Netflix najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce. Na podium – nowa platforma Canal+

News/VOD 13.08.2020
Netflix najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce. Na podium – nowa platforma Canal+

Netflix najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce. Na podium – nowa platforma Canal+

W lipcu najpopularniejszym serwisem VOD w naszym kraju był Netflix. Co prawda niemal 5 mln użytkowników to wynik lepszy niż w czerwcu, ale o wiele gorszy od kwietnia i maja, kiedy to sięgał niemal 6 mln. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po drugim kwartale 2020 roku Netflix poinformował, że na świecie łącznie korzysta z usługi niemal 193 mln osób. Jest on więc największą i najpopularniejszą platformą na świecie (jak globalnie wygląda dominacja Netfliksa możecie zobaczyć na specjalnej mapce tutaj). Pozycja ta wzrosła jeszcze dzięki pandemii, kiedy to ludzie nie mogąc wychodzić z domu z nadzieją patrzyli w stronę serwisów streamingowych, aby wypełnić wolny czas. W pierwszym kwartale przybyło mu rekordowe 16 mln użytkowników, w drugim było to już nieco ponad 10 mln, a zgodnie z przewidywaniami w trzecim będzie to niecałe 3 mln.

Wraz z końcem lockdownu ludzie zaczęli szukać sobie innych zajęć, odwracając się od platform streamingowych.

Wskazują na to chociażby wskaźniki oglądalności GEMIUS/PBI z naszego kraju. W lipcu Netfliksa przez przeglądarkę internetową odwiedziło 4,9 mln realnych użytkowników. Udało się tym samym pobić wynik z czerwca, czyli 4,7 mln użytkowników. Jednakże w porównaniu do popularności z kwietnia (5,7 mln użytkowników) i maja (5,6 mln użytkowników) liczba ta nie robi zbyt dużego wrażenia.

Podobne tendencje spadkowe zaliczyły pozostałe serwisy streamingowe w naszym kraju. Drugie miejsce w rankingu najpopularniejszych platform VOD zajmowały serwisy z grubo ponad 3 mln użytkowników. W czerwcu i lipcu za Netfliksem znalazło się wp.pl – serwisy VOD z wynikiem 2,8 mln realnych użytkowników. Jasno pokazuje to, że pandemia napompowała zainteresowanie streamingiem, a te chyba zbyt wcześnie otworzyli szampana, ciesząc się z dobrych wyników. Ale to można było przewidzieć.

Niespodzianką natomiast jest trzecie miejsce wśród najpopularniejszych serwisów VOD w naszym kraju, bo zajął je CANAL+.

Serwis wystartował w maju. Po dwóch miesiącach zyskał niemal 2,6 mln użytkowników. Jest to dowód, że w Polsce wciąż jest miejsce na nowe platformy. Jednakże w tym wypadku ludzie mogli być jedynie zainteresowani nowością i dopiero w najbliższym czasie przekonamy się, czy to zainteresowanie pędzie podtrzymane.

Top 10 najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce:

W nawiasach podaję informację o  przybliżonej liczbie realnych użytkowników.

  1. Netflix (4,9 mln)
  2. wp.pl – serwisy VOD (2,8 mln)
  3. CANAL+ (2,6 mln)
  4. VOD.pl (2,5 mln)
  5. CDA.pl (2,1 mln)
  6. TVP.VOD (1,9 mln)
  7. Player (1,8 mln)
  8. HBO GO (1,3 mln)
  9. Ipla (950 tys.)
  10. nc+ GO (380 tys.)

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

3 odpowiedzi na “Netflix najpopularniejszym serwisem VOD w Polsce. Na podium – nowa platforma Canal+”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...