Reżyser Życia prześwietlony i zaorany przez Gargamela. Połączył go z kłamstwami i strefami wolnymi od LGBT

News/Trendy 05.10.2020
Reżyser Życia prześwietlony i zaorany przez Gargamela. Połączył go z kłamstwami i strefami wolnymi od LGBT

Reżyser Życia prześwietlony i zaorany przez Gargamela. Połączył go z kłamstwami i strefami wolnymi od LGBT

Reżyser Życia utrzymuje, że jest twórcą bezstronnym i obiektywnym. Gargamel powiedział „sprawdzam” i okazało się, że to nieprawda. Youtuber zarzuca mu kłamstwo i mętną współpracę z Funduszem Sprawiedliwości.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Daniel Rusin, znany szerszej publiczności jako Reżyser Życia od wielu lat prowadzi swój kanał na YouTube, gdzie regularnie dzieli się ze swoimi fanami nowymi produkcjami. Jak sam mówi, jego filmy mają prowokować do dyskusji, dlatego zawsze sięga po ważne, nieraz kontrowersyjne, społeczne tematy. Nagrał już wideo o hejcie, nastoletniej depresji, pigułce gwałtu, czy niechcianej ciąży. Przez ostatnią wymienioną fabułę, zatytułowaną „Wpadka”, znalazł się nawet na celowniku środowisk pro-choice.

Bo chociaż Reżyser Życia utrzymuje, że jest bezstronny i zawsze przedstawia dwie strony medalu, nie zabierając wyraźnego stanowiska, to trudno oprzeć się wrażeniu, że jego produkcje zwykle mają konserwatywny przekaz.

Ostatnio prześwietlić go postanowił Gargamel, który znalazł kilka interesujących faktów na temat twórczości Daniela Rusina.

Gargamel lubi komentować w swoich filmikach wydarzenia, którymi żyje internetowa opinia publiczna. Jakiś czas temu nagrał filmik krytykujący zachowanie Filipa Chajzera, po jednej z kolejnych wpadek prezentera. Powodem do wzięcia na warsztat twórczości Rezysera Życia okazało się natomiast wideo „Kradzież na wirusa”:

Reżyser Życia wielokrotnie podkreślał, że w związku z pandemią 13-minutowy filmik powstał bez kontaktu z aktorami.

Zgodnie z tym co mówił, produkcja była zrealizowana telefonami na odległość i nie było szans, aby odtwórcy ról wchodzili między sobą w interakcje, ryzykując zarażenie koronawirusem. Jak się okazuje, prawda mogła wyglądać zupełnie inaczej.

W „Życiu Reżysera” Gargamel zarzuca Rusinowi kłamstwo. Youtuber pokazuje dowody na to, że „Kradzież na wirusa” została nagrana w mieszkaniu Reżysera Życia. Drobna manipulacja, nie ma się czym przejmować. Vloger ma jednak jeszcze sporo ciekawych informacji do ujawnienia.

Gargamel zwraca bowiem uwagę na powiązania Reżysera Życia z Miłoszem Łaskim, który jest doradcą do spraw promocji rządowego Funduszu Sprawiedliwości. Nie dość, że filmy Rusina są finansowane z rzeczonego funduszu, to jeszcze Łaski pełni w nich rolę dyrektora artystycznego.

To z pewnością tłumaczy wspomniane na początku tekstu konserwatywne przesłanie kolejnych produkcji.

Bo, jak zaznacza Gargamel, Fundusz Sprawiedliwości wspiera również m.in. gminy, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT. Jakby tego było mało, youtuber wygrzebał też z sieci rasistowskie wpisy Reżysera Życia i prześwietlił jego polubienia.

Reżyser Życia nie odpowiedział jeszcze na opublikowany wczoraj filmik. I chyba tego nie zrobi, bo Gargamel wykonał kawał dobrej roboty prześwietlając go i wytrącając mu z ręki wszystkie możliwe argumenty.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (17)

34 odpowiedzi na “Reżyser Życia prześwietlony i zaorany przez Gargamela. Połączył go z kłamstwami i strefami wolnymi od LGBT”

 1. Używanie sformułowania “filmik” w kontekście prawie godzinnego wideo
  jest conajmniej nie na miejscu. Poza tą drobną wpadką, bardzo przyjemny
  artykulik ;-)

 2. Ludzie mają mieć prawo konserwatywne poglądy, nie ma w tym nic złego. Konserwatyzm jest prosty, przewidywalny. Rezygnacja z wielu pokus cywilizacji zacieśnia stosunki międzyludzkie. Pośród 10 znajomych rodzin konserwatywnych zielonoświątkowców nie było żadnego rozwodu, pośród rodzin postępowych rozwiodła się połowa

  • Tu chodzi o to, że Reżyser żeruje na konkretnych ofiarach znajdujących się po tej postępowej stronie, często nawet sugerując, że lepiej żeby ludzie pisali o problemach do niego niż poszli do psychologa – a potem okazuje się, że ma wręcz skrajnie inne, czasami nawet krzywdzące dla danych ofiar poglądy.

   Co do rozwodów – presja związana z przymusem nie brania rozwodu w środowiskach konwerwatywnych wcale nie musi być czymś dobrym – znam multum ludzi, którzy się nie rozwiedli i pozostają nieszczęśliwi i się męczą, tylko dlatego, że “tak trzeba”.

   • To nie jest tak jak myślisz. Zielonoświątkowcy nie maja telewizorów, z komputera rzadko korzystają, żyją skromnie, gadzetów i niepotrzebnych rzeczy nie kupują.Dużo ze sobą rozmawiają, wiele rzeczy wspólnie robią razem, a to scala rodziny. Jak byłem młodszy myślałem, że ci ludzie są tak na siłę ze sobą, ale oni są po prostu szczęśliwi razem. To jest inne środowisko niż to związane z Marią K. i J. Kurskim. Połowa PiS to rozwodnicy , to się kłóci z ideą konserwatyzmu

    • Dowód anegdotyczny nie jest potwierdzeniem prawdy ogólnej. Kolega Iksiolek pokazał elegancko drugą stronę medalu, do której w ogóle się nie odniosłeś.
     Skaczesz po tematach, tak jakbyś nawet nie czytał wypowiedzi osoby, której odpowiadasz xD

   • Tyle że prześwietlenie gargamela wykazało by takie same zakłamanie. I jeżeli mam do wyboru rozbitą rodzinę a poświęcenie się dla dobra drugiej osoby wybieram to drugie.

     • Tak. Moja ŻONA wie, co do niej czuję. Od 30 lat. A ja wiem, że nie ma czegoś takiego jak “wygaśnięcie” uczucia. Są kryzysy, a człowiek powinien umieć sobie z nimi radzić. Poważny człowiek, nie dzieciak.

  • Ale tu nikt się nie czepia jego poglądów, a jeśli już to tego, że są sprzeczne z tym co głosi w swoich filmikach. Zmienia w nich poglądy w taki sposób, żeby mieć z tego więcej hajsu, który notabene bierze od organizacji działających przeciwko grupom, którym właśnie chce się przypodobać. Jest to oszustwo, pozerstwo, hipokryzja i moim zdaniem zwykłe skurwy$!ństwo

  • Oczywiście, że mają prawo – sam mam konserwatywne poglądy. Tyle, że szanowny reżyserek to farbowany lis, który jest po prostu kłamcą. Do tego kreuje się na dobrodzieja i znawcę problemów wszelakich, a prawda jest taka że swoimi “dziełami” może tylko zaszkodzić wrażliwym małolatom z problemami. Pomijam już fakt, że jego filmiki są po prostu mierne zarówno pod względem artystycznym jak i merytorycznym.

 3. Ciekawe kto płaci gargamelowi? I z kim współpracuje?
  A tak przy okazji: jeżeli SW dostaje kasę od producentów sprzętu lub np agencji reklamowej to rozumiem że jest be?

  • Cenię sobie nowsze filmy i analizy Gargamela. I mimo, że mam odmienne od niego poglądy na wiele tematów (m.in. o idei ochrony życia, LGBT etc.) to uważam, że doskonale zrobił obnażając zakłamanie, hipokryzję i potencjalną szkodliwość działalności “bezstronnego” Reżysera. Kłamstwo i obłudę należy tępić w każdej postaci, zwłaszcza wśród osób, które kreują się na dobrodziejów i mając wpływ na młodych ludzi szafują wątpliwymi moralitetami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...