Polski jarmark czy miasto nocą? Przegląd muzycznych premier tygodnia

Top/Muzyka 29.08.2020
Polski jarmark czy miasto nocą? Przegląd muzycznych premier tygodnia

Polski jarmark czy miasto nocą? Przegląd muzycznych premier tygodnia

Ostatnie dni przyniosły niespodziankę od Taco Hemingwaya i premierę jednego z moich ulubionych albumów tego roku. Co jeszcze ciekawego słychać w muzyce?

Premiery muzyczne tygodnia:

Baasch – Noc


Ujawniając kolejne single, warszawski producent od jakiegoś czasu robił słuchaczom smaka na swój nowy album. Powinni oni być bardziej niż zadowoleni – „Noc” uwodzi onirycznymi tekstami, przejmującymi melodiami i świetnymi elektronicznymi kompozycjami. To na pewno jedna z najlepszych płyt tego roku.

Angel Olsen – Whole New Mess

Piąty album długogrający urodzonej w St. Louis amerykańskiej artystki. Jeśli nie znacie jeszcze tego głębokiego, pięknego głosu, to dobra okazja, by nadrobić. Uważajcie tylko na ogromne pokłady melancholii.

Sevdaliza – Shabrang

Sevda Alizadeh urodziła się w Teheranie, jednak od piątego roku życia mieszka w Holandii. Zanim na dobre zajęła się muzyką, przez lata grała w koszykówkę, była nawet w składzie krajowej reprezentacji. „Shabrang” to już jej drugi album studyjny. Znajdziecie na nim choćby odniesienia do ojczystej kultury artystki. Tytuł albumu to imię mitycznego perskiego konia należącego do księcia Siyâvasha.

Taco Hemingway – Jarmark

O wydanej niespodziewanie nowej płycie Taco Hemingwaya szerzej napisał już Konrad Chwast. Nie zgadzam się, że to jedna z najlepszych płyt rapera. Zgadzam się za to z tym, że to album o dość dużych ambicjach. Po pierwszym odsłuchu nie czuję, że moje oczekiwania zostały spełnione, ale dajmy „Jarmarkowi” jeszcze szansę (tym bardziej, że lada dzień pojawi się kolejny album, „Europa”).

Kelly Lee Owens – Inner Song

Walijka Kelly Lee Owens nie miała łatwego startu w muzyce. Jako młoda dziewczyna podjęła się pracy pielęgniarki w szpitalu, w którym leczono osoby chore na raka. To właśnie jej pacjenci mieli ją przekonać, by odważyła się postawić na muzykę. Dziś artystka prezentuje słuchaczom swoją drugą płytę długogrającą.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

2 odpowiedzi na “Polski jarmark czy miasto nocą? Przegląd muzycznych premier tygodnia”

  1. No Jarmark ma ze sobą ten problem, że z jednej strony rozumiem frustrację Taco i chęć przelania jej na teksty, ale z drugiej strony wydźwięk tej płyty zaciąga chęcią uświadamiania słuchacza na płaszczyźnie w której większość grupy docelowej tej płyty jest już świadoma, a środowiska do których pije Taco nigdy tego nie odtworzą. Po “Polskim Tango” miałem nadzieję na mniej frazesów, więcej głębokich przemyśleń, ale może za dużo wymagam od płyty z gatunku “Rap”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...