Oczekiwania związane z filmem „Tenet” od początku były ogromne, a w wyniku kolejnych opóźnień wywołanych przez pandemię koronawirusa jeszcze urosły. Atmosferę na kilka dni przed premierą dodatkowo podgrzać postanowiła wytwórnia Warner Bros., wypuszczając ostatni zwiastun z piosenką Travisa Scotta.

Nawet w normalnych okolicznościach „Tenet” byłby jedną z najgorętszych filmowych premier roku. W kontekście olbrzymich problemów kin wywołanych przez kwarantannę i zasady dystansu społecznego nowe dzieło Christophera Nolana zostało wręcz okrzyknięte „ostatnią nadzieją sieci kinowych” (zwłaszcza po wycofaniu z takiej dystrybucji remake’u „Mulan”). Czy widzowie również tak myślą?

Na razie trudno odpowiedzieć na takie pytanie ze stuprocentową pewnością, choć w internecie da się wyczuć rosnące podekscytowanie. To pozytywna wiadomość, bo nie ma wątpliwości, że i kiniarze, i twórcy „Tenet” potrzebują sukcesu kasowego. Dlatego dobrze dla wszystkich, że pierwsi recenzenci zdecydowanie chwalą rozmach produkcji i umiejętności budowania suspensu przez Christophera Nolana. Zdarzają też też pojedyncze negatywne teksty, ale w ogólnym rozrachunku wczesne przyjęcie „Tenet” jest całkiem udane.

Wytwórnia Warner Bros. skorzystała z medialnej burzy wokół „Tenet” i opublikowała finałowy zwiastun tytułu.

Opublikowany materiał jest dłuższy niż wszystkie wcześniejsze trailery. Stanowi też swego rodzaju mieszankę między promocją wcześniej niewidzianych ujęć i dialogów a debiutującego właśnie utworu The Plan. Piosenkę nagrał na potrzeby filmu raper Travis Scott (pełną wersję utworu znajdziecie poniżej). Nie dowiadujemy się jednak z niego wiele więcej na temat fabuły. Ten element nowej produkcji spotkał się z najbardziej mieszanymi opiniami krytyków, więc przynajmniej na razie trudno zweryfikować, kto ma rację w sporze na temat „Tenet”.

Zwiastun pokazuj natomiast właściwie wszystkich najważniejszych bohaterów tej historii. W główne role wcielili się John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Clemence Poesy, Aaron Taylor-Johnson, Kenneth Branagh i Michael Caine. Reżyserem i scenarzystą „Tenet” jest Christopher Nolan. To dla brytyjskiego artysty 10. film pełnometrażowy. Na swoim koncie ma również takie hity jak „Prestiż”, „Mroczny Rycerz” i „Memento”.

Światowa premiera „Tenet” została wyznaczona na 26 sierpnia.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

2 odpowiedzi na “Warner Bros. publikuje finałowy zwiastun „Tenet” tuż przed premierą. Piosenkę nagrał do niego Travis Scott”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...