Nowa płyta Bruce’a Springsteena to najlepsze, czego możecie dziś posłuchać

Artykuł/Muzyka 23.10.2020
Nowa płyta Bruce’a Springsteena to najlepsze, czego możecie dziś posłuchać

Nowa płyta Bruce’a Springsteena to najlepsze, czego możecie dziś posłuchać

Pomimo, że album „Letter to You” przepełniony jest melancholią i słodko-gorzkimi refleksjami, niesie on ze sobą potężną dawkę spokoju i mądrości.

O dziwo nie są to bardzo świeże kawałki – materiał nagrywano pod koniec zeszłego roku, w studiu Springsteena, trwało to ledwie pięć dni. Boss do nagrań zaprosił swoich starych kompanów, E Street Band. Ostatnio w tym składzie nagrywali na albumie „High Hopes” z 2014 roku. Na nowej płycie znalazły się trzy utwory napisane w latach 70., w tym gospelowy „If I Was the Priest”. Mimo, że „Letter to You” to album utkany z kawałków nagranych w zeszłym roku, dzięki swojej uniwersalności właśnie teraz brzmi niewiarygodnie aktualnie i przy okazji krzepiąco.

„Letter to You”, 20. album w dyskografii Springsteena, następca dobrze przyjętego „Western Stars” z zeszłego roku, od pierwszych zapowiedzi zdawał się być materiałem znacznie bardziej nostalgicznym i w pewnym sensie rozliczeniowym, niż poprzednik. Springsteen jakiś czas temu pożegnał swojego przyjaciela z młodzieńczego zespołu, o czym opowiedział piosenką „Last Man Standing”. Muzyk odnotowuje, że jest jednym z ostatnich na polu bitwy.

„I’m the last man standing now” – śpiewa o sobie Springsteen.

Jednym z najważniejszych tematów podejmowanych przez Springsteena na nowym albumie jest przyjaźń. „Bracie i siostro, gdziekolwiek jesteście, spotkamy się w domu tysiąca gitar” – śpiewa w House of a Thousand Guitars. Pomimo melancholijnego nastroju, Springsteen nie ściga się z duchami przeszłości. Raczej patrzy w przyszłość w pełni pogodzony z tym, co niesie czas. Jak sam zresztą opowiadał o nowym materiale:

To moja pierwsza płyta, której tematem jest sama muzyka. Muzyka popularna. Płyta opowiada o byciu w zespole rockowym na przestrzeni lat. To także bezpośrednia rozmowa między mną a moimi fanami na poziomie, którego oczekiwali przez lata.

Posłuchaj „Letter To You”:

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

0 odpowiedzi na “Nowa płyta Bruce’a Springsteena to najlepsze, czego możecie dziś posłuchać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...