„La Bamba” już nigdy nie zabrzmi tak samo. W wieku 83 lat zmarł Trini Lopez, wykonawca hitu

News/Muzyka 12.08.2020
„La Bamba” już nigdy nie zabrzmi tak samo. W wieku 83 lat zmarł Trini Lopez, wykonawca hitu

„La Bamba” już nigdy nie zabrzmi tak samo. W wieku 83 lat zmarł Trini Lopez, wykonawca hitu

Koronawirus znowu zebrał śmiertelne żniwo w świecie kultury — z powodu powikłań zdrowotnych związanych z COVID-19 w wieku 83 lat zmarł Trini Lopez. Amerykański muzyk i wokalista zasłynął takimi przebojami jak „La Bamba” i „If I Had a Hammer”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

O śmierci artysty jako pierwszy poinformował portal Palm Springs Life.  Jak podał Joe Chavira, muzyk i partner biznesowy Triniego Lopeza, piosenkarz zmarł w szpitalu w Palm Springs z powodu komplikacji związanych z koronawirusem. To o tyle znamienne, że wcześniej obaj muzycy zdążyli nagrać piosenkę zachęcającą do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz walki z COVID-19:

Talent Triniego Lopeza odkrył sam Frank Sinatra, który po raz pierwszy usłyszał jego śpiew w jednym z klubów nocnych w Las Vegas, a następnie pomógł mu w muzycznej karierze. Jej szczyt przypadł na lata 60., kiedy to Lopez wylansował m.in. takie utwory jak „La Bamba”, „If I Had a Hammer” czy „Lemon Tree”.

Lopez zaliczył również przygodę z aktorstwem — w 1967 r. zagrał w filmie „Parszywa dwunastka”, gdzie wystąpił u boku takich sław jak Charles Bronson i Lee Marvin.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Trini Lopez, who has lived in Palm Springs since the 1960s, passed away Aug. 11. One of the well-known songs from his hit 1963 album was “If I Had A Hammer”.⁠ ⁠ His passing comes just after a documentary on his life had wrapped shooting and editing by @pdavidebersole and cohort @airport1975 (Todd Hughes), also Palm Springs residents who created the @houseofcardindoc on @pierrecardinofficiel.⁠ ⁠ They had just shown Trini a cut for approval last week. For more on the film, visit our #linkinbio.⁠ ⁠ 📸 courtesy⁠ @pdavidebersole⁠ ⁠ ⁠ ⁠ #trinilopez #trinilopezsongs #restinpeace #rip #love #legend #music #missyou #sad #gonebutneverforgotten #repost #palmsprings #palmspringsca #ifihadahammer #actor #thedirtydozen #instagood #angel #singer #tragic #sad

Post udostępniony przez PALM SPRINGS LIFE (@palmspringslifemagazine)

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “„La Bamba” już nigdy nie zabrzmi tak samo. W wieku 83 lat zmarł Trini Lopez, wykonawca hitu”

  1. La Bamba, którą znamy jest w wykonaniu Los Lobos albo Richiego Valensa. Sama piosenka jest tradycyjną meksykańską piosenką, a jej autor nie jest znany. Wylansował ją najpierw Andrés Huesca, a potem Valens

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...