Męskie Granie i Gutek Film solidaryzują się z LGBT. Internauci nie będą już pili Żywca i oglądali artystycznego kina

Artykuł/Film 10.08.2020
Męskie Granie i Gutek Film solidaryzują się z LGBT. Internauci nie będą już pili Żywca i oglądali artystycznego kina

Męskie Granie i Gutek Film solidaryzują się z LGBT. Internauci nie będą już pili Żywca i oglądali artystycznego kina

W świetle wydarzeń minionego weekendu debata na temat praw osób nieheteronormatywnych znowu nabrała rozpędu. Artyści występujący podczas finału Męskiego Grania pojawili się na scenie w otoczeniu tęczowych flag, a Gutek Film zmienił swoje logo na tęczowe. Oburzeni internauci grzmią więc, że nie będą pili Żywca, ani oglądali tytułów dystrybuowanych przez Gutka.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Już w czerwcu mogliśmy się przekonać, że zniewagą, jakiej nie zniesie polski internet jest wyrażenie przez firmy solidarności ze społecznością LGBT. Żeby uhonorować tzw. „pride month” kolejne podmioty postanowiły zmienić swoje logo na tęczowe. Kiedy zrobił to CD Projekt Red, gracze masowo zaczęli oburzać się w komentarzach i grozili bojkotem dystrybutora. Nagle okazało się, że każdemu konserwatywnemu gamerowi przeszła chęć na ruszenie z Keanu Reevesem do Night City w „Cyberpunku 2077” i postanowił wycofać preorder.

Czerwiec się skończył, emocje pewnie by opadły, ale politycy zdecydowali się w kampanii prezydenckiej podgrzać atmosferę do czerwoności. Było równanie społeczności LGBT z ideologią, były słowa o wojnie cywilizacyjnej i była zapowiedź ochrony polskiej rodziny przed „dewiantami”. Wybraliśmy głowę państwa, ale temat wciąż wzbudza skrajne emocje wśród obywateli. Dobry tego przykład pojawił się w miniony weekend.

Sąd wydał jakiś czas temu wyrok, wedle którego Margot z kolektywu Stop Bzdurom miała trafić do aresztu na dwa miesiące w związku z postępowaniem, jakie toczy się w jej sprawie.

Aktywistka LGBT zaatakowała bowiem jeżdżącą (wbrew sądowemu zakazowi) po Warszawie furgonetkę, na której widniały napisy zrównujące osoby nieheteronormatywne z pedofilami. Do aresztowania miało dojść w zeszły piątek. Margot czekała na policję w siedzibie Kampanii Przeciw Homofobii. Na stołecznej ulicy Solec zebrał się całkiem spory tłum, chcący okazać jej wsparcie i patrzeć mundurowym na ręce podczas wykonywania czynności służbowych. I wtedy pojawił się problem.

Margot chciała pokojowo oddać się w ręce policji, ale żaden ze stróżów prawa nie miał ochoty jej aresztować. Aktywistka wraz z tłumem ruszyła więc w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Po drodze doszło do licznych starć aktywistów z mundurowymi. Nie zabrakło więc pokazu siły służb państwowych. Internet szybko obiegło chociażby zdjęcie Rafała Milacha, na którym policjant przydusza młodą kobietę:

Zdjęcie, które mówi więcej, niż tysiąc słów. Zdjęcie, po którym pęka serce i rodzi się wstyd. Wstyd i tęsknota. Tęsknota…

Opublikowany przez Joanna Racewicz Niedziela, 9 sierpnia 2020

Jak zwykle w takich sytuacjach w przestrzeni publicznej doszło do ostrej debaty.

Jedna strona nazywa aktywistki i aktywistów chuliganerią, a druga mówi o braku tolerancji dla praw człowieka. Solidarność ze społecznością LGBT postanowili wyrazić artyści. W sobotę odbył się finał Męskiego Grania 2020. Podczas koncertu zrobiło się bardzo tęczowo. Oliwy do ognia dolał Dawid Podsiadło – podczas występu zmienił słowa jednej piosenki i odniósł się do apelu Kingi Dudy o równość i tolerancję, jaki córka prezydenta wygłosiła w wieczór wyborów. Jak można było się spodziewać, wielu melomanom to się nie spodobało. Na reakcje oburzonych internautów nie trzeba było długo czekać. Pojawiły się komentarze:

Albo Męskie Granie albo pedałowanie

czy

Żywiec strzelił sobie w kolano tą ideologią LGBT

Screen z telegonu/Instagram @krol_krol_
Screen z telegonu/Instagram @krol_krol_

Oczywiście nie zabrakło też zapowiedzi bojkotu organizatora imprezy czyli Żywca:

Zwolennicy *** i szeroko pojmowana polska prawica ogłosiła właśnie bojkot Żywca, bo na Męskim graniu pojawiły się…

Opublikowany przez Ruch Ośmiu Gwiazd Niedziela, 9 sierpnia 2020

Klasyk.

W końcu kolej rzeczy w podobnych przypadkach zawsze jest taka sama. Niekiedy (najczęściej?) można się na nią odpowiednio i psychicznie przygotować, bojkotując daną markę zanim jeszcze stanie po stronie osób nieheteronormatywnych. Weźmy taki Gutek Film. Działa w naszym kraju od 1994 roku. To dzięki niemu w repertuarach kin zagościły produkcje sygnowane nazwiskiem Pedro Almodovara (zadeklarowanego homoseksualisty) czy Xaviera Dolana (również zadeklarowanego homoseksualisty). Dodajmy do tego, że wprowadził też na ekrany tytuły pokroju „Życie Adeli”, „Fantastyczna kobieta” czy „Carol” (wszystkie są o osobach nieheteronormatywnych). Nie powinno być więc zaskoczeniem, że dystrybutor w świetle ostatnich wydarzeń postanowił wyrazić solidarność ze społecznością LGBT.

A jednak. Kiedy dystrybutor zmienił swoje logo w mediach społecznościowych na tęczowe, jak zwykle ruszyła lawina negatywnych komentarzy i zapowiedzi bojkotu firmy. Tak, internauci zadeklarowali, że już nigdy nie będą oglądać produkcji wprowadzanych na ekrany przez Gutek Film.

Opublikowany przez Gutek Film Niedziela, 9 sierpnia 2020

Jak słusznie w poście na Facebooku zauważył prowadzący fanpage Kinofilia:

Gdyby wszyscy deklarujący teraz bojkot filmów dystrybuowanych przez Gutek Film poświęcili ostatnich 25 lat na zobaczenie czegoś więcej z ich repertuaru, jak tylko „Nietykalnych”, to może by odkryli, że ludzie „ubrani” w tęczę to nie jakieś mroczne siły pragnące zniszczenia ich delikatnego katolickiego świata, a po prostu ludzie, którzy chcą żyć w zgodzie ze sobą i mają dość ukrywania tego.

Gutek Film wrzucił dziś tęczę w swój avatar. Komentarze zapłonęły. Biedni polscy widzowie są zniesmaczeni i zszokowani…

Opublikowany przez Kinofilia Niedziela, 9 sierpnia 2020

I to będzie najlepsza puenta dla tego tekstu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (44)

95 odpowiedzi na “Męskie Granie i Gutek Film solidaryzują się z LGBT. Internauci nie będą już pili Żywca i oglądali artystycznego kina”

 1. Nie mam nic do wspierania osób nieheteroseksualnych, ale CDP Red pojechali po bandzie. W imię tolerancji zaczęli dyskryminować osoby homoseksualne w krajach muzułmańskich (nie zmienili loga w krajach islamskich). A to już jest ogromna hipokryzja. I na to zgody mojej nie ma.

  • Odmawiasz polskim obywatelom, wobec których prezydent i rząd kampanię nienawiści wsparcia przez prywatną firmę. Nie może ona tego robić, ponieważ twoim zdaniem polscy obywatele mogą być nienawidzeni i prześladowani – zamiast tego powinna się ona zająć sprawami za granicą.

   Sam jesteś hipokrytą i tak nienawidzisz innych ludzi, że to niesłuchane.

   • Nie rozumiem tego bełkotu, który napisałeś. Spróbuj jeszcze raz, ale bez osobistych wycieczek i agresji. Albo weź leki, uspokój się i dopiero napisz…

    • CDP zareagował na rozpętaną przez prezydenta kampanię nienawiści w stosunku do POLAKÓW w trakcie kampanii wyborczej.

     Nie istnieje dla ciebie kwestia jak to wygląda w naszym własnym kraju.
     Jak podobne mniejszości są traktowane przez obecny rząd, co one oznaczają dla POLSKICH obywateli – którzy przecież niczego nielegalnego nie zrobili.

     Zamiast tego znowu wracasz do państw muzułmańskich.
     Już się jakiś czas temu pytałem – jak pomóc mniejszościom w krajach, gdzie podobna ingerencja z zagranicy może być nielegalna, a osobom które zajmują się tym na miejscu może grozić z samego tego faktu niebezpieczeństwo.

     Odpowiedź nigdy nie padła.

     Rezultat tego wszystkiego jest taki, że dla naszych obywateli nie robi się nic, dla tych z zagranicy też nic – a jedyną stroną, która wolną rękę w działaniu jest nienawidząca ich patologia, która nie spotyka się z żadną reakcją.

     • Ale ja się z tym zgadzam, że Duda i PiS nie jest idealny i CDP Red chciało wesprzeć osoby nieheteroseksualne.

      Wyszła z tego jednak polityczna akcja i do polityki się odniosłem nawiązując do sytuacji osób homo w krajach islamskich.

      I mnie nie pytaj jak to rozwiązać, żeby im było lepiej. Pytaj działaczy LGBTQ. Niestety oni bardzo rzadko zajmują się sprawami krajów muzułmańskich i nawet fanatyków islamskich w Europie bronią i nazywają islamofobami osoby które mówią o nich prawdę. Z takim podejściem nie wróżę osobom LGBTQ dobrze w islamskich krajach.

   • Mam nadzieję jak kiedyś jakiś kochanek wybije ci zęby albo obije twarz to w imię tolerancji i szacunku dla odmienności nie wezwiesz policji tylko zrobisz wielką kampanię medialną w jego obronie. A jak nie masz kochanka to jakikolwiek przedstawiciel z listy urojonych płci LGBT. Czego oczywiście Ci z szacunku do Ciebie nie życzę ale wtedy mógłbyś nie tylko słowem ale i czynem udowodnić że to nie jest żadna ideologia, polityka ani hipokryzja.

    • Człowieku, czy ty sam wiesz o co ci właściwie chodzi czy nie bardzo?
     Związek pomiędzy nienawiścią wymierzoną w określoną grupę ludzi – a przemocą, której padają ofiarami jest udokumentowany od chyba tysięcy lat. I nie da się oddzielić jednego od drugiego.

     Obecny rząd nie ma najmniejszego problemu w popieraniu jednego i drugiego, ponieważ no właśnie uważa to za NORMALNE – i dzięki temu buduje swoje poparcie.
     Jego stosunek do przemocy jest taki, że OGRANICZA on finansowanie pomocy zaadresowanej do ofiar – zarówno pośredniej (przez instytucje pozarządowe, które do nich adresują swoje działania) jak i bezpośredniej czyli przez stosowne państwowe instytucje. Co pokazała sprawa uniewinnionego przez prezydenta pedofila, kiedy okazało się, że jego ofiary nie mogły liczyć na żadną pomoc od państwa.

     Tolerancja i szacunek nie mają żadnego związku z akceptowaniem wyrządzania komukolwiek krzywdy. One oznaczają, że jeśli nie działa się na niczyją szkodę, nie łamie prawa a działa się dla dobra innych – to niezależnie od tego jakim jest się człowiekiem, nie wyrządza mu się niczego złego i daje wobec niego fałszywego świadectwa – które stawia go w złym świetle.

     Jeżeli jednak z jednej strony twierdzi się, że prywatny podmiot nie udzielający pomocy za granicą jest hipokrytą – a jednocześnie zupełnie ignoruje się sytuację w naszym kraju, to jest z tym coś bardzo mocno nie tak.

     • Tylko jak na razie to Ty bronisz cały czas agresywnego bojówkarza LGBT przed konsekwencjami swojej fizycznej napaści na innego człowieka ze względu na poglądy. To Ty nie wiesz chyba o co ci samemu chodzi. Bredzisz coś o szacunku a negujesz moralność, dobro i zło z których to pojęcie się wywodzi. A te uwagi odnośnie rządu są co najmniej od czapy bo ani razu nic o tym rządzie nie wspomniałem i są dowodem że mam rację że cała ta medialna hucpa to parada hipokrytów zaangażowanych ideologiczne i politycznie.

  • W krajach Islamskich jest to działanie nielegalne, nie mogli tego zrobić, bo byłaby to ostatnia próba pokazania ludziom, że rasizm pod każdą postacią jest zły(i odcięcie się od kasy stamtąd), a tak to niby wszystko jest ok, bo tęczy w tych krajach nie ma, więc nie mogą się przyczepić, a jaki wydźwięk mają gry CDP każdy widzi.

 2. Biedni rasiści i hejterzy :D .
  Pewnie będą preferować Leni Riefenstahl i jej produkcje o swoich idolach.
  W końcu do czego to podobne, żeby w kraju istnieli ludzie inni niż oni sami.

   • Niektórzy ludzie utożsamiają się z bóstwem. Czy z szacunku dla ich tożsamości mamy się do nich modlić? I nie nazywać ich wariatami podczas gdy nimi są w rzeczywistości?

   • Bo jak ktoś powie na auto, że to jest motocykl, a na gołębia, że to jest żyrafa to spojrzycie z politowaniem (chyba?) jak za prosproszeniem na kogoś z zaburzeniem psychicznym.
    No chyba, że sprawy zawędrowały już tak daleko, że teraz na wszystko i wszystkich można określać wg. własnego widzi mi się.

    • Może się mylę, ale to się chyba nazywa KULTURA.
     W jej ramach nie mówi się na przykład osobom starszym, że są siwe, pomarszczone, albo aroganckie (kiedy nie da się im czegoś powiedzieć) – tylko zwraca się do nich Pan/Pani. Bo to odpowiedni zwrot ma w ICH OCENIE wyrażać szacunek czy sympatię.

     • To po co zwracasz uwagę ludziom którym w ich ocenie ten facet który bił ludzi na ulicy to facet a nie kobieta. W dodatku wszystkie naukowe i empiryczne fakty przemawiają na ich korzyść. Okaż im szacunek i sympatię i nie nazywaj ich homofobami. KULTURA natomiast polega na tym że się nie wspiera publicznie ludzi którzy innych biją na ulicy ale takie zachowanie raczej potępia.

     • Co licha ma jedno z drugim wspólnego?
      Jeżeli jakaś osoba ma coś z głową i prosi, aby zwracać się do niego lub do niej w określony sposób, to nie ma żadnego powodu, aby tego nie robić. To jest kwestia pewnego MINIMUM we wzajemnych kontaktach, żeby dało się ze sobą wytrzymać. Jeśli się tego NIE ROBI, to znaczy, że jest chamem i bucem.

      Nie za bardzo wiem jaki ma być związek sprzeciwu w stosunku do słabszych z kulturą?

     • > mówi się na przykład osobom starszym, że są siwe

      Nie mówi się rzeczy oczywistych – to się nazywa zdrowy rozsądek. Nie mówi się też, że “król jest nagi”, ale to jest już coś odwrotnego.

     • Zdrowy rozsądek oznacza kojarzenie faktów na zasadzie przyczyny i skutku.
      Nie ma w ogóle żadnego związku ze stosunkiem do drugiej osoby :D .

     • To akurat bardziej definicja inteligencji niż szerzej rozumianego zdrowego rozsądku, który jest umiejętnością pozwalającą na budowanie spójnego i rzeczywistego obrazu świata a przez to (właśnie) na przykład unikania konieczności roztrząsania rzeczy oczywistych (czyli np. tego, że ktoś ma siwe włosy bo je ma).

      I rzeczywiście nie ma to związku ze stosunkiem do drugiej osoby. bo o rzeczach oczywistych dotyczących innych ludzi, rzeczy lub zjawisk nie ma sensu paplać, chyba że chce się komuś schlebiać lub kogoś obrażać – ale to znów ma niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem (czy inteligencją).

     • A skąd niby masz mieć szacunek jak nie skojarzysz faktów na zasadzie przyczyny i skutku? Tak dla zasady? Czy to kat czy ofiara należy im się taki sam szacunek? Logika się kłania a raczej jej brak. Jak chcesz już bronić tęczowych świrów to przynajmniej rób to w sposób inteligentny bo jeszcze coś pomylisz i cię wyzwą jak dziennikarza z TVN bo biedny nie nadążył za ich ciągle wzrastającą liczbą urojonych płci w tępię wykładniczym. Zepnij poślady i włącz mózg do procesów myślowych.

     • Sorry, ale nawet jak jakaś staruszka każe sobie mówić dziewczyno albo laska, to ja tak do niej mówić nie będę. Ktoś musi być mądrzejszy.

   • Bo to – prawnie i biologicznie – mezczyzna, i mam w pompie jego wymysly, tak jak ktoregos brytyjskiego piesniarza, ktory w pijanym widzie wydumal, ze nalezy sie do niego zwracac per “oni”. Niech zmieni plec, to bedziemy rozmawiac.

 3. O jakiej tolerancji Wy mówicie? Jeśli tak relatywistycznie podchodzicie do prawdy. Nie ma tolerancji a jedynie kłamstwo, histeria i racja tego kto krzyczy głośniej.

 4. “Aktywistka LGBT zaatakowała bowiem jeżdżącą (wbrew sądowemu zakazowi) po Warszawie furgonetkę, na której widniały napisy zrównujące osoby nieheteronormatywne z pedofilami.”

  Po pierwsze aktywistka Margot to jest chłop, facet. Więc nie ona, a on. Jeśli wyskoczę nago na miasto i zacznę warczeć, to nie będę psem. Po prostu będę nagim chłopem który warczy, pewnie bym skończył w szpitalu lub areszcie, ale mniejsza z tym. Jak nałożę sukienkę to będę chłopem w sukience, a nie kobietą.

  Jak rozumiem to można sobie zaatakować kogoś, pobić i zniszczyć jego mienie bezkarnie ? Bo tak to rozumiem. A więc, prowadzę firmę, druga firma jest mi winna pieniądze, mam sądowy nakaz zapłaty. Moje pytanie brzmi: czy mogę pojechać, spuścić tej osobie łomot, i powiedzmy rozwalić jego auto, pociąć opony i takie tam.

  Czekam na odpowiedzi.

 5. Skoro mamy wolność słowa i chłopy mogą mówić, że są babkami, to dlaczego przemocą odbiera się innym ludziom prawo nazywać ludzkie płody ludźmi a aborcję zabojstwem? Co z wolnością słowa?

 6. Wystarczy być LGBT aby niby mądrzy i wykształceni ludzie stracili trzeźwość myślenia i zaczęli publicznie mówić że czarne jest białe. Facet który pozbawił ekspedientkę przytomności ciosem w szczękę wystarczy aby powiedział że to z powodu orientacji seksualnej i zapewne stałby się bohaterem mediów jak ten co bił faceta w imię swojej chorej tęczowej ideologii.

 7. “Ponad ćwierćwiecza sprowadzania do polskich kin filmów o tematyce queerowej”.

  Najwyraźniej było im za mało i skoro nie budziło to do tej pory żadnych negatywnych emocji to trzeba było dodatkowo włożyć kij jeszcze głębiej.

 8. “Wbrew zakazowi sądowemu”. Proszę o źródło, z tego co ja wiem, żadnego zakazu nie ma. To raz. Dwa: czy zakaz był czy nie był, bandyterkę nazywajmy bandyterką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...