym na swoim Facebooku.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Make Life Harder od wielu lat pomaga setkom tysięcy swoich fanów zmierzyć się z absurdami codziennego życia Polaków i debaty publicznej w naszym kraju. Blog został początkowo pomyślany jako parodia lifestyle’owej strony Kasi Tusk (Make Life Easier). Szybko jednak stał się samodzielnym fenomenem. Jego założyciele Jakobe Mansztajn i Rafał Żabiński zdobywają kolejnych miłośników, komentując tematy dotyczące zarówno problematyki mody, urody, showbiznesu, jak i społecznej, egzystencjonalnej oraz politycznej.

Ze względu na swoje bezpretensjonalne podejście, Make Life Harder stało się prawdziwym fenomenem.

Na Facebooku duet śledzi niemal 307 tys. osób, a na Instagramie licznik ostatnio wskazywał niemal 550 tys. followersów. Niestety, konto w tym ostatnim medium społecznościowym zostało zablokowane. Jakobe i Rafał poinformowali o tym wczoraj w nocy:

Drodzy, konto MLH na Instagramie zostało zablokowane. Jak to mówią: it’s been one hell of a ride. Ale nie traćcie dobrych humorów, wrócimy w ten czy inny sposób – czytamy w poście na Facebooku.

Drodzy, konto MLH na Instagramie zostało zablokowane. Jak to mówią: it’s been one hell of a ride. Ale nie traćcie dobrych humorów, wrócimy w ten czy inny sposób.

Dobrej nocy,
zawsze Wasi

PS. ***** ***

Opublikowany przez Make life harder Czwartek, 19 listopada 2020

Nie wiadomo co dokładnie jest powodem zablokowania konta na Instagramie.

W ostatnim czasie Make Life Harder w mediach społecznościowych mocno angażował się w protesty po decyzji TK w sprawie ustawy o aborcji, a wiele osób biorących w nich udział nagrywało filmiki i oznaczało je tagami z nazwą duetu, które były od razu udostępniane przez Jakobe i Rafała. Dlatego fani w komentarzach podejrzewają, że ban wynika z działań zwolenników prawej strony sporu.

Tak jak świstak siedział i zwiał i zwiał te sreberka tak płatne pisowskie trolle siedziały i zgłaszały i zgłaszały to konto — czytamy w jednym z komentarzy.

Poza podobnymi domysłami, w komentarzach pod tekstem pojawiło się dużo słów wsparcia i żartobliwych wyrazów tęsknoty za materiałami, jakie pojawiały się na Instagramie Make Life Harder.

AKTUALIZACJA [20.11.2020 13:14]: Instagramowy profil Make Life Harder powrócił, o czym duet blogerów poinformował na swoim Facebooku:

WRÓCILIŚMY

Opublikowany przez Make life harder Piątek, 20 listopada 2020

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Dołącz do dyskusji (5)

8 odpowiedzi na “Instagramie, przestań nam Make Life Harder prześladować. Popularny profil został zbanowany”

 1. Wystarczy nie łamać regulaminu, wolny rynek, to prywatna firma, można założyć sobie swój portal, co tam jeszcze pisano po blokadzie konta Korwina? Aha, idźcie na VK kontakt.

  • a wiesz jaki punkt regulaminu złamano? Czy tak sobie gadasz 3 po 3, bo jaki łamie Korwin każdym wpisem to łatwiej zrozumieć. Ja bym stawiał na tą bekę z Sasina – jako już wymierzone w konkretnego człowieka zniesławienie notoryczne w internecie

   • Profil powrócił i nie, wbrew pozorom nie złamali regulaminu, bo ten jest praktycznie nie stosowany w 99% przypadkach, więc blokada MLH jest bezpodstawna, tak samo jak w przypadku Korwina.

    Btw. Regulamin a.k.a EULA (end user license agreement) lub T&C (terms & conditions) nie może być sprzeczne z prawem, a z tego co pamiętam satyra polityczna nadal jest dozwolona… Jeżeli nie to 90% kabaretów idzie do kosza, a nawet do więzienia za “zniesławienie”.

    EOT.

    • Nie wiem czy fakt, że regulamin nie jest stosowany w 99% przypadków jest argumentem żeby go nie użyć jak mają ochotę bo po to jest. Kolejną opcją jest, że automat na podstawie ilości zgłoszeń osób nieprzychylnych profilowi usunął go ale po zweryfikowaniu sprawy faktycznie nie doszło do zlamania regulaminu – tak czy taka profil wrócił, nie ma co gdybać bo sami moga wyjaśnić EOT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...