Netflix ma zdrożeć – tak zapowiadają specjaliści. Jeśli to prawda, za miesiąc korzystania z serwisu zapłacimy nawet 60 zł

News/VOD 29.09.2020
Netflix ma zdrożeć – tak zapowiadają specjaliści. Jeśli to prawda, za miesiąc korzystania z serwisu zapłacimy nawet 60 zł

Netflix ma zdrożeć – tak zapowiadają specjaliści. Jeśli to prawda, za miesiąc korzystania z serwisu zapłacimy nawet 60 zł

Amerykański analityk giełdowy twierdzi, że Netflix może podwyższyć ceny za subskrypcję serwisu. Co więcej, z jego przewidywań wynika, że zmiany opłat dotkną Polskę.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Osoby, które mają wykupioną subskrypcję Netfliksa przyzwyczaili się już, że co miesiąc z konta znika im narzucona przez serwis kwota. Nie jest to wysoka cena, bo nawet osoby z najdroższym abonamentem (52 zł) płacą za dostęp do platformy najwyżej kilkanaście zł, dzieląc konto ze znajomymi. Co prawda włodarze firmy pod koniec zeszłego roku chcieli zablokować możliwość takich praktyk, ale szybki przyrost użytkowników spowodowanych pandemią koronawirusa trochę ostudził ich zabawy.

W ciągu pierwszego półrocza 2020 roku liczba użytkowników Netfliksa znacząco wzrosła.

Łącznie platformie przybyło jakieś 26 mln subskrybentów, co aktualnie oznacza, że na całym świecie jest ich 193 mln. W kategorii serwisów streamingowych wielkie, czerwone N niepodzielnie więc króluje pod względem popularności (powstała nawet specjalna mapa, która pokazuje jego globalną dominację). Tym samym podwyżka cen abonamentowych, wcale nie odbiłaby się firmie czkawką.

Opłaty za subskrypcję Netfliksa wkrótce mogą wzrosnąć. Tak przynajmniej twierdzi Alex Giaimo, jak czytamy w serwisie Deadline. Według analityka giełdowego zapowiada to zmiana przyjętej narracji przez przedstawicieli Netfliksa podczas ogłaszania wyników kwartalnych.

Po zmianie języka dotyczącego cen podczas ogłaszania raportu za drugi kwartał 2020 roku, potencjalny wzrost cen pojawił się na horyzoncie. W pierwszym kwartale przedstawiciel Netfliksa twierdził, że nawet nie myślą o podwyżce opłat, a po drugim kwartale nie przedstawił tego w podobnie jasny sposób – napisał Giaimo w notce do klientów.

Zgodnie z przewidywaniami analityka podwyższenie opłat abonamentowych o 1-2 dol. miesięcznie w Ameryce Północnej lub Europie przyniesie Netfliksowi wzrost przychodów w wysokości 500 mln dol. w ciągu roku.

Taki sam wzrost cen w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie sprawi, że przychody wzrosną do 700 mln dol. I to ta druga opcja jest według Giaimo najbardziej prawdopodobna.

Nie wiadomo co prawda, kiedy podwyżka opłat miałaby zostać wprowadzona, ale dla Polaków oznacza to wzrost cen o ok. 4-8 zł. W najgorszej opcji za pakiet podstawowy zapłacimy więc nawet 42 zł, za standard — 51 zł, a za premium — 60 zł.

Warto zauważyć, że ostatnia podwyżka cen miała miejsce w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych.

Zmiany w opłatach wtedy nas ominęły. Teraz wszystko wskazuje na to, że będzie inaczej. Zwiastują to nie tylko przewidywania Giaimo, ale również nałożenie przez polski rząd podatku na serwisy VOD działające na terenie naszego kraju.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix chwali się anime na bazie hitowych marek. Nowe zdjęcia z „Resident Evil: Wieczny Mrok” i „Pacific Rim: The Black”

W ostatnich dniach internet obiegły wieści, że Netflix planuje poszerzyć swoją obecność na rynku anime. Wygląda na to, że serwis nie rzucał słów na wiatr, bo właśnie pochwalił się nowymi materiałami z kilku produkcji powstających obecnie produkcji. Chodzi o animowane „Resident Evil: Wieczny Mrok”, „Pacific Rim: The Black” oraz „Godzilla Singular Point”.

News/Seriale 28.10.2020

Dołącz do dyskusji (10)

31 odpowiedzi na “Netflix ma zdrożeć – tak zapowiadają specjaliści. Jeśli to prawda, za miesiąc korzystania z serwisu zapłacimy nawet 60 zł”

 1. Od dawna już nic ‘regularnego’ nie oglądam i czasem tylko odgrzeje jakiegoś kotleta. I w jakimś momencie cena może mi nie podpasować i bez żalu uznam, że zawieszam konto.

  Zadziwia mnie też to częste przekonanie, że skoro 4 osoby współdzielą konto, to z pewnością wszyscy się równo dzielą i solidarnie płacą tylko 13zł.
  Na pewno jakaś część osób nie płaci w ogóle i jest np. sytuacja, gdzie 1 osoba ‘utrzymuje’ pozostałe 3, bo rodzeństwo czy coś. I ciekawe czy takiej osobie nie włączy się w końcu tryb analizy i nie dojdzie do wniosku, że w sumie to przecież tyle nie ogląda.

  Ciekawe też co się bardziej opłaci Netfliksowi, podwyżka o te 10-15% czy napływ użytkowników, którzy porzucą wygodne płacenie i będą regularnie zawieszać konta i oglądać, tylko w momencie konkretnych premier seriali? Niby 6 dych to nie są imponujące pieniądze w tych czasach, ale ostatnie ‘nowości’ w serwisie też takie nie są. Może coraz więcej ludzi zacznie sobie kalkulować. Każdy ma swój limit i myślę, że nie jestem jedynym rodzynkiem, który płaci za Netflixa z przyzwyczajenia.

  • Dokładnie ostatnio zacząłem się łapać na tym, że jak chcę już coś obejrzeć na Netflixie to zwyczajnie nie ma nic co by mnie zainteresowało. I dużo bardziej odpowiada mi HBO GO lub Amazon Prime.

 2. Płacę 52, będzie 60… ale tragedia uuuu a tak poważnie – patrząc na ilość materiałów jakie dodają to nie mam z tym problemu, wolałem zrezygnować z kablówki gdzie jedyne co jest to reklamy i zainwestować w netflixa i jeszcze jeden portal VOD.

 3. W netfliksie już nie ma za dużo ciekawych filmów i bez tej podwyżki zastanawiam się nad rezygnacją. Pozatym mam dość reklamowania w filmach tego portalu gejów lesbijek itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...