„Magda Jethon przeniosła do RNŚ najgorsze wzorce z Trójki” – Jedliński ostro o swojej koleżance

Artykuł/Media 13.08.2020
„Magda Jethon przeniosła do RNŚ najgorsze wzorce z Trójki” – Jedliński ostro o swojej koleżance

„Magda Jethon przeniosła do RNŚ najgorsze wzorce z Trójki” – Jedliński ostro o swojej koleżance

Wrzawa wokół wypowiedzi prezesa Radia Nowy Świat względem Margot wciąż trwa. Piotr Jedliński postanowił ujawnić na Facebooku, jak naprawdę wyglądały kulisy jego odejścia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Afera z Radiem Nowy Świat wciąż trwa. Jest to o tyle zaskakujące, że stacja została założona przez byłych dziennikarzy Trójki, którzy nie zgadzali się na represyjne działania władz Polskiego Radia. Słuchacze mieli nadzieję, że internetowa rozgłośnia stanie się tym, czym Trójka była kiedyś: powiewem świeżości, wolności i Zachodu. Bardzo szybko jednak okazało się, w jak dużym błędzie byli.

Radio Nowy Świat wystartowało w lipcu i okazało się hitem. Zaledwie miesiąc później nadszedł czas próby. Po wydarzeniach, jakie miały miejsce w miniony weekend na Krakowskim Przedmieściu dziennikarze informując o sytuacji z Margot używali wobec niej męskich zaimków, określali mianem aktywisty i nazywali deadnamem (imię nadawane osobom transpłciowym, którego oni już nie używają). Prezes spółki postanowił odpowiedzieć, że narzucanie tego, jak powinno się do kogoś zwracać to naruszenie wolności mediów i jego własnej.

Wielu internautów zwracało uwagę, że w tym wypadku problemem nie jest niewłaściwe określanie Margot, ale po zwróceniu uwagi dalsze brnięcie w błąd.

Dlatego Radio Nowy Świat musiało zmierzyć się z pierwszym kryzysem wizerunkowym i postanowiło odciąć się od jego wypowiedzi. Jedliński zdążył przeprosić, jednakże to nie wystarczyło. Prezes musiał ustąpić ze swojego stanowiska, co wzbudziło kolejne kontrowersje. Jeszcze daleko do rozwiązania sprawy, a teraz oliwy do ognia dolał sam zainteresowany.

W „Gazecie Wyborczej” pojawił się artykuł na temat obecnej sytuacji Radia Nowy Świat. Jak jednak twierdzi Jedliński, kulisy jego odejścia przywołane w tekście nie są zgodne z prawdą.

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się tekst pana Wojciecha Czuchnowskiego, mówiący o sytuacji w Radiu Nowy Świat, po „zrezygnowaniu” przeze mnie z pełnienia funkcji prezesa. Znalazłem w nim wypowiedź pani Magdy Jethon, którą pozwalam sobie zacytować:
„Jak dodaje, „Jedliński nie był zmuszany do dymisji. Przeciwnie, gdy podjął taką decyzję, prosiliśmy, żeby tego nie robił, ale on nie chciał ustąpić”. – Prosiłam go o to osobiście, wiem, że robili to jeszcze inni – dodaje naczelna rozgłośni. I podkreśla: – Sprawa nadal jest otwarta.”
Dosyć. Ta wypowiedź, to bezczelne kłamstwo, mające najwyraźniej zdjąć jakąkolwiek odpowiedzialność z osób, które wymusiły na mnie dymisję czytamy na Facebooku Piotra Jedlińskiego.

Na dowód swoich słów, były prezes przytacza fragment maila, którego otrzymał od Jerzego Sosnowskiego:

Ale dla wizerunku RNŚ, dla ucięcia wątpliwości patronów i dla zamknięcia ust nieżyczliwym krytykom byłoby wg mnie optymalne, żebyś, Piotrze, nie obrażając się na nas, tylko rozumiejąc delikatną sytuację całego przedsięwzięcia, podał się do dymisji…

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się tekst pana Wojciecha Czuchnowskiego, mówiący o sytuacji w Radiu Nowy…

Jak sam twierdzi, Jedlińskiemu wydawało się, że sprawa została zamknięta i udało im się porozumieć.

Ustąpił ze stanowiska dla dobra radia i usunął się w cień, ale nie może milczeć przy tak „bezczelnych kłamstwach”:

Wydawało mi się, że w ciągu dwóch dni, po wichurze emocji, udało się porozumieć. Ustąpiłem z funkcji prezesa, usunąłem się w cień, w imię dobra radia. Zgodziłem się, mimo ogromnych wątpliwości, na dalszą współpracę, pomoc, działanie, byle to nasze dziecko, radio wszystkich słuchaczy, istniało, rozwijało się.Jak widać, pani Magda Jethon, która przeniosła do nas wszystkie NAJGORSZE wzorce Trójki, ufna w swoją umiejętność mataczenia, które do tej pory było tolerowane, wiedząc, jak bardzo mi zależy na Radiu Nowy Świat, była pewna, że nawet widząc tak bezczelne kłamstwo, obciążające mnie w pełni za sytuację, „zamknę pysk” – czytamy w dalszej części posta.

Z ostatnich zdań wpisu na Facebooku wynika, że Piotrowi Jedlińskiemu naprawdę zależy na losie Radia Nowy Świat, dlatego pisze o wspaniałych ludziach w nim pracujących i ma nadzieję, że po jego poście nikt nie zmieni treści przywołanego na początku artykułu:

Bardzo przepraszam wspaniałych ludzi – Patrycję Macjon, Krzysztofa Łuszczewskiego, Annę Krakowską oraz wszystkich pracowników oraz współpracowników za mój wpis. Może być brzemienny w skutkach. Jesteście profesjonalistami w każdym calu, tworzycie wspaniały zespół, naprawę kocham was, jednak są granice upadlania człowieka. Mam nadzieję, że po moim wpisie, pan Wojciech Czuchnowski oraz Gazeta.pl nie odważy się usunąć artykułu lub dokonać w nim zmian, bo to oznaczałoby cenzurę.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

To nie koniec dyskusji o odejściu Jedlińskiego z RNŚ. Centrum Monitoringu Wolności Prasy zaniepokojone działaniami radia

W związku z kontrowersjami wokół ustąpienia Piotra Jedlińskiego z funkcji prezesa Radia Nowy Świat, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy napisała list do stacji, w którym apeluje o poszanowanie dziennikarskiej wolności słowa i wyraża zaniepokojenie ostatnimi działaniami. Dodatkowo CMWP zaoferowało Jedlińskiemu bezpłatną pomoc prawną.

News/Media 18.08.2020

Dołącz do dyskusji (26)

84 odpowiedzi na “„Magda Jethon przeniosła do RNŚ najgorsze wzorce z Trójki” – Jedliński ostro o swojej koleżance”

 1. Wraca normalność? Prezes zawinił, nie dotrzymał standardów odchodzi. Prezesie zamilcz wstydu oszczędź. W świecie gdzie minister wydaje bezprawnie 70 baniek i jeździ po śląsku co by tu jeszcze spieprzyć taka postawa może wzbudzać śmiech a nie powinna.

 2. Kto by się czegoś takiego po Jethon spodziewał? Nikt, po prostu nikt :-)
  Natomiast panu Jedlińskiemu doradzam aby nie dał się wysiudać z udziałów. Jest pan właścicielem 30% udziałów i niech nie daje się pan omamić, że odejście (a właściwie w tym kontekście wyrzucenie) pana tego pozbawia.

 3. Określenie Michała Sz. było jak najbardziej właściwe tak jak odpowiedź na zarzuty w tej sprawie. Niewłaściwa jest nietolerancja, przemoc i innofobia środowisk lewicowych. Niewłaściwe są represje za poglądy. Ale środowiska lewicowe jak pokazał Michał Sz. piątkowi zadymiarze, sytuacja w RNŚ nie wiedzą co to tolerancja, akceptacja i załatwianie spraw rozmową, a nie bijąc, niszcząc, napadając, wyrzucając.
  To co lewica pod flagami LGBT robi w Polsce przypomina bardzo to co robiło NSDAP pod flagami ze swastyką na początku lat trzydziestych XX w. Tak samo jak wtedy bito Żydów i lewicę, niszczono ich własność, malowano różne głupie hasła czy symbole po czym popadło, urządzano zadymy – wszystko to dzieje się dzisiaj. Przebija się opony i bije się ludzi o innych poglądach, nie tylko dekoruje się tęczową flaga wszystko co popadnie ale bazgrze sprajem bzdury po pomnikach i samochodach. Zastrasza się i represjonuje ludzi o innych poglądach itd. itp.

  • A kogo konkretni pobiło LGBT? Margot szarpała się (trudno to nazwać pobiciem) z kierowcą homofobicznej ciężarówki.
   Tymczasem to katolicy polowali i bili ludzi na ulicach Białegostoku. Przemoc wobec homoseksualistów jest codziennością. Tylko w zeszły weekend było kilka takich ataków w tym dwa pobicia. Niszczenie siedzib organizacji broniących praw mniejszości, kradzież flag i banerów, i ich publiczne niszczenie. Marsze i wiece na których nawołuje się do przemocy, nienawiści i zabijania. To narodowcy przynieśli na Marsz Równości bomby.
   Kościół, nacjonaliści i politycy od lat nakręcają tę spiralę nienawiści. To oni używają retoryki jak NSDAP. Naziści mówili o ludziach, że to zaraza i choroba. Dehumanizowali, mówili, że to nie ludzie, że nie mają takich samych praw jak rasa wyższa.
   Prześladujecie ludzi, którzy nie pasują do waszej chorej nacjonalistyczno-religijnej ideologii i krzyczycie, że jesteście ofiarami. Nakręcacie nienawiść do ludzi a potem płaczecie pod pomnikiem Jezusa. Niewyobrażalna hipokryzja.

 4. Ktoś albo czegoś nie rozumie, albo udaje, albo nie chce zrozumieć.
  Nawet dzieci wiedzą, że gdy ktoś nazywa je inaczej niż one sobie tego życzą i robi to ponownie, i ponownie, mimo próśb, to jest to już celowe obrażanie a nie żadne działanie w imię wolności wypowiadającego te słowa.
  Jeśli Ktoś ma tak duży problem ze zrozumieniem tej oczywistości, i brnie dalej, obrzucając błotkiem kolejne osoby swoją “wolnością wypowiedzi”, to słabo to wygląda.
  Można mieć jakiś tam słabszy dzień i czasem coś “palnąć”. Ale kilka?
  “Obrońcy wolności” w garniturach od razu rzucili się z pomocą. Pewnie jeszcze coś wymyślą…

  • HAHAHa, a co pan Michał Sz. ile ma lat ? dzieciaczkiem jest z piaskownicy ? Jak każe na siebie mówić Batman to policja w komunikacie prasowym poda że zatrzymano Batmana ? Jak pana Michała spisuje policja to podaje że nazywa się Margot ? Jak zakłada konto w banku to też podaje Margot ? Jak kupi kiedyś mieszkanie, to też poda Margot jako właściciela ? Ja rozumiem, że ktoś chcę żeby nazywać go inaczej, ludzie mają swoję ksywki, ale cholera, mamy prawo do którego musimy się stosować bo inaczej to będzie jedna wielka anarchia. Tego chcecie ? A jak teraz ktoś będzie poszukiwany – za morderstwo, kradzież – ale będzie wiadomo że ten gość też czuje się kobietą, mimo tego że jest facetem. Co policja ma podać w rysopisie ? “Poszukiwana kobieta, koło 190 cm wzrostu, czarny zarost na twarzy” Mimo tego że mamy jej pełne dane, to nie chcemy jej urazić. ;) Tak ma świat wyglądać ? Cyrk robicie i tyle.

  • HAHAHa, a co pan Michał Sz. ile ma lat ? dzieciaczkiem jest z piaskownicy ? Jak każe na siebie mówić Batman to policja w komunikacie prasowym poda że zatrzymano Batmana ? Jak pana Michała spisuje policja to podaje że nazywa się Margot ? Jak zakłada konto w banku to też podaje Margot ? Jak kupi kiedyś mieszkanie, to też poda Margot jako właściciela ? Ja rozumiem, że ktoś chcę żeby nazywać go inaczej, ludzie mają swoję ksywki, ale cholera, mamy prawo do którego musimy się stosować bo inaczej to będzie jedna wielka anarchia. Tego chcecie ? A jak teraz ktoś będzie poszukiwany – za morderstwo, kradzież – ale będzie wiadomo że ten gość też czuje się kobietą, mimo tego że jest facetem. Co policja ma podać w rysopisie ? “Poszukiwana kobieta, koło 190 cm wzrostu, czarny zarost na twarzy” Mimo tego że mamy jej pełne dane, to nie chcemy jej urazić. ;) Tak ma świat wyglądać ? Cyrk robicie i tyle.

   • Żeby chociaż próbować zrozumieć tych ludzi to trzeba trochę poczytać. To nie jest ani czarne, ani białe, jak większości się wydaje. Dla mnie też było to niezrozumiałe, bo albo jest się kobietą, albo mężczyzną. Ale świat ma różne odcienie. Poszukaj – poczytaj i spróbuj ich zrozumieć.

    • Szkoda mi tych osób bo to na pewno nie jest komfortowe być facetem a w głowie kobietą. Jednak, płeć można stwierdzić szybko, zdejmujesz spodnie i już widzisz z kim masz do czynienia (tak, wiem czasem zdarzają się ludzie – jak ta biegaczka Caster Semanya) Michał Sz. po prostu jest facetem ale chce być nazywany kobietą Jak zaczniemy każdego nazywać i traktować tak jak on sobie tego życzy to dojdziemy do totalnej anarchii. Areszty będą koedukacyjne, bo nagle każdy wiezień będzie czuł się kobietą. Odmówisz komuś wsadzenia do aresztu kobiecego i całe towarzystwo LGBT razem z lewicowymi mediami będzie siedziało na Tobie. A jak teraz zatrudnić męźczyznę lub kobietę ? Chce zatrudnić na budowę faceta a przyjdzie kobieta która czuje się facetem i co dalej ? Odmowa będzie równa z napiętnowaniem firmy, właściciel – homofob. Obecna sytuacja jest naprawdę absurdalna. Prezes radia które powstało żeby walczyć z cenzurą – sam został ofiarą cenzury. A nie zrobił nic złego. Nazwał faceta – facetem.

   • Cher, Slash, Sting, Madonna, Limahl, Alice Cooper (ten to jest nawet facetem a ma damskie imię) i tak można długo wymieniać. Ile oni mają lat? To są dzieci z piaskownicy?
    Policja to policja, oni są zobowiązani prawem. Media to co innego. Wypowiedź tego kolesia także wiele mówi o powodach takiego a nie innego nazywania Margot.

    • Mieszasz tematy. Wyżej wymieniłeś artystów którzy używają pseudonimów. Nic w tym dziwnego, i było to od zawsze. Nikt z nich się nie obrażał jak nazywano ich prawdziwym imieniem i żaden z wymienionych przez Ciebie ludzi nie udawał że ma inną płeć. Alice Cooper nie kazał mówić do siebie jak do kobiety. Tym bardziej, żaden redaktor nie został zwolniony z pracy nazywając Limahla facetem. Takie głupie przykłady podawać ? Po co ? Argumentów nie macie totalnie żadnych. Możesz pisać co chcesz, ale Margot to zwykły facet i tyle. I to się rozchodzi głównie o to. Garstka ludzi chce uznać Margot za kobietę, i wmawia to na siłę całej reszcie. Możesz siebie oszukiwać, kolegę, matke, ojca, tvn też możesz oszukać ale biologii nie oszukasz.

     • Nikt do żadnej z wymienionych osób w mediach nie zwraca się prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
      A dlaczego ktoś miałby wywalić kogoś za nazwanie Limahla facetem?Przecież jest facetem, nie kwestionuje tego, że jest facetem i nie korzysta z damskiego imienia które mogłoby wprowadzać zamieszanie.
      W sytuacji Margot sprawa też jest jasna, używa imienia Margot więc kultura wymaga aby tak mówić.
      Margot nie przedstawia się jako kobieta (nawet nie wiesz o czym piszesz). Określa siebie jako osobę niebinarną – nie związaną z żadną płcią ale używa damskiego imienia. Czy to jakiś problem? Mówienie Margot, to kwestia szacunku do drugiej osoby. A koleś z radia jasno i wyraźnie dał do zrozumienia, że kieruje nim jedynie zwykłe chamstwo.
      To wy nie macie żadnych argumentów poza nienawiścią, religijnym bełkotem i wciskaniem do wszystkiego TVN (zapomniałeś o GW).

     • Religijnym bełkotem ? Czemu ? Trafiłeś kulą w płot bo z kościołem to jest mi bardzo nie po drodze. A dużo księży to nadaje się tylko do kryminału a nie na nową parafię. Od dawna nie jestem praktykującym katolikiem. Ale jak widzę od razu podstawiłeś sobie mnie jako gorliwego katolika, rasistę i homofoba, czyż nie tak ? To jest twoja tolerancja? A wracając do Margot. To przecież wszystkie media lewicowe nazywały go “aktywistką”, a prezesik z Radia nawet poleciał ze stołka że nazwał Margot mężczyzną. Tak to jest facet i nie zmieni tego nic i nikt. I tu nie chodzi że używa sobie jakiegoś pseudonimu. Tu chodzi o to że chcecie narzucić wszystkim nazywanie faceta – kobietą. Naprawdę tak ciężko to zrozumieć ? Margot – aktywista LGBT, lub Michał Sz. – aktywista LGBT. W obu nazwach nie widzę nic niestosownego. A ja będąc facetem który w wieku 60 lat poczuję się kobietą, mogę iść na emeryturę w wieku 60lat ?

     • Zwróciłeś się do mnie w liczbie mnogiej “Argumentów nie macie” i ja zrobiłem to samo, stąd także “religijny bełkot”, który jest głównym argumentem tej strony na nienawiść (nawet polowanie na ulicach Białegostoku tłumaczyli sobie religią).
      Ale nikt nie każe Ci myśleć, że to jest kobieta. Hejt kompletnie przesłonił Ci logiczne myślenie.
      Pomijając skomplikowane kwestie związane z osobowością, przede wszystkim jest to kwestia szacunku, czyli coś czego nie macie do nikogo. I zabawne, że pisząc to co piszesz jeszcze innym zarzucasz brak tolerancji.
      W Polsce tworzy się “nazistowski” ustrój oparty na religii i nacjonalizmie, prześladowani są ludzie, którzy do niego nie pasują, przemoc wobec nich to codzienność, łamanie prawa, otwarte nawoływanie do nienawiści przez Kościół i polityków ale waszym jedynym problemem jest facet o imieniu Margot.

     • Nie, moim problemem Margot nie jest. Mnie tylko śmieszy sytuacja. Wielkie poruszenie tylko dlatego że zatrzymali gosćia oskarżonego o pobicie i zniszczenie mienia. I wszyscy gadają nagle jaka to w Polsce nierówność i homofobia. Ja jestem zdania, że nie ważne czy jesteś facetem podającym się za babę, czy łysym naziolem tłukącym jakiegoś bo ma inny kolor skóry. I jeden i drugi powinien być tak samo, dodam – surowo sądzony. U nas jednak cyrk. Masa ludzi łącznie z politykami broni gościa tylko dlatego że on sam uznaję się za kobietę. Ja jestem jak najbardziej tolerancyjny. Tylko kolego mylisz pojęcia. Bo to żadna bitwa o tolerancje nie jest.

     • Masz spore problemy ze zrozumiem tego co czytasz. Po raz kolejny. Margot nie uważa się za kobietę.
      Bronią Margot bo stała się ofiarą PiS-owskich prześladowań. Nikt nie kwestionuje tego, ze powinna odpowiedzieć za napaść, nie w tym problem. Pierwotnie sąd zalecił jedynie dozór policyjny. Dopiero po zmianie sądu, na wniosek prokuratury, dostała areszt tymczasowy. Na dodatek sąd nie podał uzasadnienia.
      I tu warto podać przykłady równości wobec prawa. Kolesie z MW we czterech pobili (faktycznie pobili, nie szarpali się z nim) jednego z KODu. Nie tylko nie odstali aresztu tymczasowego ale ich ofiara została oskarżona o współudział w bójce i narażenie na utratę zdrowia kolesi z MW. Podczas MN jego uczestnicy wyzywali, opluwali, popychali i ciągnęli po ziemi uczestniczki protestu. Nie tylko nie zostali aresztowani ale uniewinnieni, sąd stwierdził, ze to byłą forma protestu.
      We Wrocławiu podczas marszu jego uczestnicy nie tylko wyzywali i pluli na ludzi ale rzucali w nich butelkami, policjanci (co zeznali przed sądem) mieli rozkaz nie interweniować. Podczas marszy w rocznice Powstania pobili dziennikarza i wielokrotnie złamali prawo na oczach policji kradnąc, paląc i tnąc flagi tęczowe. Dziennikarz TV Trwam pochwalił się na TT filmikiem jak kradnie flagę i rzuca w tłum. Policja nie aresztowała go ale trzymała jego ofiarę podczas kradzieży. To tylko kilka przykładów na szybko.
      Drugim powodem protestów jest to, że to Policja wywołała zamieszki. Margot miała być aresztowana wcześniej w innym miejscu. Dwukrotnie wyszła do policji i nie została aresztowana (są nagrania wideo). Zrobiono to dopiero w centrum, a policjanci dali się sfilmować jak przełożony tłumaczy im na czym ma polegać ustawka z aresztowaniem i wydaje wyraźnie polecenie o używaniu znacznej siły wobec protestujących.
      Trzeci powód to łamanie prawa podczas aresztowań i po nich. Dwukrotnie robili rewizję osobistą transpłciowej dziewczyny, przy tym śmiejąc się z niej i obrażając (i co istotne, zrobiono to tylko tej jednej zatrzymanej osobie z wszystkich które były na tym komisariacie). Uniemożliwiono także wzięcia leków. Uniemożliwienie telefonu i kontaktu z adwokatem. Kiedy adwokat zjawił się na komisariacie zatrzymani byli wyprowadzani tylnym wyjściem i przewożeni na inny komisariat. Odmowa informacji bliskim i adwokatom. Aresztowali kompletnie przypadkowe osoby. Zrobili zwykłą łapankę na ulicach Warszawy.
      A wracając do Margot. W latach 30. w Niemczech jak byś zobaczył żyda szarpiącego się z nazistą rozwieszającym plakaty o “wszach” i “tyfusie” to też byś stanął po stronie nazisty? Też byś mówił, że to żydzi są agresywni i powinni być surowo sądzeni?

     • Nie mam żadnych problemów z tym co czytam. Jestem za tym żeby policja działała jak w USA. Proszą żebyś coś zrobił to masz to zrobić. A nie wrzeszczysz na funkcjonariuszy i wyzywasz ich. A potem wszyscy poszkodowani, biedni, policja zła. Zatrzymali Michała Sz. to jakiś agencik wskoczył na dach auta. Potem wielkie zdziwienie co robi policja. Do dziennikarza tv trwam się odnieść nie mogę bo nie widziałem nagrania. Możesz się ze mną zgodzić lub nie, ale to co środowiska LGBT zrobiły w ostatnim czasie na pewno nie przysporzy im sympatyków.

     • Nie odniosłeś się właściwie do niczego. Kompletnie nie interesują Cię fakty. Jedyne co Cię interesuje to surowe ukaranie i hejtowanie protestujących. Po chamsku, z premedytacją nie piszesz Margot. Co wyjaśnia Twój stosunek do powyższej sprawy.
      Dlaczego nie odpowiesz na moje pytanie o żyda i nazistę? To ma tu newralgiczne znaczenie. Od tego się zaczęło prześladowanie, a nie od obozów.
      Osoby nieheteronormatywne od wielu lat są w Polsce prześladowane. Kościół i politycy, organizacje nacjonalistyczne i religijne publicznie nakręcają nienawiść co skończyło się polowaniem na ludzi w Białymstoku (gdzie lokalny biskup podkręcał atmosferę przed marszem a politycy partii rządzącej ramię w ramię z lokalnym przestępcą kierowali kontrmanifestacjami).
      Kolejny przykład. Od kilku dni po Poznaniu jeździ homofobiczna ciężarówka. Mimo zakazu nadaje ohydne komunikaty z głośników. Policja za nią jeździ ale nie reaguje na łamanie prawa. Ludzie dokonali obywatelskiego zatrzymania trzy razy i policja usuwała protestujących dając im mandaty zamiast wlepić mandat kierowcy ciężarówki, który notorycznie łamie prawo.
      A co do wrzasków na funkcjonariuszy. Policja nie reaguje kiedy naziole i kibole ich wyzywają, nie przeszkadza im przyśpiewka “zawsze i wszędzie…”. Na MN rzucali w nich nawet butelkami i racami. Wtedy też protestowałeś?
      Policja ma też obowiązek reagować kiedy dochodzi do kradzieży, niszczenia mienia, posiadania noża podczas protestów, używanie środków pirotechnicznych, rozpalania ognia w tłumie i pobicia dziennikarza. Przeciwko temu też protestowałeś i żądałeś surowego ukarania?
      Niedawno w Katowicach narodowcy hajlowali stojąc metr od Policji. Zero reakcji. Jest też filmik z marszu równości, jak koleś stojący przed policjantami hajluje, też zero reakcji. Protestowałeś?
      Nie podoba Ci się pytanie o żyda i nazistę? To coś innego. W Stanie Wojennym stałbyś tam gdzie stało ZOMO i żądał ukarania protestujących bo łamią prawo.

     • W stanie wojennym ? Czy my mamy stan wojenny ? Już totalnie mylisz pojęcia. Pojedź na Białoruś i powiedz jak w Polsce jest źle to Ciebie wyśmieją. Jestem tak samo za karaniem rzucających w Policje kiboli, jak i aktywistów LGBT których za bardzo ponosi. Oglądałem sporo filmów z ostatniego marszu, i jakbym zacytował co “tęczowi” krzyczeli to mój komentarz został by usunięty. A pana Michała Sz., będę nazywał Michałem Sz. , bo mam takie prawo. A fajną ksywkę typu Alice Cooper, czy Madonna to trzeba sobie zapracować, a nie krzyczeć i wyzywać Policję na ulicy. To co kolesie z LGBT zrobili ostatnio, to tylko przysporzyło im nowych wrogów. I tak to wygląda. Możesz zaklinać rzeczywistośc i pisać o żydach w czasie II wojny światowej ale to nic nie da. A propo Policji w Polsce, to kilka lat wstecz rok w rok w święto niepodległości była wojna, i to raczej nie z towarzystwem z którym sympatyzujesz. Nie chcę mi się szukać teraz linków do filmów z ostatniej manifestacji w Warszawie. Ale wystarczy trochę poszperać żeby zobaczyć za co bohaterowie lewicowej prasy zostali zatrzymani. Mamy wolny kraj, chcesz to walcz z Policją. Nazywaj Michała – kobietą. To jest wolny kraj. Ale jak złamiesz przepisy to nie płacz że trafisz na dołek. I proszę nie gadaj bzdur o tolerancji. Bo z tolerancją to nie ma kompletnie nic wspólnego.

 5. Jedliński to typowy internetowy krzykacz. Dobrze że tak szybko się ujawnił. Nic nie wnosił. Najsłabszy element. Dobrze że już go nie ma

  • Tyle było krzyku że cenzura w trójce. A tutaj cyk, cenzura w Radiu Nowy Świat. Taka to właśnie wolność słowa. Facet nikogo nie obraził i nie atakował. Powiedział po prostu co myśli. A myśli tak większość, znacząca większość ludzi. “Typowy internetowy krzykacz” bo ma inne zdanie niż wy. Dziękuję za taką wolność słowa. Poprawność polityczna jest absurdalna.

 6. Teraz pora abyweszła jakaś zaprzyjaźniona firma PRowska i wystawiła faktury za 100k za “pomoc w zarządzaniu konfliktem wizerunkowym”. Jak myślicie, czy Magda ma już taką firemkę na oku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...