„Star Wars: Squadrons” z filmowym zwiastunem — krótkometrażówka „Hunted” jest już na YouTubie

News/Gry 14.09.2020
„Star Wars: Squadrons” z filmowym zwiastunem — krótkometrażówka „Hunted” jest już na YouTubie

„Star Wars: Squadrons” z filmowym zwiastunem — krótkometrażówka „Hunted” jest już na YouTubie

Electronic Arts przygotowało niespodziankę dla fanów „Gwiezdnych wojen” w postaci krótkometrażowego filmu, który można już obejrzeć na YouTubie. Klip wykorzystujący grafikę komputerową jest elementem akcji promującej nadchodzącą grę wideo „Star Wars: Squadrons”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiera gry „Star Wars: Squadrons” została zaplanowana na 2 października 2020 r. i to właśnie tego dnia fani „Gwiezdnych wojen” będą mogli przeżyć kolejną przygodę w Odległej Galaktyce. Za nieco ponad dwa tygodnie wcielimy się w pilotów świeżo upieczonej Nowej Republiki oraz asów latających w barwach Imperium chwilę po pokonaniu Imperatora w trakcie Bitwy o Endor.

Gracze będą na zmianę wcielać się w postaci opowiadające się po obu stronach konfliktu, a oprócz kampanii dostępny będzie tryb multiplayer (PvP, 5 na 5 graczy). Nie kryję, że przebieram już nogami, bo miałem okazję testować oba tryby w wersji rozwojowej i niezwykle mi się podobało to, co zobaczyłem. Electronic Arts mimo to udało się nakręcić mnie na tę grę jeszcze bardziej.

Star Wars: Squadrons” — krótkometrażowa animacja „Hunted”

Do sieci trafił właśnie blisko siedmiominutowy film promujący nadchodzącą grę. W przeciwieństwie do poprzednich trailerów, które skupiały się na rozgrywce i fabule, klip stawia na klimat. Odpowiedzialne za niego studio Motive postanowiło wziąć przykład z kolegów ze studia Bioware, które lata temu stworzyło świetne animacje promujące grę MMORPG „Star Wars: The Old Republic”.

Filmowy zwiastun to dzieło Motive Studios, Lucasfilm oraz Industrial Light & Magic. Przedstawiona w nim historia rozgrywa się na chwilę przed wydarzeniami, o których będzie opowiadać „Star Wars: Squadrons”. Jego głównym bohaterem jest imperialny pilot nazywany przez kolegów z eskadry Varko Grey, który toczy kolejną nierówną walkę z ośmielonymi ostatnią wygraną wrogami.

Klip zatytułowany „Hunted” podzielony został na dwie części.

W pierwszej części obserwujemy atak na stocznię w przestrzeni kosmicznej nad planetą Var-Shaa, którą Imperium przegrywa. Nasz bohater, któremu siedzimy na ogonie z kamerą, próbował uratować towarzyszkę broni, ale doprowadził jedynie do tego, że jego TIE Fighter, który nie dysponuje hipernapędem, został porzucony przez dowództwo w stercie kosmicznego śmiecia…

Po krótkiej chwili okazuje się, że członka imperialnej eskadry Tytanów namierzył przeciwnik w swym X-Wingu, co rozpoczyna drugi akt. Walka przenosi się w atmosferę oraz nad powierzchnię planety. Rozpoczyna to walkę na śmierć i życie pomiędzy dwoma mężczyznami, którą zakończyć może jedynie śmierć jednego z nich — czy to z ręki oponenta, czy też w tragicznym wypadku…

Najnowszy filmowy zwiastun „Star Wars: Squadrons” pozostawia jednak… straszny niedosyt.

Okazało się, że klip jest na tyle miodny, że — podobnie jak kilka lat temu po opublikowaniu tzw. cinematic trailerów do gry „The Old Republic” — niezmiernie żałuję, że takie animacje tworzy się wyłącznie na potrzeby akcji marketingowych. Jeśli tylko Disney zdecydowałby się nakręcić pełnometrażowy utrzymany w podobnej stylistyce, z miejsca kupiłbym bilety do kina.

Niestety do tej pory animacje osadzone fabularnie w uniwersum „Star Wars”, takie jak „Wojny klonów”, „Rebelianci” i „Ruch oporu”, były produkcjami tworzonymi głównie z myślą o tych najmłodszych dzieciach — zarówno pod kątem scenariuszy i dialogów, jak i oprawy graficznej. W dodatku zaangażowany w ich produkcję Dave Filoni nie rozumie, że „Moc tak nie działa”.

Nie zapowiada się jednak na to, by w przewidywalnej przyszłości się coś zmieniło i powstały animacje „Star Wars” dla dorosłych. Na szczęście teraz mamy na otarcie łez seriale aktorskie… aczkolwiek tak jak „The Mandalorian” wraca z 2. sezonem już lada moment, tak na produkcje poświęcone postaciom Cassiana Andora oraz Obi-Wana Kenobiego jeszcze trochę poczekamy.

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie żyje pierwszy Darth Vader – David Prowse. Kulisy powstania oryginalnej trylogii są pełne ciekawych historii z jego udziałem

W dniu 28 listopada zmarł jeden z najważniejszych, ale też budzących największe kontrowersje aktorów znanych z oryginalnej trylogii „Star Wars”. David Prowse jako pierwszy wcielił się w postać Anakina Skywalkera/Dartha Vadera, ale bynajmniej nie jako jedyny. Kulisy powstania Mrocznego Lorda Sith to zresztą niezwykle ciekawa opowieść.

Artykuł/Film 29.11.2020

Dołącz do dyskusji (3)

8 odpowiedzi na “„Star Wars: Squadrons” z filmowym zwiastunem — krótkometrażówka „Hunted” jest już na YouTubie”

  1. “… a oprócz kampanii dostępny będzie tryb multiplayer”
    No niestety (dla mnie) będzie zupełnie odwrotnie. To będzie przede wszystkim gra multi ze “szczątkową” kampanią. Nie mówię ze to źle, po prostu miłośnicy rozbudowanej singlowej fabuły “obejdą się smakiem”.

  2. Może się mylę – ale przecież kanonicznie moc funkcjonuje całkowicie po za czasem i przestrzenią a mistrzowie Jedi, którzy polegli przed wojnami klonów i się z nią połączyli, doskonale wiedzieli, że Anakin zostanie sithem? Więc skąd problem z dodatkowymi wymiarami i podróżami w czasie?

    Całe to uniwersum i tak trzyma się na ślinie i nawet filmy nie są zgodne same ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...