Prace nad „Świętym” i 3. częścią „Sherlocka Holmesa” opóźnione przez COVID-19

Artykuł/Film 22.10.2020
Prace nad „Świętym” i 3. częścią „Sherlocka Holmesa” opóźnione przez COVID-19

Prace nad „Świętym” i 3. częścią „Sherlocka Holmesa” opóźnione przez COVID-19

To, że COVID-19 wywrócił do góry nogami kalendarz kinowych premier, wiadomo nie od dziś. Do wydłużającej się z dnia na dzień listy produkcji, które ucierpiały przez pandemię, dołączają właśnie dwa najnowsze projekty Dextera Fletchera, czyli „Święty” i „Sherlock Holmes 3”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiera 3. części „Sherlocka Holmesa” z Robertem Downeyem Jr. w tytułowej roli już raz została przełożona — początkowo film miał trafić do kin na tegoroczne Boże Narodzenie, ale jeszcze wiosną 2019 r. studio Warner Bros ogłosiło, że przesuwa termin o kolejnych 12 miesięcy. Ostatecznie stanęło na dacie 22 grudnia 2021 roku. Czy pandemia COVID-19 doprowadzi do kolejnych zmian w tym temacie?

Dexter Fletcher: koronawirus spowolnił pracę na planie

Jak oznajmił reżyser 3. części przygód słynnego detektywa Dexter Fletcher, pandemia nie oszczędziła również i tego tytułu:

„Sherlock” boryka się z wieloma różnymi problemami. Musieliśmy trochę spowolniliśmy prace na planie, żeby przekonać się w ogóle dokąd zmierza świat i co czeka nas w przyszłości.

— ujawnił twórca w podcaście Celebrity Catch Up.

Jak dodał, podobnie mają się sprawy z drugim filmem, nad którym obecnie pracuje Fletcher:

To samo dotyczy „Świętego” (nowej wersji filmu Phillipa Noyce’a z 1997 r. — przyp. red.). Nadal pracuję nad oboma projektami, ale lekko nie jest

— zdradza reżyser.

„Sherlock Holmes 3”: kiedy premiera?

Z wypowiedzi filmowca nie wynika, żeby data premiery nowego „Sherlocka” miała ulec zmianie. Na razie więc możemy trzymać się obowiązującego terminu, czyli 22 grudnia przyszłego roku. Patrząc jednak na przykłady takich filmów, jak „Nie czas umierać” czy „Diuna”, których premiery zostały przesunięte w związku z niepewną sytuacją epidemiczną na świecie, należy spodziewać się wszystkiego.

Dexter Fletcher zamiast Guya Ritchiego

Twórcą dwóch pierwszych filmów poświęconych bohaterowi wykreowanego przez Arthura Conana Doyle’a jest Guy Ritchie. Choć w nowej części cyklu ponownie zobaczymy na ekranie Roberta Downeya Jr. i Jude’a Lawa, tym razem za kamerą stanie właśnie Fletcher („Rocketman”, „Kompania braci”). Za scenariusz do „Sherlocka Holmesa 3” odpowiada Chris Brancato („Narcos”, „Hannibal”).

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...