Ponad połowa użytkowników Netfliksa dzieli się hasłem do konta z osobami spoza swojego domostwa

News/VOD 04.11.2020
Ponad połowa użytkowników Netfliksa dzieli się hasłem do konta z osobami spoza swojego domostwa

Ponad połowa użytkowników Netfliksa dzieli się hasłem do konta z osobami spoza swojego domostwa

Netflix jest najpopularniejszą platformą VOD na świecie. Dane dotyczące liczby użytkowników serwisu, nie są jednak zgodne ze stanem faktycznym, bo przecież wiele osób dzieli się hasłem do swojego konta z przyjaciółmi bądź dalszą rodziną. Według najnowszego badania robi to ponad połowa subskrybentów. Czy niedawna podwyżka opłat abonamentowych okaże się rozwiązaniem tego problemu?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Zgodnie z ostatnim raportem kwartalnym Netfliksa, platformie w ciągu ostatnich trzech miesięcy przybyło 2,2 mln użytkowników. Biorąc pod uwagę wyniki z poprzednich analogicznych okresów tego roku, nie jest to imponująca liczba. Mimo to serwis wciąż nosi koronę najpopularniejszej usługi VOD na świecie. Na całym globie korzysta z niego już około 195 mln osób. Tak prezentują się oficjalne statystyki. Wiemy jednak, że prawda wygląda inaczej.

Netflix pozwala na korzystanie z serwisu na kilku urządzeniach naraz.

Wykupując najdroższy dostępny pakiet możemy cieszyć się ofertą platformy na czterech ekranach jednocześnie. Nie potrzeba polskiego sprytu, aby zorientować się, jak użytkownicy pożytkują taką opcję. Na całym świecie udostępniają hasła do swoich kont najbliższej rodzinie, dalszym krewnym, czy przyjaciołom. Potwierdzają to najnowsze badania przeprowadzone przez Mindnet Analytics dla KillTheCableBill.

Zasady badania są bardzo proste. Analitycy wybrali ponad tysiąc godnych zaufania użytkowników Netfliksa ze Stanów Zjednoczonych i poprosili ich o wypełnienie krótkich ankiet. Pierwszym pytaniem, z jakim uczestnicy przedsięwzięcia się spotkali jest „Czy kiedykolwiek dzieliłeś się hasłem do konta z kimś spoza swojego gospodarstwa domowego?”.

Niemal połowa badanych zaprzeczyła. 47,5 proc. ankietowanych nigdy nie dzieliła się hasłem do konta z kimkolwiek spoza swojego gospodarstwa domowego. Co za tym idzie 52,5 proc. pozwala korzystać z własnej subskrypcji innym osobom. Tymi innymi osobami jest dalsza rodzina (prawie 26 proc.), przyjaciele (prawie 18 proc.) i dzieci mieszkające oddzielnie (ponad 9 proc.).

Włodarze Netfliksa wielokrotnie zapowiadali, że będą walczyć z dzieleniem się hasłem do konta.

Nic jednak w tej sprawie nie zrobili. Jednakże ostatnio zdecydowali się podnieść ceny subskrypcji w USA (prawdopodobnie zdarzy się to również w Polsce). Dlatego organizatorzy badania postanowili też zapytać ankietowanych o to, czy zdecydują się z tego powodu anulować abonament. Niemal 55 proc. odpowiedziało, że zdecydowanie nie.

Z powodu podwyżki cen Netfliksa może czekać fala anulowań subskrypcji. Prawie 32 proc. ankietowanych albo już zadeklarowała, że tak zrobi, albo dopiero rozważa taką opcję. Część badanych (niemal 14 proc.) wybiera jeszcze inną drogę i być może przerzuci się na tańszy abonament. Oznacza to, że prawdopodobnie uda się nieco zlikwidować liczbę dzielonych kont.

Netflix jest najpopularniejszym serwisem streamingowym, ale na pewno nie pozbawionym wad.

Na pytanie o zarzuty kierowane w stronę platformy ankietowani najczęściej wskazywali właśnie podwyżkę cen. Wiemy jednak, że większość z nich nie zrezygnuje z subskrypcji. Ale ponad 45 proc. badanych przeszkadza utrata praw do tytułów na licencji lub kasowanie oryginalnych produkcji. I to jest problem, nad którego rozwiązaniem powinni zastanowić się włodarze Netfliksa. Krótko mówiąc: pokażcie nam finał „Glow” i zróbcie 2. sezon „Tukę i Bertie”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

10 odpowiedzi na “Ponad połowa użytkowników Netfliksa dzieli się hasłem do konta z osobami spoza swojego domostwa”

 1. Nikt nie chce płacić pełnej kwoty za stare kartofle i przeciętne jakościowo ich własne produkcje, nic dziwnego ze ludzie się dzielą kosztami. Ostatnio nawet jakość obrazu, pomimo szumnych etykietek Dolby Vision budzi wątpliwości, wiec…

 2. Jeśli płacę najdroższy abonament, to mam prawo do dzielenia konta z 3 innymi domownikami. A jak mieszkam na stancji u Pani Krysi, to jaka wtedy jest definicja domowników mieszkających wraz ze mną?
  Co za tym idzie 52zł miesięcznie dzielę na 4, co daje 13zł/osobę. No ale co mądrzejsi pewnie wezmą tańszą ofertę, taaaaa….

  • jakby nie patrzeć, domownik to osoba z domu w którym mieszkasz. Jak się wyprowadzasz, zostawiasz domowników. Spotify sprawdza GPSem konta rodzinne, netflix też powinien. Jeśli rodzina żyje w rozjazdach, to ciężko nazwać domownikiem ojca który np. pół roku żyje w rozjazdach.

 3. A wystarczyłoby dać tańszy abonament na jedno urządzenie w jakości HD.
  Choć jak dla mnie każda kwota za Netflixa wyższa niż za HBO GO to drogo.

  • W ogóle NF powinien przemyśleć inne taryfy, czasem ktoś chce obejrzeć jeden serial i kupowanie całego miesięcznego abonamentu to przesada, polski player i ipla ma oprócz abonamentu też pay-per-view i jednorazowy kod.

 4. Historia się powtarza. Wszystko działa ale i tak komuś jest za mało, wpada na pomysł, że można wycisnąć więcej, odzyskać “utracone” zyski itd itd…Ruszą dzielenie się kontami, ludzie zaczną rezygnować.

 5. Część badanych (niemal 14 proc.) wybiera jeszcze inną drogę i być może przerzuci się na tańszy abonament. Oznacza to, że prawdopodobnie uda się nieco zlikwidować liczbę dzielonych kont.

  Wcale nie bo nadal taniej będzie się dzielić drogim abonamentem.

 6. Nie dziwię się netfliksowi. Jest różnica zapłacić 50zł i skorzystać raz, a zapłacić 50zł i korzystać w 5 osób codziennie i nonstop. Pora to rozdzielić. Nowe plany taryfowe by się przydały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...