Bayer Full na Youtubie próbuje udowodnić, że jest popularniejszy niż Kult. Zespół dopisał sobie w tytułach liczbę wyświetleń

Artykuł/Trendy 20.11.2020
Bayer Full na Youtubie próbuje udowodnić, że jest popularniejszy niż Kult. Zespół dopisał sobie w tytułach liczbę wyświetleń

Bayer Full na Youtubie próbuje udowodnić, że jest popularniejszy niż Kult. Zespół dopisał sobie w tytułach liczbę wyświetleń

212 tysięcy — taka liczba wyświetleń widnieje przy piosence Pusta plaża zespołu Bayer Full na jego oficjalnym kanale na YouTube. Z kolei w dopisku do tytułu zamieszczonym przez grupę Sławomira Świerzyńskiego suma ta urasta do… ponad 2 milionów odtworzeń. Skąd tak duża rozbieżność?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po głośnej wypowiedzi Sławomira Świerzyńskiego, w której usiłował zdezawuować osiągnięcia Kultu, jego zespół Bayer Full nie daje za wygraną i nadal próbuje udowodnić, że grupa disco polo jest popularniejsza od słynnej formacji Kazika Staszewskiego. W tym celu na kanale zespołu Świerzyńskiego pojawiły się tajemnicze dopiski do tytułów piosenek, mające wskazywać na ogromną popularność grupy. Problem w tym, że liczby te mają się nijak do oficjalnych statystyk serwisu.

Kult? A co to?

„Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską?” — pytał Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full parę dni temu w Debacie Dnia na antenie Polsat News. Wypowiedź celebryty była reakcją na na gorzkie słowa Kazika Staszewskiego na temat wysokich dotacji przyznanych m.in. Świerzyńskiemu w ramach kontrowersyjnego Funduszu Wsparcia Kultury.

Od tamtej pory internauci mieli na Świerzyńskim niemałe używanie: porównano m.in. statystyki słuchalności Kultu i Bayer Full na Spotify i na YouTube, które rzecz jasna przemawiają na zdecydowaną korzyść formacji Kazika:

Propaganda sukcesu à la TVP

Jak się okazuje, na nic zdecydowana reakcja internautów i memy porównujące „dorobek” Bayer Full z twórczością Kultu. Zespół Świerzyńskiego nie daje za wygraną i nadal przekonuje o swojej niebagatelnej pozycji na polskim rynku muzycznym. Świadczą o tym tajemnicze dopiski do tytułów piosenek, które pojawiły się na oficjalnym kanale Bayer Full na YouTube, a które trudno uznać za przypadek.

I tak, według statystyk serwisu piosenki pt. Pusta plaża odsłuchano 212 tys. razy, podczas gdy według informacji zamieszczonej w tytule nagrania przez zespół liczba ta urasta do — uwaga — 2 119 583 (słownie: dwóch milionów, stu dziewiętnastu tysięcy i pięciuset osiemdziesięciu trzech). I to nie jest wyjątek — podobne „statystyki” widnieją przy takich tytułach jak Wszyscy Polacy (wg YouTube:470 tys. wyświetleń, wg Bayer Full: 489 652 153 wyświetlenia).

bayer full manipulacja

bayer full manipulacja

Lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński, kilka dni temu na antenie Polsatu publicznie zakpił z Kultu, sugerując, że dziś…

Opublikowany przez Czorny Narzeka Środa, 18 listopada 2020

Zdaje się, że słowo klucz stanowi określenie „ogółem”: prawdopodobnie te liczby wzięły się z podliczenia wyświetleń konkretnej piosenki na wszystkich kanałach, nie tylko tych oficjalnych zespołu. Nice try, panie Świerzyński, nice try. Szkopuł w tym, że nie tak liczy się słuchalność utworów na YouTube. I Kult jak Kult, ale aż strach pomyśleć, jakie liczby wygenerowałaby taką metodą Rihanna albo Beyonce.

Co ciekawe, zespół zablokował możliwość komentowania opublikowanych na kanale filmików. Czyżby z obawy, że ktoś zdekonspiruje tę nowatorską propagandę sukcesu? A jeśli czytając to, ktoś ma skojarzenia z kreatywną statystyką w wydaniu TVP i „Wiadomości”, śpieszę donieść, że nie jest to zbieg okoliczności — od pewnego czasu bowiem Sławomir Świerzyński jest zaliczany do grona „publicystów”, którzy regularnie udzielają się na antenie z Woronicza. Być może to właśnie tam nauczył się, jak operować danymi, by sprzedać ludziom własną wersję rzeczywistości.

*Zdjęcie główne: YouTube/Fakty RMF FM

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (15)

78 odpowiedzi na “Bayer Full na Youtubie próbuje udowodnić, że jest popularniejszy niż Kult. Zespół dopisał sobie w tytułach liczbę wyświetleń”

  1. Zacznijmy od tego, że środki te są przeznaczone na kulturę, a nie disco polo.
    To tak jakby na przyjęcie do królowej Elżbiety chciał się wkręcić sołtys z pośledniej wioski, mówiąc że też jest serem (pisownia celowa). Disco Polo to nie sztuka, a jako poślednia forma rozweselania gawiedzi świetnie sama się utrzymuje.

  2. A kto to jest Świerczyński bo nie czaję typa? I co ten typ sobą reprezentuje? Bo Kazik to jest mega gość i nie trzeba go przedstawiać. Oraz ma jasny i czysty przekaz. A Świerczyński to czasem p obranych majtkach nie śpiewa i to coś nazywa muzyką?

  3. Tylko nim ten świeży ski nie świeży zaczynał fałszować ją sam słuchałem joz Kazika i spółki a tu jakiś amator będzie się nosił. Jaki on wokalista składki emerytalne to on odkłada tak jak rolnik a nie normalne sieje propagandę jak PiS bo przegrał amator to i tak za delikatne okreslenie

  4. Tak serio to ja znam tylko 12 groszy i żadnej innej piosenki. Bayer full jest popularny w Chinach a chińczyków jest mnostwo i stąd te wyświetlenia. Śpiewają po chińsku. A Kazik tylko polski zaścianek.

  5. Wystarczy wyjść z domu na ulicę i spytać ludzi kto to jest Kazik Staszewski? Ludzie od razu kojażą osobę i zespól kult. Jak się kogoś spytasz o Sławomira Świerzyńskiego to to ludzią nic nie mówi. Ja sam rozpoznawałem tylko jego twarz że starych czasów i jego kiczowatych piosenek które moi znajomi oglądali w disco relaks. Ale żebym wiedział jak się nazywa to już odległa bajka. Na ulicy mało kto wie kto to Świerzyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...