Już dziś w internecie i telewizji obejrzysz „Jokera” – najważniejszy film ubiegłego roku

News/Film 15.11.2020
Już dziś w internecie i telewizji obejrzysz „Jokera” – najważniejszy film ubiegłego roku

Już dziś w internecie i telewizji obejrzysz „Jokera” – najważniejszy film ubiegłego roku

Żaden inny pełnometrażowy film nie wywołał w zeszłym roku tylu emocji i sporów, co „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa. Kontrowersyjna produkcja według niektórych miała nawet doprowadzić do zamieszek i przemocy. Zamiast tego została doceniona przez krytyków, pobiła rekord w box office i dostała dwa Oscary. Już dziś „Jokera” obejrzycie na HBO i HBO GO.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Joker” był ze strony wytwórni Warner Bros. i wydawnictwa DC sporym ryzykiem. Po latach niepowodzeń i nieudolnego naśladowania Marvela obie firmy postanowiły bowiem postawić na produkcję artystyczną tworzoną przez pomysłodawcę serii „Kac Vegas”. Dla niektórych widzów podobne połączenie wydawało się gwarantowanym fiaskiem i nawet osoba Joaquina Phoenixa wcielającego się w tytułową rolę nie dawała wielkich nadziei. Inni z kolei widzieli w „Jokerze” zwiastun ofensywy inceli i autentyczne zagrożenie dla zdrowia kinowych widzów.

Debiutujący w kinach nieco ponad rok temu film okazał się jednak olbrzymim artystycznym i kasowym hitem. O żadnym wcześniejszym filmie superbohaterskim nigdy wcześniej nie dyskutowano tak zażarcie, a każda kolejna rozmowa i pochwały płynące z ust pierwszych recenzentów (do których miałem przyjemność należeć) zachęcała kolejne osoby, by poszły do kina.

Joker” zarobił ponad miliard dolarów na całym świecie, a Joaquin Phoenix i Hildur Guonadottir dostali Oscary za rolę pierwszoplanową i muzykę.

Mimo to z pewnością nadal nie brakuje osób, które przegapiły szał związany z filmem Phillipsa i wciąż mają przed sobą pierwszy seans. Warto więc przypomnieć, że oprócz Phoenixa w obsadzie produkcji pojawili się również Robert De Niro, Frances Conroy, Brett Cullen, Shea Whigham i Glenn Fleshler. Z kolei osoby zastanawiające się nad ponownym obejrzeniem „Jokera” być może przekona informacja, że wciąż niewykluczone jest powstanie sequela filmu. Bo pozytywnie do takiego pomysłu są nastawieni najważniejsza gwiazda i reżyser.

Film „Joker” znajdziecie dziś na HBO GO. Seans w HBO został zaplanowany na godzinę 20:10.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...