W Trójce gorąco: znika Lista Przebojów, a do ekipy dołącza redaktor od parówek i Smoleńska

Opinia/Media 02.10.2020
W Trójce gorąco: znika Lista Przebojów, a do ekipy dołącza redaktor od parówek i Smoleńska

W Trójce gorąco: znika Lista Przebojów, a do ekipy dołącza redaktor od parówek i Smoleńska

Na Myśliwieckiej 3/5/7 nadal gorąco — stacja właśnie ogłosiła nową ramówkę i kolejne zmiany personalne. Z anteny znikają kultowe audycje — m.in. prowadzona przez wiele lat przez Marka Niedźwieckiego Lista Przebojów, a do ekipy dołączył dziennikarz, który zasłynął kontrowersyjnym artykułem.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W Polskim Radiu nadchodzą jesienne zmiany — choć radiowa Trójka usiłuje się podnieść po trwającym od maja kryzysie wizerunkowym, emocje wokół stacji wcale nie słabną. Program Trzeci PR ogłosił właśnie nową ramówkę i prowadzących — również i tu nie zabrakło kontrowersji.

LP3 znika z anteny [*]

W nowej ramówce rozgłośni zabrakło miejsca dla kultowych audycji — m.in. „Zapraszamy do Trójki” i prowadzonej przez lata przez Marka Niedźwieckiego Listy Przebojów Programu Trzeciego. Zamiast nich, na antenie pojawią się nowe programy — od poniedziałku do piątku w godzinach porannych (od 6:00 do 8:45) emitowana będzie „Pora na Trójkę”. Nowością ma być również „Trójka budzi” (nadawana od 4:00 do 6:00 rano od poniedziałku do soboty).

Wśród prowadzących dziennikarz, który heheszkował ze Smoleńska

Pojawiły się też kolejne roszady personalne — z końcem września z Trójki odeszli Piotr Stelmach i Ola Budka, a na Myśliwiecką zawitali nowi redaktorzy. Wśród nich znaleźli się m.in. Małgorzata Łukowska i Łukasz “Ciechan” Ciechański, którzy poprowadzą program „Pora na Trójkę”. Do ekipy dołącza również Witold Lazar.

Jednak i tutaj nie zabrakło kontrowersji — okazuje się bowiem, że w przeszłości redaktor Ciechański, były dziennikarz AntyRadia, pozwalał sobie na niewybredne żarty na temat katastrofy smoleńskiej:

Samozaoranie włodarzy PR

Kiedy usłyszałam o zdjęciu z anteny Listy Przebojów, początkowo pomyślałam, że to wielka szkoda, że ta kultowa audycja nie powróci do eteru. Po dłuższej refleksji wydaje się jednak, że to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich trójkomaniaków — przynajmniej nie ma zagrożenia, że ranking zdominuje jakiś „Żenek”, a za prowadzenie legendarnego programu nie wezmą się profani „z nadania”.

To pozwala mieć nadzieję na to, że może kiedyś — w lepszych czasach — usłyszymy jeszcze Marka Niedźwieckiego, który poprowadzi jubileuszowe — 2000. wydanie LP3.

Co do zatrudnienia Łukasza  Ciechańskiego — to musiał być jakiś błąd w systemie i najwyraźniej ktoś przeoczył kontrowersyjny incydent w karierze redaktora. Teraz czekam na komunikat władz Trójki o „nieporozumieniu”, „zmianie planów” lub innym dyplomatycznym określeniu zwolnienia redaktora, który wykazał się iście „niedobrozmianowym” poczuciem humoru (?).

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (17)

162 odpowiedzi na “W Trójce gorąco: znika Lista Przebojów, a do ekipy dołącza redaktor od parówek i Smoleńska”

 1. To ma być taki odpowiednik duetu Korwin-Piotrowska/Figurski z Antyradia ? Chyba za rok “nowa trujka” będzie marzyła o nieosiągalnym poziomie 3,9% słuchalności z jakim kończy mocno pocharatana “stara Trójka”.

 2. Hipokryzja level hard – nagle niewybredne żarty na temat parówek i Smoleńska — SW oburzony?!? Przecież nieważne jak , nieważne co ważne żeby przypieprzyć, taka wzorcowa wykładnia “intelektualna” dla ludzi z pamięcią złotej rybki

  • Ale o czym Ty piszesz? Mnie akurat heheszki z katastrofy oburzały zawsze. Nie odpowiadam za poglądy lub wrażliwość innych redaktorów SW. U nas nie ma „linii redakcyjnej”. Każdy ma inną wrażliwość/poczucie humoru i nikt nikomu niczego nie narzuca.

 3. Ból dypy ?
  Szanuję tych którzy zostali.
  Reszta no cóż ci którzy a nie musieli odchodzić o se poszli … ich wybór.
  Np Pan Stelmach, i będzie woził Kebaba ? A Pan Rożek podobno ma występować w “raporcie o stanie świata…. Wi ???” No cóż jego wybór różne człowiek ma pasje.
  Radio NS jeszcze dycha ale myślę że to zdechnie, takie pomysły nie mają racji bytu pewnie na początku tak ludzie słuchali z ciekawości … ale nikt nie będzie się w to na dłuższą metę bawił, i za jakiś czas (do roku) będzie po zawodach. A nikt też nie będzie utrzymywał czegoś dla sportu ….
  Troszkę ich nie rozumiem ale w ramach “solidarności” sami się wepchali pod sieczkarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...