2. sezon „Wiedźmina” zapowiada się widowiskowo. Ruszyły zdjęcia bitwy w Kaer Morhen

News/Seriale 09.09.2020
2. sezon „Wiedźmina” zapowiada się widowiskowo. Ruszyły zdjęcia bitwy w Kaer Morhen

2. sezon „Wiedźmina” zapowiada się widowiskowo. Ruszyły zdjęcia bitwy w Kaer Morhen

W zeszłym miesiącu twórcy i obsada „Wiedźmina” wrócili na plan 2. sezonu serialu Netfliksa. Teraz rozpoczęli zdjęcia do widowiskowej bitwy, która odbędzie się w Kaer Morhen, czyli siedzibie wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka. Udział w niej weźmie wielu wiedźminów. Pozostaje tylko pytanie, z kim będą walczyć.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Odkąd tylko 1. sezon „Wiedźmina” okazał się hitem i już w ciągu czterech tygodni od premiery obejrzano go w 76 mln gospodarstw domowych, fani nie mogą doczekać się kolejnej odsłony serialu Netfliksa. Ekipa wróciła na plan już w lutym 2020 roku, ale niestety zdjęcia trzeba było przerwać z powodu pandemii. W zeszłym miesiącu, a dokładnie 12 sierpnia twórcy i obsada wrócili do świata znanego z książek Andrzeja Sapkowskiego. Od tamtej pory wszyscy tylko polujemy na kolejne przecieki i informacje dotyczące produkcji.

Jak donosi portal Redanian Intelligence, ekipa właśnie pracuje nad zdjęciami do scen rozgrywających się w Kaer Morhen, czyli siedzibie wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka.

Jak jednak wiemy już z 1. sezonu, fabułę serialu nakręca widowiskowa akcja, więc nie spodziewajcie się, że Geralt cieszy się tam spokojem wraz z najbliższymi. On i inni wiedźmini biorą tam bowiem udział w spektakularnej bitwie.

Podczas realizacji zdjęć zauważono aktorów wcielających się w jedne z najistotniejszych postaci w serialu, a więc Geralta (Henry Cavill), Ciri (Freya Allan), Vesemira (Kim Bodnia), Lamberta (Paul Bullion), Eskela (Thue Ersted Rasmussen), Coëna (Yasen Atour) i Hemrika (Joel Adrian). Oprócz tego z dużym prawdopodobieństwem na planie pojawili się m.in. Jota Castellano, Chuey Okoye, Max Kraus i Nathanial Jacobs, ale nie wiadomo, w kogo dokładnie się wcielają.

Nie wiadomo też z kim wiedźmini mają zaciekle walczyć w Kaer Morhen, gdyż w siedzibie szkoły Wilka w książkach Andrzeja Sapkowskiego nie odbywała się żadna bitwa.

Jak czytamy w przywołanym wyżej artykule, być może twórcy pokażą nam w tych scenach potwora znanego jako Leszy. Są to jednak tylko przypuszczenia.

Chociaż twórcy pełnymi garściami czerpią z prozy Andrzeja Sapkowskiego i w 2. sezonie pokażą wydarzenia przede wszystkim z „Krwi elfów”, to wiemy, że coraz śmielej odchodzą od materiału źródłowego. Wskazuje na to chociażby lista postaci oryginalnych, jakie mają pojawić się w nadchodzącej odsłonie serialu Netfliksa.

Według aktualnych informacji 2. sezon „Wiedźmina” zadebiutuje na platformie Netflix w 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

8 odpowiedzi na “2. sezon „Wiedźmina” zapowiada się widowiskowo. Ruszyły zdjęcia bitwy w Kaer Morhen”

  1. Jak będzie równie “widowiskowa” co bitwa o wzgórze Sodden z pierwszej części, to śmiało będzie można stawać w szranki z takimi legendarnymi produkcjami jak Herkules, Nowe przygody Robin Hooda czy Xena wojownicza księżniczka.

  2. > w siedzibie szkoły Wilka w książkach Andrzeja Sapkowskiego nie odbywała się żadna bitwa
    Stwierdzenie mocno dyskusyjne, zważywszy na fakt, że Kaer Morhen, które poznajemy jest właściwie cieniem samego siebie w wyniku pewnej słynnej bitwy właśnie.

  3. Pewnie obejrzę, ale nie czekam. Pierwszy sezon nieco mnie rozczarował – być może przez zmiany w fabule. Miejscami była to bardziej adaptacja, a nie ekranizacja. Ale rozumiem, że chodziło o to, aby serial trafił do większej liczby osób. A nie tylko miłośników.

    Natomiast po obejrzeniu pierwszego sezonu miałem wrażenie, że serial o Wiedźminie…ale zupełnie jakby Geralt nie grał tam pierwszych skrzypiec. Jakby Geralt był nieco na “tyłach”, nieco w tle całości. No i ten chaos czasowy. Zabieg, który nie wiem co miał sprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...