A więc lockdown. Uwaga – od soboty kina zamknięte w całej Polsce!

News/Film 04.11.2020
A więc lockdown. Uwaga – od soboty kina zamknięte w całej Polsce!

A więc lockdown. Uwaga – od soboty kina zamknięte w całej Polsce!

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas dzisiejszej konferencji nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami, od soboty w całej Polsce zostaną zamknięte kina.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W środę padł kolejny rekord zakażeń COVID-19. W związku z tym, polski rząd ogłosił nowe restrykcje. W ich ramach od soboty w całej Polsce zamknięte zostaną kina. Jakie jeszcze konsekwencje dla branży rozrywkowej niosą za sobą najnowsze rozporządzenia?

„Przed nami arcytrudny czas”

„Zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii” — powiedział dziś podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. Wszystko wskazuje na to, że Polska szykuje się na kolejny tzw. lockdown:

Wiadomo już, że od soboty włącznie w całym kraju zamknięte będą kina (do tej pory obowiązywała zasada, według której miejsca na widowni mogły być zapełnione maksymalnie w 25 proc.). Jakie jeszcze restrykcje związane z pandemią czekają branżę rozrywkową?

Teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny.

— zapowiedział premier.

Oto szczegółowe informacje:

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Sony też nie wierzy w kina. Premiery „Uncharted”, „Morbius”, „Cinderella” i „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” przesunięte

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a szczepienie obywateli przebiega powoli, przez co branża rozrywkowa wciąż pozostaje w wielu krajach objęta lockdownem. Wiary w szybki powrót do normalności ewidentnie nie ma wytwórnia Sony, która zdecydowała o przesunięciu hitów takich jak „Morbius” i „Uncharted” na późniejszy termin.

News/Film 22.01.2021

Dołącz do dyskusji (5)

9 odpowiedzi na “A więc lockdown. Uwaga – od soboty kina zamknięte w całej Polsce!”

  • Z tego co pamiętam z historii to grypa też potrafiła dziesiątkować populację. To że potrafimy sobie dzisiaj z nią radzić (choć nie zawsze) to nie znaczy że kiedyś nie była zabójcza, np. Epidemia grypy hiszpanki. Covid kiedyś to też będzie tylko “taka dziwna grypa”, ale zanim mądrzy ludzie ogarną jak się powszechnie przed tym zabezpieczyć czy leczyć, no to mamy przeciążony system zdrowia na kolanach i to może i jest “arcytrudny czas” bo rozwala budżet i powoduje że nawet jeśli masz jakąś pierdółkę zdrowotną to musisz sobie z nią radzić sam, na szpitale nie bardzo masz co liczyć. A bez służby zdrowia to można umrzeć i od zakażenia rany przy głupim zadrapaniu. Także tak, to jest trudny czas, dla państw z kiepską służbą zdrowia – jak Polska.

 1. Kina, w których nie doszło do żadnego zarażenia* , zamknięte.
  Kościoły, w których aż roi się od zakażeń, otwarte.

  Logika matołusza i jego durnych doradców.

  * (a przynajmniej nie są mi znane ani żadnemu z branżowych znajomych)

   • Częściowe są.
    Jak interesujesz się lokalną polityką, to wiesz ilu/jacy lokalni radni / politycy się zarazili.
    Jak interesujesz się kościołem to wiesz ilu/jacy księża się zarazili.
    Jak interesujesz się kinem, to wiesz ilu branżowców chorych (a to bo znajomi, a to bo współpracujesz, etc. etc. etc.)

    W każdym razie COŚ się dowiesz – niekoniecznie dokładnie, ale zawsze coś.
    No i wśród polityków znam takich co mają/mieli, wśród księży też, a wśród właścicieli kin i pracowników (i ewentualnych kwarantann) NIC – nie znam ani jednego przypadku. Przynajmniej w małych kinach, bo multipleksy to całkiem insza inszość i mnie w sumie nie interesują (ani ja ich nie interesuję).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...