Gonciarz wie, kto atakuje polskie rodziny. Prawicy się to nie spodoba

News/YouTube 04.11.2020
Gonciarz wie, kto atakuje polskie rodziny. Prawicy się to nie spodoba

Gonciarz wie, kto atakuje polskie rodziny. Prawicy się to nie spodoba

Krzysztof Gonciarz w ostatnich miesiącach stał się jednym z najbardziej aktywnych głosów polskiego YouTube’a w kontekście politycznych konfliktów, światopoglądowych sporów i protestów związanych z niedawną decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Teraz youtuber zwrócił swoje zainteresowanie w stronę polskich rodzin rozbitych przez polityczne konflikty.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Współczesna walka (a coraz częściej mówi się już nawet „wojna”) polityczna przeniknęła tak wiele dziedzin naszego codziennego życia, że od dyskusji na ten temat właściwie nie sposób uciec. Bez względu na to, czy rozmawiamy przy rodzinnym stole, jedziemy przez miasto, obserwując okoliczne billboardy, czy może włączamy ulubionego youtubera, polityka wszędzie jest obecna. Oczywiście, nie wszystkim osobom podoba się stan rzeczy, bo posiadanie przestrzeni wolnej od wiecznych sporów jest dobre dla naszego zdrowia psychicznego.

Wydaje się jednak, że tego typu chęć całkowitego oderwania się od polityki jest nieco utopijna. Bo przecież choćby dobór tematów prezentowanych przez Netfliksa w swoich nowościach jest nie mniej nacechowany ideologią niż dowolna dyskusja na ważne społecznie tematy toczona w mediach społecznościowych. Co więcej, jak pokazuje Krzysztof Gonciarz w swoim nowym filmiku, polityka na dobre przeniknęła życie rodzinne Polaków. A niekiedy wiąże się to z prawdziwymi dramatami.

W materiale pt.„(prawdziwy) atak na polskie rodziny” Krzysztof Gonciarz przytacza rodzinne historie swoich widzów.

Nie brak tu niezwykle emocjonalnych historii, z których przebija poczucie wściekłości, ale jeszcze częściej rozpaczy, zniechęcenia i głębokiego smutku. Pojawiają się przykłady wyzwisk lecących w stronę członków własnej rodziny tylko dlatego, że zdecydowali się zagłosować na inną partię, poszli na protest czy po prostu mają odmienne zdanie na jakiś temat. Wśród komentarzy pojawiających się pod wideo można znaleźć pochwały za pomysł youtubera i niedowierzanie, że z powodu polityki relacje między najbliższymi potrafią wyglądać aż tak źle.

Oczywiście, zdecydowana większość przytoczonych historii uderza w obóz rządzący i prawą stronę konfliktu. Co raczej nie powinno dziwić, bo Gonciarz coraz mocniej angażuje się polityczny konflikt jako jego uczestnik. Wystarczy przypomnieć akcję wymierzoną w furgonetkę głoszącą homofobiczne hasła czy relacje ze Strajku Kobiet. Wkrótce zapewne pojawią się więc (niepozbawione racji) krytyczne głosy dotyczące braku równowagi i często bardzo dyskusyjnych tez stawianych przez prowadzącego w przerwach między odczytywaniem historii swoich bohaterów.

Warto też zaznaczyć, że mamy tu do czynienia głównie ze spojrzeniem ludzi młodych, bo siłą rzeczy taki jest przedział wiekowy większości słuchaczy youtubera. Z materiału nie dowiemy się więc, jak na całą sprawę spogląda druga strona. Wydaje się jednak, że „(prawdziwy) atak na polskie rodziny” to ważny i mocny głos w tej sprawie. I na pewno będzie jeszcze długo stanowić punkt odniesienia dla wielu młodych użytkowników polskiego youtube’a.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (21)

22 odpowiedzi na “Gonciarz wie, kto atakuje polskie rodziny. Prawicy się to nie spodoba”

 1. Czyli PiS robi to co Demokraci w USA – polaryzują społeczeństwo na każdej, możliwej płaszczyźnie… nawet zakupy stały się polityczne, bo możesz przez przypadek wspierać “rasistowską” korporacje >.>

  • PiS polaryzuje? Mnie to przypomina tegoroczne protesty w USA Black Life Matters. Gdzie Antifa wykorzystala dobre intencje ludzi aby robic zadymy na pochodach i walczyc z policja (przygotowane wczesniej sklady kamieni, cegiel itp np w NY). Do tego podlaczyly sie zwykle bandy okradajace sklepy. W Polsce jest podobna sytuacja. Kobiety wyszly na ulice protestowac przeciwko ustawie (moim zdaniem powinno byc referendum) i podpieli sie pod protestujacych aktywisci LGBT, postkomuna i oczywiscie nasza “solidna” opozycja. Kazdy realizuje przy tym swoj wlasny cel, czasami wspolpracujac innym razem nie. Kto moze korzystac na oslabieniu wewnetrznym panstwa? Dzieleniu spoleczenstwa? Nasz rzad czy zagranica? np Niemcy? PiS dzieli, taaa. Wiesz co lezy u fundamentow podzialow w spoleczenstwie. Brak lustracji po upadku komuny. PO zalozyl Gromoslaw Czempinski (WSI). Komorowski byl prezydentem przez 1 ture, sprzeciwial sie rozwiazaniu WSI byl zamieszany
   w przekrety finansowe na Wojskowej Akademii Technicznej. Ktos taki jak Kwasniewski byl 2 kadencje prezydentem. Mozna wymieniac. I co? i nic.

   • Tak PiS to aniołek pokoju. Tylko kr..wa dlaczego nie ma tej lustracji! Same spiski wszędzie. Czy wy w ogóle się zastanawiacie nad logiką swoich wypowiedzi?

    • To organizacja lewicowa wymyślona przez prawicowych ekstremistów, by mieć przeciwwagę dla swoich działań i by te działania mogły być usprawiedliwione w sposób możliwe sensowny. Prawicowy ekstremizm stosuje zasadę symetryzmu, który pozwala na działania o wiele bardziej akceptowane przez społeczeństwo, niż gdyby tego nie było. Wiele jest takch przykładów symetryzmu. Np aborcja. Są przeciwnicy aborcji, a.. NIE MA ZWOLENNIKÓW. Są zwolennicy wolnego wyboru oraz braku zakazów. Ale nikt nie mówi. Oooo, jak fajnie, ze można abordowac płody. Już pomijam to, ze w Polsce aborcja jest zakazana, więc ekstremizm prawicowy wygrywa na tym polu.

 2. Czyli PiS robi to co Demokraci w USA – polaryzują społeczeństwo na każdej, możliwej płaszczyźnie… nawet zakupy stały się polityczne, bo możesz przez przypadek wspierać “rasistowską” korporacje >.>

 3. Nie tylko politycy ale również ludzie internetu dzielą Polaków swoim gadaniem i później tacy nastolatkowie powtarzają to co ich guru z internetu.

  • Bo chodzą do szkoły, którą zarządzają Czrnkopodobni ortodoksi. Program nauczania wtłaczany jest w ramy religijnych omamów i propagandowej martyrologii. W domu rodzice nie mają czasu albo sami mają klapki na oczach. Czego wymagasz. Tu nie ma miejsca na samodzielne myślenie.

 4. Nie ma nic dziwnego że większość dziwnych opowieści jest o prawicy. Po prostu prawica ma problem z wolnością innych ludzi. Jakby nie włazili w życie innych to wojny by nie było, ale oni muszą wszystkim narzucać swoje normy moralne. Ot choćby przykład kiecek. Kobiety mają chodzić w kieckach a nie spodniach a mężczyźni w spodniach a nie kieckach i za to prawica jest w stanie pobić człowieka. A tymczasem ludzie wolni mają w poważaniu to w czym chodzisz, jest to twoja sprawa i tyle. I właśnie dlatego to głównie prawicowi ludzie wyzywają innych włącznie ze swoją rodziną.

  • To prawica chce decydować o tym, co jesz?
   To prawica chce decydować o tym, na co wydasz swoje pieniądze?
   To prawica chce decydować o tym, czym poruszasz się po mieście?
   To prawica chce decydować o tym, jak ogrzewasz swój dom?
   To prawica chce decydować o tym, jaką umowę podpiszesz z pracodawcą?

 5. Oczywiście, że prawica i jej konserwatywne podejście to zarzewie wszelkich konfliktów. Radykalne, skrajne, ortodoksyjne poglądy to zazwyczaj wyraz tłumionego buntu w dzieciństwie. Tzw. silna ręka, apodyktyczne zachowanie rodziców wpajających tzw. “prawdziwe zasady moralne” i “jedynie słuszne wartości”, tłumią naturalną ciekawość dziecka, tęsknotę do poznania zakazanego owocu.

  Tak niszczy się wrodzony instynkt poznawania i wyjaśniania magii różnorodności kultur, poglądów, ludzi. W imię jedynie słusznej religii, państwa, narodu (wiecznie pokrzywdzonego) wpaja się ideologię wyższości rasy, modelu życia, ubioru, roli w związku.

  Do tego wpajanie od małego wstydu, poczucia grzechu (wszak rodzimy się z grzechem pierworodnym (!sic)) i ciągnąca się jak smród martyrologia zakłada klapki na oczy i wpaja strach przed nieznanym, innym. Takie poglądy stoją w logicznym konflikcie z otwartością, tolerancją i mądrością. Czy ktoś wskaże mi może inny rodowód “wartości” prawicowych przekonań?

  • W ostatnich latach głównym powodem konfliktów jest lewica. Sprowadzanie uchodźców, ekoterroryzm, LGBT, atakowanie białych. Tak mógłbym wymieniać.

   • Przeczytałeś w ogóle mój wpis czy dotarłeś tylko do słowa prawica i wrzuciłeś standardowy, niewiele znaczący zlepek propagandowych pojęć nijak mających się do rzeczywistości? ;)

 6. Przerażające jest to, że są ludzie zdolni zabić za swoje przekonania, w imię w sumie nie wiem czego. Pocięte twarze protestujących czy napaści na osoby LGBT, bo mają inne opinie w pewnych kwestiach.
  Ostatnio naszła mnie smutna refleksja nad marszem niepodległości, który powinien być świętem wszystkich Polaków. Wszyscy powinni celebrować i iść w marszu, a rzeczywistość jest taka że część się boi bo na ulicę wychodzą nacjonaliści i robią zadymy. W dodatku kto nie widział oficjalnego plakatu tego “marszu” w tym roku, to niech lepiej nie ogląda.
  Amerykanie w dzień podległości się bawią, piją i puszczają fajerwerki. W Polsce oczywiście jak w lesie, bo niektórzy są przekonani że są od innych “lepsi”. Patriotyzm i nacjonalizm/faszyzm to u nas jedno i to samo. Przykre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...