Szczepan Twardoch zagra w ekranizacji własnej powieści. Canal+ pokazał zdjęcie z serialu „Król”

News/Książki 05.10.2020
Szczepan Twardoch zagra w ekranizacji własnej powieści. Canal+ pokazał zdjęcie z serialu „Król”

Szczepan Twardoch zagra w ekranizacji własnej powieści. Canal+ pokazał zdjęcie z serialu „Król”

6 listopada na Canal+ zadebiutuje nowy serial „Król” inspirowany powieścią Szczepana Twardocha o tym samym tytule. W obsadzie produkcji znalazł się sam pisarz. I to w bardzo nieoczywistej roli.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tegoroczna jesień to prawdziwa gratka dla fanów twórczości Szczepana Twardocha — niedawno ukazała się jego kolejna powieść pt. „Pokora”, a już za parę tygodni na Canal+ zadebiutuje serial oparty na książce „Król”, wyreżyserowany przez Jana P. Matuszyńskiego („Ostatnia rodzina”).

Twardoch dołącza do obsady

Dziś Canal+ ujawnił, że w serialu obok Borysa Szyca, Magdaleny Boczarskiej, Arkadiusza Jakubika i Michała Żurawskiego, zobaczymy również samego Szczepana Twardocha. Pisarz i autor „Króla” wcielił się w rolę kierownika sali restauracji Simon i Stecki. Jak się prezentuje? Sami zobaczcie:

Niespodzianka! 🔥 Szczepan Twardoch, autor “KRÓLA”, zagrał w ekranizacji swojej powieści! 🔥 Tak wygląda w roli kierownika sali restauracji Simon i Stecki. Więcej zobaczycie już od 6⃣ listopada w CANAL+!

Opublikowany przez Król Poniedziałek, 5 października 2020

O czym jest „Król”?

„Król“ to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa.

— czytamy na stronie serialu.

Czytaj też: Właśnie „Pokory” Szczepan Twardoch potrzebował najbardziej. Oceniamy najnowszą książkę pisarza

„Król” zadebiutuje na Canal+ 6 listopada.

* Zdjęcie tytułowe: Łukasz Bąk/www.canalplus.com/pl/seriale/krol

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...