NIEPOPULARNA OPINIA #2: Mam dość Magdy Gessler i telewizji w jej wydaniu

Artykuł/TV 19.11.2020
NIEPOPULARNA OPINIA #2: Mam dość Magdy Gessler i telewizji w jej wydaniu

NIEPOPULARNA OPINIA #2: Mam dość Magdy Gessler i telewizji w jej wydaniu

TVN emituje właśnie już 21. sezon „Kuchennych rewolucji”, prowadzony przez niestrudzoną i bezkompromisową, przy okazji wredną i agresywną Magdę Gessler. Ja już dawno powiedziałam jej pa, pa!

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Cytaty z wypowiedzi Magdy Gessler dobrze wyglądają na transparentach podczas Strajków Kobiet. „Czy wyście powariowali”, „dlaczego trujecie ludzi” i inne złote myśli restauratorki przez lata stały się niemal kultowe, zaś ich potencjał memiczny jest w sieci co rusz wykorzystywany. Wszystkie te cytaty padły oczywiście w trakcie nadawanego od ponad dziesięciu lat programu „Kuchenne rewolucje”. Programu, który widzę jako relikt telewizyjnej przeszłości. Ja już nie chcę oglądać takiej telewizji.

Sezon 11, odcinek 4. Magda Gessler przybywa do pewnej rzeszowskiej restauracji. Scenariusz odcinka typowy – restauratorka jest przerażona tym, co zastaje na miejscu, lokal jest zaniedbany, a serwowane dania są bardzo wątpliwej jakości. Rozsierdzona Gessler wylewa na jednego z pracowników bulion grzybowy. W innym odcinku kobieta rzuca w stronę obsługi talerzami. W jeszcze innym – ktoś obrywa rzuconą przez nią ścierką.

Humory i impulsywne zachowania restauratorki to jej znak rozpoznawczy.

Podobno wcale nie chodzi o nakręcanie oglądalności – Gessler po prostu taka jest. O ile w to drugie można uwierzyć, w to pierwsze nie do końca. Kolejne sezony „Kuchennych rewolucji” stają się coraz bardziej tendencyjne, zaś ich scenariusze zdają się być rozpisane według tego samego wzoru – wstępny rekonesans, wzburzenie Magdy Gessler, kłótnia, potem pogodzenie, aż wreszcie cudowna metamorfoza zarówno miejsca, jak i pracujących w nich ludzi, którym prowadząca program służy radą także w sprawach prywatnych. Na koniec oczywiście uściski ocieplające wizerunek Magdy Gessler. Żeby było choć trochę przekonująco, zdarzają się delikatne odchyły od tych reguł. Koniec końców – wszystkie wybuchy są Magdzie Gessler wybaczane.

Magda Gessler Kuchenne rewolucje

Nie do końca rozumiem, czemu. Agresja nie jest OK. Restauratorka tłumaczy swoje wybuchy tym, że jej zależy. By ludzi dobrze karmić, by mogli spędzać czas w fajnych knajpkach, by idąc do restauracji mogli mieć pewność, że nie zastaną tam syfu. Bo tytułowe rewolucje nie mogą odbyć się bez ofiar. Każdemu zależy na powodzeniu sprawy, ale nie jest to powód, by uciekać się do zachowań pasywno-agresywnych, chamskiego języka i w końcu – wybuchów kończących się latającymi w powietrzu talerzami. Też chcę jeść w zadbanych knajpach, w których serwowane są wysokiej jakości posiłki. Ale nie potrzebuję, by dbano o to w taki sposób, w jaki w tym programie robi to Gessler. Czyli bardzo często okazując brak szacunku do drugiej osoby.

To oczywiste, że popyt napędza podaż. Widzowie czekają na kolejne akcje w wykonaniu Gessler, więc ta, razem z twórcami programu im je dostarcza. Mam jednak wrażenie, że ten rodzaj telewizji, ślepo nastawionej na pustą sensację, pokazującej negatywne zachowania kosztem innych ludzi będącymi tutaj ofiarami, powoli odchodzi do lamusa. A przynajmniej mam taką nadzieję.

Zdjęcie główne: Matthias Wehnert / Shutterstock.com

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (12)

11 odpowiedzi na “NIEPOPULARNA OPINIA #2: Mam dość Magdy Gessler i telewizji w jej wydaniu”

 1. Przyjdź do mnie, zrobię Ci żarcie z najtańszego śmiecia, paluchami wyjmę muchę, podam na byle czym i skasuję stówę. Po czym poczekam, byś miał szansę pokazać mi szacunek, bo teraz mamy takich świat ciepłych słów, szacunku, tolerancji i łagodności i silikonowych opasek kolorowych. Mdły, bez wyrazu, konkretu, serca, pasji.

 2. Gdyby nie gesslerowa to dalej w wielu knajpach żarłabys z uwalonych i zasyfialych patelni. Bardzo dobrze, że ciśnie po brudasach i cwaniakach. Jakoś nie zauważyłem, żeby Gessler robiła show w odcinkach, w których trafia na normalnych, pokornych ludzi, którym po prostu coś “Nie pyklo”. Artykuł o kant d.

 3. Artykuł pisany na kolanie. Po pierwsze, to nie Gessler jest autorką scenariusza i producentem programu. Po drugie, panią Gessler można lubić albo nie – osobiście jestem raczej zdystansowany – ale nie można odmówić jej wielkiej pasji i zaangażowania w to co robi, no i udanego pomysłu na siebie samą, z czym znakomita większość Polaków ma ogromne kłopoty. Jedyne w czym jesteśmy dobrzy to malkontenctwo, szukanie dziury w całym i modlenie się do Pana Bozi, żeby sąsiada szlag trafił. Ot co!

 4. To jeszcze nic, ja Madzię lubię oglądać.

  Gorszy jest “Nasz nowy dom”, gdzie Dowborka zastanawia się, i w końcu mówi rodzinie “Wyremontujemy Wasz dom”

 5. Ależ oczywiście, że to kwestia scenariusza a nie “osobowości” prowadzącej. W tej samej tematyce, choćby na KitchenTV są podobnie wyglądające programy, bazujące na emocjach i “dramie”, kuchnia to tylko miejsce ich kanalizacji… W takich samych emocjach buduje i remontuje się domy, wychowuje młode kobiety, szuka kolejnego talentu…

 6. Powiem Ci, że często do ludzi nie da się inaczej dotrzeć. Zwłaszcza do takich, którzy nie widzą winy w sobie i są w tym zatwardziali. Gessler jest autorytetem z którym się nie dyskutuje, mówi co mają robić a Ci ludzie wiedzą że jeśli to zrobią, to restauracja pójdzie.
  Dla mnie zadziwiające jest, że ktoś jeszcze oglądając ten program zaprasza ją do restauracji w której panuje syf i produkty ze składem niczym biblia. O czym Ci ludzie myślą do cholery, że co się wydarzy? Gessler nie zauważy czy co? :D

 7. Telewizja się kończy w ogóle. Pokolenie urodzone na przełomie lat 80-tych i 90-tych to ostatnie z ostatnich oglądających TV. Problem rozwiąże się sam :)

 8. Nie zauwazylem ostatniego zdania w tytule artykulu. Dlatego nie zrozumialem osobistego wydzwieku.Tak dziala telewizja dopoki ktos to oglada to jest dobre. A ludzie z roznych powodow ogladaja ot chocby po to by posmiac sie z prowadzacej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...