Czy serial o grze w szachy może być emocjonujący? Wygląda na to, że tak. W sieci właśnie pojawił się zwiastun „Gambitu królowej”, w którym nastoletnia geniuszka będzie próbowała zamatować rosyjskiego mistrza granego przez Marcina Dorocińskiego.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Szachy nie są widowiskowym sportem, a co za tym idzie stają się niezbyt atrakcyjne dla filmowców. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły, co udowodnił już Łukasz Kośmicki w „Ukrytej grze”. I chociaż w „Gambicie królowej” nie należy spodziewać się szpiegowskiej intrygi, to wszystko wskazuje na to, że podczas seansu emocji nie zabraknie.

„Gambit królowej” to adaptacja powieści Waltera Tevisa. Główną bohaterką jest jest nastoletnia Beth Harmon. Dziewczyna pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafiła do sierocińca, gdzie odkryła swój wielki talent do gry w szachy. Jednocześnie jednak uzależnia się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Nałóg w połączeniu z obsesjami i demonami zaczyna jej coraz bardziej ciążyć. Pomimo przeciwności postanawia jednak podbić zdominowany przez mężczyzn świat wspomnianej gry. W ten sposób powstaje opowieść o dojrzewaniu i cenie jaką ponosi się za własny geniusz.

Zwiastun i plakat serialu „Gambit królowej

Naszą ciekawość rozbudził już zaprezentowany w sierpniu teaser nadchodzącego serialu Netfliksa, a uwagę zdobywa udostępniony właśnie przez platformę pełny zwiastun:

W ramach dokładki Netflix postanowił pokazać też plakat serialu:

Gambit królowej/Netflix
Gambit królowej/Netflix

Marcin Dorociński i reszta obsady serialu „Gambit królowej”

Netflix coraz częściej dostrzega potencjał tkwiący w polskich twórcach i naszej kulturze. Nie chodzi tylko o to, że postanowili zrealizować serial na podstawie „Wiedźmina” czy możemy pochwalić się już dwoma serialami oryginalnymi platformy rodzimej produkcji, a dzięki sukcesowi „365 dni” niedługo zobaczymy pierwszy polski film oryginalny serwisu. Polacy coraz częściej są zapraszani do udziału w zagranicznych projektach. Nie tak dawno widzieliśmy jak poradziła sobie Agnieszka Smoczyńska za kamerą dwóch odcinków „Warrior Nun”, a teraz przekonamy się jak w towarzystwie aktorów z innych krajów wypada Marcin Dorocinski.

Polski aktor wciela się tu w rosyjskiego mistrza szachowego, któremu wyzwanie rzuci grana przez Anyę Taylor-Joy główna bohaterka. Prócz nich na ekranie zobaczymy Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling, Bill Cam. Twórcą serialu jest dwukrotnie nominowany do Oscara scenarzysta Scott Frank.

Premiera serialu „Gambit królowej” już 23 października na platformie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...