Te wakacje należały do polskiego rapu. Spotify publikuje listę największych hitów lata

News/Muzyka 25.08.2020
Te wakacje należały do polskiego rapu. Spotify publikuje listę największych hitów lata

Te wakacje należały do polskiego rapu. Spotify publikuje listę największych hitów lata

„Tańczę polskie tango / Nogi w błocie mam, bo Wisła to grząskie bagno / Narodowe barwy mamy jak Santa Claus / I to ma sens, bo przestałem wierzyć w Polskę dawno” – te słowa znalazły się w największym hicie tego lata według Spotify. Serwis opublikował listę najpopularniejszych w ostatnim czasie utworów w naszym kraju. Czego oprócz Taco Hemingwaya i Polskiego Tanga słuchali Polacy?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tego lata wiele rzeczy wyglądało inaczej niż jeszcze rok temu. Pandemia postawiła nasze życie na głowie i nie mogliśmy korzystać ze wszystkich rozrywek, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Ba, większość z nas musiała zmienić swoje wakacyjne plany, bo przecież wszelkie wyjazdy nie są do końca bezpieczne. Nasze główne zajęcia ograniczały się więc do czynności, które nie wymagają przebywania w większych ludzkich zgrupowaniach. Nieważne od tego, co robiliśmy towarzyszyła nam muzyka. I to muzyka polska. A Spotify właśnie dostarczył na to dowodów.

Spotify opublikowało listę najczęściej odtwarzanych w naszym kraju piosenek dostępnych w serwisie.

Platforma wzięła pod uwagę odtworzenia między 1 lipca a 15 sierpnia 2020 roku. Dzięki temu wiemy już, jakie utwory zasłużyły na tytuł hitów tego lata.

Zestawienie zdominowali rodzimi artyści. Aż 8 z 10 utworów pochodzi z repertuaru polskich muzyków. Co więcej, oprócz popowej Melodii w wykonaniu Sanah, wszyscy z nich to raperzy. I należy do nich całe podium.

Z brązowym medalem w zestawieniu skończył skład pod szyldem SB Maffija, czyli Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk i Beteo z utworem A nie pamiętasz jak? Tuż przed nim uplasował się Quebonafide z Darią Zawiałow i ich Bubbletea. Niekwestionowanym królem listy (z 10 mln odtworzeń) okazał się natomiast Taco Hemingway, ze swoim politycznym protest-songiem zatytułowanym Polskie Tango.

Oprócz polskich artystów w zestawieniu pojawiło się dwóch zagranicznych muzyków. The Weeknd z Blinding Lights i Harry Styles z Watermelon Sugar znaleźli się jednak już pod sam koniec listy, bo zajęli kolejno 8. i 7. miejsce.

Pełna lista hitów lata w Polsce według Spotify:

 1. Taco Hemingway, Lanek POLSKIE TANGO
 2. Quebonafide, Daria Zawiałow BUBBLETEA
 3. SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo A nie pamiętasz jak?
 4. Sobel Impreza
 5. sanah Melodia
 6. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar Hotel Maffija
 7. Harry Styles Watermelon Sugar
 8. The Weeknd Blinding Lights
 9. White 2115 Morgan
 10. Reto, Kubi Producent Billy Kid

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

22 odpowiedzi na “Te wakacje należały do polskiego rapu. Spotify publikuje listę największych hitów lata”

 1. Ok. Jak zobaczyłem miejsca 3 do 6 to się przy okazji dowiedziałem, że stary jestem.

  Bo panowie z ksywy dla mnie podobni zupełnie do nikogo.

  • Mam to samo. Ale z polskim rapem to już tak jest – mało kto tego słucha, za to jeśli już to piłuje zapamiętale więc odtworzenia się nabijają.

 2. I później na podstawie spotify bo co drugi gówniak ma wersje free opiera się taki Opener i wychodzi im najgorsza pod względem frekwencji i line upu impreza w historii
  Dzisiaj się guano jak widać sprzedaje w muzyce jak również w filmach i serialach (co widać na Netflix jakie shity to ich największe hity a te co najmniej porządne nie dostają kolejnego sezonu) np popularność Netflixa
  Taka się właśnie tworzy pop kultura gdy małolaci są większością w sieci i oceniają

  • Witam! Właśnie stałeś dokładnie Twoim Tatą, który nie rozumiał Twojej zajawki na Limp Bizkit czy inną Nirvanę. Zawsze mówił, że gówniana ta muzyka, a Ty nie rozumiałeś o co mu chodzi i myślałeś, że ma ***** w uszach. :D

   Dzisiaj jesteś taki sam :P

 3. Rozumiem puścić z ciekawości na kilkadziesiąt sekund ale wytrzymać do końca albo, co gorsza, puścić jeszcze raz? Dlaczego ktoś miałby sobie to robić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...