Pilipiuk zaatakował Dehnela. Padły słowa o „gejowskiej duszy” i „nadstawianiu zadków”

Książki 13.08.2020
Pilipiuk zaatakował Dehnela. Padły słowa o „gejowskiej duszy” i „nadstawianiu zadków”

Pilipiuk zaatakował Dehnela. Padły słowa o „gejowskiej duszy” i „nadstawianiu zadków”

„J.Dehnel to homocelebryta — jeden z arbitrów elegantiarum tego środowiska. Jego metody walki? Foch, donos, hejt…” — napisał Andrzej Pilipiuk na swoim blogu. Padły też słowa o „gejowskiej duszy” i „nadstawianiu zadków”. Jacek Dehnel, jak na „homocelebrytę” przystało, odpowiedział błyskawiczną ripostą o „incelach”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Andrzej Pilipiuk postanowił podzielić się na swoim blogu refleksją na temat awantury wokół homofobicznego opowiadania Jacka Komudy, które ukazało się na łamach „Nowej Fantastyki”. Choć sytuacja miała miejsce dobrych kilka tygodni temu, to nie wiedzieć czemu autor opowiadań o Jakubie Wędrowyczu odniósł się do niej dopiero teraz.

J.Dehnel przeczytał opowiadanie J.Komudy które ubodło jego wrażliwą gejowską duszę – więc rozpętał gównoburzę by “Nowa Fantastyka” więcej nieprawomyślnych tekstów nie zamieszczała…

— czytamy w notce na blogu pisarza z 12 sierpnia.

Nie pomyślał nawet by odpowiedzieć zgodnie z tradycją sporów literackich – np. napisać lepsze od pierwowzoru opowiadanie polemiczne w którym np oświecni geje najeżdżają świat Jaksy, a wyzwoleni spord tyranii wojów chłopi witają ich chlebem, solą i bimberkiem… i ochoczo nadstawają zadków.

J.Dehnel to homocelebryta – jeden z arbitrów elegantiarum tego środowiska. Jego metody walki? Foch, donos, hejt…

— pisze Pilipiuk (pisownia oryginalna).

Tacy są aktywiści LGBT i patrząc szerzej tęczowa lewica… Brak klasy, brak honoru, brak wyobraźni, nieznajomość tradycji literackiej, a wreszcie – kompletny brak poczucia humoru. 

— konkluduje pisarz, używając czerwonego fontu i boldując ostatnie słowa, na wypadek gdyby ktoś miał problem z odczytaniem jego intencji.

Notka z bloga Andrzeja Pilipiuka

Pisarz, co „lewackie świętości” szarga

Pobieżna lektura innych wpisów Andrzeja Pilipiuka na jego blogu dostarcza nie mniejszej rozrywki. Autor żali się m.in., że jest posądzany o „szarganie lewackich świętości” i wspomina o trwającym w Polsce „festiwalu prowokacji środowisk LGBT”.

„Epilog którego akcja rozgrywa się w roku 2047-mym a w którym delkatnie nabjam się z lewaków podziałał na różnych oszołomów jak płachta na byka. Dowiedziałem się z recenzji, że ten kawałek to “homofobiczny rzyg”. (wójt ma “sekretarkę” murzyna-transwestytę, a homofoby, pedofoby i zoofoby siedzą w obozach reedukacyjnych – tyle tej “homofobii”). Czytanie podobnych wypocin byłoby nawet zabawne gdyby nie to że oni tak poważnie… ”

— zastanawia się pisarz nad krytyką jego książki pt. „Upiór w ruderze” (pisownia oryginalna).

No tak, bo zestawienie w jednym szeregu prześladowców homoseksualistów, pedofilów i zoofilów wcale, ale to wcale nie wpisuje się w mowę nienawiści i jest taaaakie zabawne. No, chyba że ja czegoś nie zrozumiałam. Z tego, co pisze Pilipiuk, może tak być:

Mało kto dostrzegł że za kolorową kurtyną humoru kryje się szary smutny siemiężny świat. Że gdy się chwilę zastanowimy nad przeczytanymi akapitami nagle dociera do nasże to wcale śmieszne nie jest

— przekonuje pisarz, broniąc swojej twórczości.

A teraz to już w ogóle nie rozumiem. To miało być w końcu śmiesznie, czy nie? 

Jacek Dehnel odpowiada: „nie cała literatura to mokre sny incelów”

Do słów Pilipiuka odniósł się wywołany do tablicy Jacek Dehnel:

Pisarz Pilipiuk ogłasza, że tradycja sporów literackich w Polsce to opisywanie, jak chłopi nadstawiają zadków. I czemu nie napisałem takiego opowiadania. Dude, może w wąsatym fandomie tego nie wiecie, ale nie cała literatura to mokre sny incelów

— czytamy na Facebooku autora „Ale z naszymi umarłymi”.

Ciekawe, co na to „poczucie humoru” Andrzeja Pilipiuka?

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (13)

15 odpowiedzi na “Pilipiuk zaatakował Dehnela. Padły słowa o „gejowskiej duszy” i „nadstawianiu zadków””

 1. Pilipiuk skończył się i teraz próbuje załapać do TVPiS czy pod inną kroplówkę finansową zbrodniczego reżimu. Szmaci się jak ta piekara.

 2. Intryguje mnie “wąsaty fandom”. Czy obrońca wykluczonych walczący ze szkodliwymi stereotypami właśnie pojechał sobie wesoło po grupie ludzi (fanów fantastyki), bo Pilipiuk mu się nie podoba?

  • Dehnel nie “pojechał” po fanach fantastyki, tylko zauważył że niektóre wasate homofoby (całkiem liczne zresztą) mają jakąś dziwną fiksację i podświadome marzenia o nadstawiania pośladków. Sam Jacek Dehnel jako zdrowy, spełniony mężczyzna nie czuje potrzeby pisać o nadstawianiu pośladków

 3. Żeby wyrobić sobie zdanie o tej całej burzy związanej z rzeczonym opowiadaniem, musiałbym go najpierw przeczytać. Jest gdzieś dostępne?

 4. Czymże jest ten świat, który nakłania ludzi aby tworzyć utwory pod modę. Pod poprawność polityczną. Utwory literackie mają na celu nieść wartości ale też pobudzać dyskusję.

  Dlatego twórcy niech robią to co uważają za słuszne, a żadne wydawnictwa nie powinny ich cenzurować, bo obrażają jakąś grupę. To ludzie, czytelnicy są najlepszą cenzurą. Cenzurować mają swoim portfelem.

 5. Pani Magdo, potrafi Pani napisać choć jeden artykuł, w którym nie narzuci Pani czytającym, że każdy, kto ma inne zdanie niż homoseksualiści to z automatu homofob? (w tym artykule nawet w linku przemyciła Pani to słowo)
  No chyba, że jest Pani heterofobką?

  • A czy Pan potrafi przyjąć, że Rozrywka.Blog to nie jest portal informacyjny sensu stricto i pewne elementy oceny blogerzy zawierają tu CELOWO? :)

   • Wie pani nikt nie ma nawet złudzeń że jesteście choć trochę obiektywni a wasze oceny są bezcelowe. Bo wtedy uwłaczałoby to pani inteligencji. Komentator Konserva zarzucił pani że każdy kto ma inne zdanie niż homoseksualiści to dla pani homofob. A to nie ma nic do tego co pani napisała o portalu informacyjnym. Komentator Konserva z tego co zrozumiałem chciał pani powiedzieć że pani oceny są bezpodstawne i automatyczne. Wynikające z wyznawanego światopoglądu a nie z obiektywnej oceny. Do czego tym wpisem de facto się pani przyznaje.

 6. Dla Pilipiuka szacunek za odwagę. Niedługo za otwarte głoszenie poglądów będących nie po myśli ruchowi LGBT będzie się szło siedzieć. Już dziś jeśli krytykujesz LGBT głośno i otwarcie, jesteś piętnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...