Trzeba wprowadzić związki kumpelskie. Polscy youtuberzy założyli ruch polityczny Wolność i Postęp

News/YouTube 24.08.2020
Trzeba wprowadzić związki kumpelskie. Polscy youtuberzy założyli ruch polityczny Wolność i Postęp

Trzeba wprowadzić związki kumpelskie. Polscy youtuberzy założyli ruch polityczny Wolność i Postęp

Wolność i Postęp to nowa inicjatywa polityczna rozkręcona przez trzech popularnych youtuberów zajmujących się do tej pory tworzeniem zabawnych filmików i wideoklipów skierowanych do kilkunastoletniej widowni. Cała grupa dosyć niespodziewanie ogłosiła jednak koniec dotychczasowej kariery oraz chęć zmiany Polski.

Jeszcze do niedawna youtube’owy kanał Wolność i Postęp pełen był humorystycznych filmów tworzonych przez trio Piotr Prus, Adam Szymczak i Wojciech Przeździecki. Twórczość grupy youtuberów koncentrowała się na treściach ukazujących rzeczywistość w krzywym zwierciadle i mających trafiać przede wszystkim do młodych osób. W dniu 4 sierpnia na WiP Bros ukazał się jednak pożegnalny teledysk zatytułowany „PO RAZ OSTATNI”, a przyjaciele ogłosili czasowy rozbrat z YouTubem.

Nie minęło długo czasu, a okazało się, że będziemy mieć do czynienia bardziej ze zmianą profilu kanału niż faktycznym pożegnaniem. PRus, Szymczak i Przeździecki ogłosili bowiem powstanie nowej partii politycznej noszącej nazwę Wolność i Postęp. Dotychczasowi odbiorcy grupy zastanawiali się czy to przypadkiem nie żart, a specjaliści od marketingu politycznego i dziennikarze zaczęli analizować powagę całej inicjatywy.

Wolność i Postęp ma walczyć o większy wpływ internetu na życie Polaków, wolność gospodarczą i reformę edukacji.

W trakcie zorganizowanej przed Sejmem konferencji prasowej członkowie Wolności i Postępu zaznaczali, że na razie założyli stowarzyszenie i są ruchem obywatelskim. Nie wykluczali przekształcenia w oficjalną partię polityczną, ale obecnie ma być za wcześnie, by mówić o takich sprawach. Wojciech Przeździecki, Piotr Prus i Adam Szymczak podkreślali przy tym swoje przywiązanie do kwestii wolnościowych i wagi internetu w kształtowaniu współczesnej komunikacji. W kwestiach światopoglądowych miało im być bliżej lewicy, a w gospodarce prawicy.

Jeżeli youtuberzy liczyli na ciepłe przyjęcie wśród swoich odbiorców (ci mieli w perspektywie 3 lat zapewnić im wyborczy sukces), to raczej grupy się zawiedli. Wystarczy zajrzeć do komentarzy pod dowolnym filmikiem partii-nie-partii Wolność i Postęp, żeby zobaczyć górę krytycznych głosów lub takich, które powątpiewały w autentyczność całego projektu.

Jeśli ktoś faktycznie łudził się, że Wolność i Postęp ma zamiar robić politykę na serio, to najnowsze wideo musiało rozwiać te nadzieje.

W opublikowanym 23 sierpnia spocie „trzech tenorów” ogłosiło nowego członka swojego ruchu (jest nim youtuber Mixer mogący pochwalić się 1,14 mln subskrypcji na tej platformie), a także przekazało nowe elementy swojego programu. Z nadętymi minami i nieodłączną piramidką mającymi zapewne parodiować profesjonalnych polityków czterech mężczyzn ogłosiło swoje plany.

Inicjatywa Wolność i Postęp ma zamiar powołać związki kumpelskie, uczyć dzieci dystansu do negatywnych komentarzy w internecie, stworzyć wspólne sektory dla kibiców przeciwnych drużyn (plus powołać tydzień kibicowania jednej ekipie), a także powołać ulgi podatkowe dla nieruchomości bez ogrodzeń. Wszystko to zostaje podane w sposób, który dosyć jasno pokazuje intencje twórców. Pytanie tylko, co taki dowcip z polskiej polityki ma właściwie przekazywać?

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

13 odpowiedzi na “Trzeba wprowadzić związki kumpelskie. Polscy youtuberzy założyli ruch polityczny Wolność i Postęp”

  1. Światopoglądowo trochę lewica, gospodarczo trochę prawica – szczerze mówiąc, jeżeli tak by to wyglądało to w końcu miałbym na kogo zagłosować z pełnym oddaniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...