Słuchacze złożą kwiaty i znicze. Dziś na Myśliwieckiej odbędzie się symboliczny „pogrzeb” Trójki.

Artykuł/Media 21.08.2020
Słuchacze złożą kwiaty i znicze. Dziś na Myśliwieckiej odbędzie się symboliczny „pogrzeb” Trójki.

Słuchacze złożą kwiaty i znicze. Dziś na Myśliwieckiej odbędzie się symboliczny „pogrzeb” Trójki.

Nie słabną emocje wokół sytuacji w Polskim Radiu. Dziś z anteny Trójki zdjęto kilka audycji, a kolejni dziennikarze rezygnują z pracy dla stacji. Dziś też o godz. 19 pod siedzibą rozgłośni przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie, odbędzie się symboliczny „pogrzeb Trójki”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jak informowaliśmy dziś na Rozrywka.Blog, ciemne chmury nie chcą zniknąć znad radiowej Trójki — po odwołaniu zarządzającego stacją od maja Kuby Strzyczkowskiego, stacją zaczęła kierować nowa ekipa. Wbrew zapewnieniom, na Myśliwieckiej zapanowały „nowe porządki” — część zaplanowanych na dziś audycji została zdjęta z anteny. Dziennikarze radia opublikowali oświadczenie, w którym przyznają, że „zostali oszukani” i kolejni pracownicy deklarują swoje odejście z Trójki.

Czytaj też: Trójka niczym CBA: najgorszego spodziewaj się o 6 rano. Z anteny znikają kolejne audycje

„Trójka” stanie się przeszłością? Wiele na to wskazuje, bo są plany zmiany nazwy

Dodatkowo krążą pogłoski, jakoby faktycznie Trójka, jaką wszyscy znamy, miała odejść w zapomnienie — nieoficjalnie mówi się, że są plany zmiany nazwy radia na  „Centrum Muzyczne Polskiego Radia — Program III”. Informacją tą podzielił się z internautami dziennikarz Trójki, Tomasz Michniewicz (nota bene, jego audycję „Reszta świata” też usunięto z piątkowej ramówki):

Paradoksalnie, zarówno słuchacze, jak i dziennikarze związani z Trójką, twierdzą, że w całej sytuacji zmiana nazwy nie jest taka zła — w ten sposób przynajmniej „stara” Trójka zostanie odcięta od tego, co zaproponował nowy zarząd:

Moim zdaniem to dobrze. Szkoda by było, żeby jakiś twór radiopodobny figurował pod kultową marką. A tak, zrobią jakieś dziadostwo pod dziwnym szyldem i może kiedyś będzie można wrócić do nazwy Trójka i próbować resuscytować.

— komentuje doniesienia Tomek Michniewicz.

„Pogrzeb” Trójki dziś o 19 na Myśliwieckiej 3/5/7

Nie ma chyba w Polsce melomana, który nie kojarzyłby Myśliwieckiej 3/5/7 — jednego z najsłynniejszych adresów w Warszawie, gdzie (jeszcze) mieści się siedziba radiowej Trójki. To właśnie tam, dziś o godz. 19:00 zbiorą się słuchacze i przedstawiciele redakcji na symbolicznym „pogrzebie”.

Jak czytamy w opisie utworzonego na Facebooku wydarzenia, uczestnicy manifestacji są zachęcani do przynoszenia kwiatów, zniczy i transparentów:

Przynosimy ze sobą znicze, kwiaty, transparenty.
NIE GROMADZIMY SIĘ , zachowujemy spokój, dystans i pamiętamy o maseczkach !

— piszą organizatorzy.

To nie jest pierwsza tego typu inicjatywa. Podobny „pogrzeb” odbył się „za pierwszego PiS-u”, kiedy ze stacji zwolniono Wojciecha Manna:

Przypomniał mi się poprzedni pogrzeb Trójki, z trumną i przemarszem z czarnymi różami, po tym, jak usunięto Manna i wielu innych z Radia (2002 lub 2003 rok). Sluchalnosc wtedy była na podobnym poziomie co teraz, a jednak Trójka się podnosiła, a nawet udało jej się wrócić do tradycji Programu Trzeciego. Mam wrażenie, że teraz jest jednak inaczej i raczej nie ma co zbierać. Tym bardziej pogrzeb zasłużony :(

— wspomina tamto wydarzenie jedna z komentujących post Michniewicza internautek.

W wyniku wybuchu kolejnej afery w Programie III Polskiego Radia, część dziennikarzy zadeklarowała już swoje odejście ze stacji. O takich planach poinformowała m.in. Katarzyna Borowiecka:

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

No to zaczynamy tę polkę #ostatniaprosta

Post udostępniony przez Katarzyna Borowiecka (@katarzyna_borowiecka)

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

19 odpowiedzi na “Słuchacze złożą kwiaty i znicze. Dziś na Myśliwieckiej odbędzie się symboliczny „pogrzeb” Trójki.”

   • Zwolennicy lewicowego światopoglądu z nostalgii za swoją historią wyglądają rewolucji jak kania dżdżownic, jednak ze względu na brak rzeczywistej opresji albo choćby prawdziwych problemów pozostaje im bicie piany – wyolbrzymianie bzdur albo wymyślanie zupełnie nowych, wydumanych przeciwności, z czego najczęściej wynikają takie właśnie pozbawione sensu i znaczenia ‘akcje’. W skrócie.

 1. Może to jest szansa na renesans dla stacji.Po upolitycznieniu w jakie wepchnęła ją…pani Jethon.Nie robiła wyłącznie o orłów z czekolady.
  Niech to będzie stacja muzyczna.
  A tak poza tym to trzeba było sprywatyzować kiedy był jakiś tam udział w rynku słuchalności.Nie było by całej dramy i skończyło by się przeciąganie bo każda władza to robi z mediami państwowymi (zwanymi dla niepoznaki publicznymi).
  PO nie musiała iść na rympał bo ma przychylność prywatnych koncernów mediowych.PiS pozbawiony tego zrobił co zrobił z TVP i nikt nikogo nie powinno to dziwić.
  Przypominam,że pani Jethon odeszła sama i wzorem Tomasza Lisa,który również sam odszedł robiła z siebie męczennika,obrońcę wolności,ofiarę zamordyzmu władzy.Schemat działa i dziś też krążą różne wpisy,a nawet artykuły o tym jak to po kilkudziesięciu latach pan Mann czy pan Niedźwiedzki odchodzą z Trójki choć przecież już wcześniej odchodzili – Mann by założyć Radio Kolor,a Niedźwiedzki robił poszedł za kasą do innego nadawcy (Radio Złote Przeboje bodajże).
  Andrus też poszedł za kasą i wcale z tego nie robił wielkiego halo ani na męczennika nie pozował.Powiedział jak było – dostał klauzulę wyłączności,wcześniej jej nie było,nie jest ona czymś nadzwyczajnym w mediach jednak w jego przypadku oznaczała konieczność wyboru,a że telewizja to inne zasięgi i pieniądze to wybrał jak wybrał.

 2. A niech zlikwidują. Po pierwsze nic nie jest wieczne i strata żadna. A po drugie skończy się temat zastępczy który serwują społeczeństwu zblazowane próżniacze elity. Z oby stron, żeby znowu jakiś polityczny jełop nie zarzucił mi że jestem Pisiorem. Zresztą i tak Polacy wolą reklamy i durne konkursy na zetce i rmffm przeplatane pięcioma durnymi piosenkami puszczanymi przez całą dobę. Tak samo jest z TV. Np. taka Stopklatka puszcza odkąd sięgam pamięcią w sobotnie poranki Komisarza rexa i Stawka większa niż życie. Już się przyzwyczaiłem że jest to niemal tak pewne jak otyłość W. Manna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...