Kultowy komiks „Batman: Długie Halloween”, który zainspirował twórców „The Batman”, otrzyma film animowany

News/Film 26.08.2020
Kultowy komiks „Batman: Długie Halloween”, który zainspirował twórców „The Batman”, otrzyma film animowany

Kultowy komiks „Batman: Długie Halloween”, który zainspirował twórców „The Batman”, otrzyma film animowany

W trakcie niedawnego wydarzenia DC FanDome ogłoszono wiele nowych projektów wytwórni Warner Bros., które trafią na mały i duży ekran. A to jeszcze nie koniec dobrych wieści z obozu DC. Na przyszły rok zapowiedziano także powstanie dwóch filmów animowanych, które będą stanowić adaptację kultowego „Batman: Długie Halloween”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Składający się z 13 numerów komiks został oryginalnie wydany na przełomie 1996 i 1997 roku. Autorem scenariusza był Jeph Loeb a za stronę graficzną odpowiadał Tim Sale. Artystyczny duet miał za sobą już kilka wspólnych projektów, w tym trzy krótkie historie o Mrocznym Rycerzu zebrane potem w tomie „Batman: Haunted Knight”. Nikt nie mógł się jednak spodziewać, że „Batman: Długie Halloween” okaże się tak olbrzymim hitem.

Dzieło Loeba i Sale’a opowiada historię rozgrywającą się we wczesnych latach działalności Batmana. Mściciel z Gotham staje na łamach komiksu przed jednym z największych wyzwań w swojej dotychczasowej karierze. Tajemniczy seryjny morderca noszący pseudonim Holiday zabija swoje ofiary co miesiąc w trakcie jednego z ważnych świąt. Mroczny Rycerz we współpracy z prokuratorem Harveyem Dentem i kapitanem Jimem Gordonem musi poznać tożsamość Holidaya, a jednocześnie zażegnać poważny konflikt między walczącymi o wpływy w mieście kryminalnymi rodzinami Maronich i Falcone.

„Batman: Długie Halloween” zapisało się w dziejach branży komikowej jako jedna z najlepszych detektywistycznych opowieści. Seria zainspirowała też film „The Batman”.

Nowy film Matta Reevesa również ma opowiadać o śledztwie prowadzonym przez najlepszego detektywa w świecie DC i rozgrywa się w trakcie drugiego roku walki z przestępczością podjętej przez Mrocznego Rycerza. Opublikowany w ostatni weekend zwiastun jasno wskazuje też, że twórcom „The Batman” zależy na przekształceniu najważniejszych przeciwników Batmana w groźniejszych i bardziej realistyczne postaci, co było też jednym z celów „Batman: Długie Halloween”.

Dwuczęściowa animowana adaptacja komiksu Loeba i Sale’a nie jest notabene jedyną produkcją tego typu szykowaną przez DC i Warner Bros. Home Entertainment. Jak podaje portal Syfy Wire, Na początku 2021 roku zadebiutuje oryginalna produkcja zatytułowana „Batman: Soul of the Dragon” współtworzona przez Bruce’a Timma, czyli pomysłodawcę słynnego animowanego uniwersum DC. Tytuł opowie o starciu Batmana z przeciwnikiem z jego odległej przeszłości, w którym Mrocznemu Rycerzowi pomogą Richard Dragon, Ben Turner i Lady Shiva. Następnie na wiosnę DC wypuści animację „Justice Society World War II”. A potem przyjdzie czas na asa z rękawa obu firm.

Dwie części animowanego „Batman: Długie Halloween” zadebiutują w lecie i na jesieni 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Kultowy komiks „Batman: Długie Halloween”, który zainspirował twórców „The Batman”, otrzyma film animowany”

  1. Nie wiem czy się cieszyć, gotham by gaslight wyglądał słabo w porównaniu z komiksem. Wolę poczytać komiks, niż oglądać taką okrojoną wersję. Te animacje są robione na szybko, to nei ghibli…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...