Mało wam steampunkowego świata gry „Frostpunk”? Twórcy szykują planszową adaptację produkcji polskiego studia

News/Gry 06.10.2020
Mało wam steampunkowego świata gry „Frostpunk”? Twórcy szykują planszową adaptację produkcji polskiego studia

Mało wam steampunkowego świata gry „Frostpunk”? Twórcy szykują planszową adaptację produkcji polskiego studia

Jeśli godziny budowania miasta, a później jego zarządzania w postapokaliptycznym świecie „Frostpunka” macie już za sobą, to szykujcie portfele. Właśnie ruszyła kampania crowdfundingowa, która pozwoli stworzyć planszową adaptację popularnej gry polskiego studia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Skromna gra polskiego studia podbiła serca użytkowników PC i konsol na całym świecie. Klucz do sukcesu „Frostpunka” kryje się w niestandardowym połączeniu mechaniki gier strategicznych, tytułów polegających na budowie miast z możliwością sterowania społeczeństwem i stempunkowej estetyki. Zadaniem gracza jest zbudowanie miasta w pobliżu dającego ciepło generatora, ustanowienie obowiązujących w nim praw i znalezienie sposobu na pozyskiwanie potrzebnych surowców.

Frostpunk: The Board Game” — rusza kampania na Kickstarterze

Teraz czekają nas podobne emocje, tym razem w ramach rozrywki przy planszowej adaptacji produkcji 11 bit studios. „Frostpunk: The Board Game” zostało zaprojektowane przez niezależnego autora Adama Kwapińskiego. Zgodnie z zapowiedziami przed weteranami tytułu stanie wiele nowych wyzwań, a nieznający pierwowzoru będą mogli cieszyć się z samodzielnej rozgrywki. Dlatego kampanię crowdfundingową może z czystym sumieniem wspomóc każdy.

Ta właśnie ruszyła na Kickstarterze. Od dzisiaj można wesprzeć Glass Cannon Unplugged i 11 bit studios w pracach nad planszówką, w której gracze (pojedynczo lub do czterech osób) będą mogli wcielić się w liderów ocalałych podczas apokalipsy kolonii i opracować strategię, która pozwoli im przetrwać.

Frostpunk: The Board Game
Frostpunk: The Board Game

W ramach kampanii, prócz samej planszówki powstanie również specjalna aplikacja, która pozwoli oddalonym od siebie graczom na rozgrywkę we wspólnym środowisku.

Koncept aplikacji jest unikalny i rewolucyjny w przestrzenii gier planszowych. Kickstarter to miejsce do spełniania marzeń, więc osiągnijmy ten cel razem i zobaczymy, co magicznego uda nam się zrobić — mówi Jakub Wiśniewski, CEO tworzącego grę studia Glass Cannon Unplugged.

„Frostpunk: The Board Game” kluczowe elementy:

  • Podział ról ułatwia naukę zasad, co pozwala nowicjuszom szybciej cieszyć się grą
  • Innowacyjne mechaniki ogrzewania i wieży na kostki w formie Generatora, która posiada dedykowany system chwytania kostek co przekłada się na zarządzanie ryzykiem w grze
  • Mechanika zatrudniania pracowników: podwładni chorują, głodują oraz stawiają wymagania etyczne i społeczne
  • Oparta na narracji mechanika kart Zmierzchu, pozwalająca kierować społeczeństwem z pomocą Praw i Technologii
  • Fascynująca mieszanka śnieżnej apokalipsy i steampunkowego świata, którą można odkrywać podczas wypraw na mroźne pustkowia
  • Aplikacja towarzysząca umożliwiająca wspólną rozgrywkę na odległość.

Kampanię „Frostpunk: The Board Game” możecie wesprzeć na Kickstarterze.

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...