Wkurza cię TVP? Wstrzymaj konie – nowy kanał to strzał w dziesiątkę

News/TV 19.11.2020
Wkurza cię TVP? Wstrzymaj konie – nowy kanał to strzał w dziesiątkę

Wkurza cię TVP? Wstrzymaj konie – nowy kanał to strzał w dziesiątkę

TVP Dokument to nowy kanał Telewizji Polskiej, który ma wyróżniać się „wrażliwością na losy drugiego człowieka”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Już dzisiaj o godzinie 20:20 startuje TVP Dokument. Ruszy „Efektem motylka” w reżyserii Jarosława Schmidta. Wedle zapowiedzi to opowieść o sile miłości, nadziei i solidarności „ tysięcy ludzi, których połączyła potrzeba ratowania życia dziewczynki chorej na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną.” O 22:00 rarytas dla fanów Beksińskiego lub osób zafascynowanych nim i jego niezwykłą rodziną, którzy po seansie „Ostatniej rodziny” chcieli dowiedzieć się czegoś więcej. „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reżyserii Marcina Borchardta to zrekonstruowana z listów, nagrań filmowych i dźwiękowych opowieść o Zdzisławie Beksińskim.

TVP Dokument to nie tylko produkcje własne Telewizji Polskiej.

tvp dokument beksinscy
„Beksińscy. Album wideofoniczny” – źródło: TVP

W ramach programu mają być udostępniane również produkcje BCC. Od stycznia 2021 do ramówki wejdą „Weekendy z BBC”, jak podaje TVP, mają to być „produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne.”

Trzymam oba kciuki za ten kanał, choć nie mam wątpliwości, że będzie on raczej niszowy i podzieli los TVP Kultura. Ten ostatni zaledwie 2 miesiące temu ogłaszał rekordową oglądalność. Udziały anteny przy emisji „Dział Nawarony” wyniosły powalające… 2,3%.

Archiwa TVP są potężne, ukrytych perełek, genialnych programów, reportaży jest tam cała masa i nie wszystkie mają tylko historyczne znaczenie. Wierzę, że właśnie w takich treściach, jakie TVP Dokument obiecuje, może spełniać się rola telewizji publicznej.

Wolałbym jednak, aby nie zamykać ich w programie, który od samego początku jest skazany na dołowanie po wynikach oglądalności. Przecież wspomniany dokument o Beksińskim równie dobrze można by wyemitować w dobrym czasie na jednym z głównych kanałów. Poprzedzić go komentarzem, może uzupełnić o świetny obraz Matuszyńskiego.

Mam nadzieję, że moje obawy, co do TVP Dokument, są przedwczesne, bo oferta wygląda naprawdę świetnie.

TVP Dokument w NTC znajduje się na pozycji 86. W CANAL+ na pozycji 85. UPC na 323, a sieci TOYA na pozycji 16. Pełną dostępność znajdziecie tutaj.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

8 odpowiedzi na “Wkurza cię TVP? Wstrzymaj konie – nowy kanał to strzał w dziesiątkę”

  1. U mnie już działa. Nawet dzisiaj oglądałam. Nie można im zarzucić – mają pomysł na ten kanał. Kilka dni temu się dowiedziałam, że będzie i tak czekałam jak wystartują.

  2. Ramówka póki co bajka, wczoraj po pracy cały czas miałam odpalony telewizor i słuchałam. Mam nadzieję,że wysoki poziom zostanie zachowany

  3. Wspaniała inicjatywa, ale wiadomo jak to jest z wiosną i jaskółkami. Kanał będzie matecznikiem najniższej oglądalności jeszcze bardziej egzotycznym od Kultury a główny kanał nadawcy zakwitnie lekkostrawną rozrywką i pozostanie tubą propaganową idei jedynie słusznych. TVP to jest nadal zraczały moloch, jako widz nie dam się nabrać.

    • Nie zgodzę się. Kulturę fakt oglądam sporadycznie, ale Dokument bardziej trafia w moje gusta i nie tylko moje z tego co rozmawiałem ze znajomymi. Programy tam puszczane zainteresują szerokie grono odbiorców. Ok rozumiem nie każdego zainteresuje historia polskiego malarza, ale są też tematy przyrodnicze czy historyczne (starożytny Egipt wczoraj był grany). Nawet dzieciakom to się spodoba

  4. Bardzo mieli dobry pomysł i jak na razie realizują ok. Wiadomo na początku się puszcza co najlepsze, zobaczymy jak dalej pójdzie. Już mam kilka zapisanych do obejrzenia dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...