Zalando, KPH i MISBHV przeciw homofobii. Ruszyła kampania „Historie ukryte w ubraniach”

News/Trendy 07.08.2020
Zalando, KPH i MISBHV przeciw homofobii. Ruszyła kampania „Historie ukryte w ubraniach”

Zalando, KPH i MISBHV przeciw homofobii. Ruszyła kampania „Historie ukryte w ubraniach”

Zalando, Kampania Przeciw Homofobii (KPH) i MISBHV połączyły siły, aby przeciwstawiać się nietolerancji w naszym kraju. Akcja „Historie ukryte w ubraniach” ma pokazać prawdziwe historie osób należących do społeczności LGBTQIA+, które doświadczyły przemocy ze względu na swoją orientację seksualną.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Chociaż podobnych akcji w naszym kraju nie brakuje, każda z nich jest bardzo ważna. Szczególnie w świetle toczącej się od dłuższego czasu, a nasilonej wraz z kampanią prezydencką debaty politycznej na temat społeczności LGBT. Skrótowiec niesłusznie kojarzony jest z ideologią, przez co każdemu, kto nosi w sercu tęczę, tzw. „prawdziwi Polacy” i samozwańczy „obrońcy tradycji” odmawiają prawa do człowieczeństwa. Kończy się to wieloma aktami przemocy, których ofiarami padają osoby o nieheteronormatywnej orientacji seksualnej.

Żeby się przekonać o skali nietolerancji, nie trzeba wierzyć statystykom (według KPH 70 proc. osób LGBTQIA+ było ofiarami przemocy), a wystarczy spojrzeć na zachowanie internautów, kiedy CD Projekt Red zdecydowało się zmienić swoje logo na tęczowe czy gdy Netflix zdecydował się na podobny ruch i napisał o pomijaniu uprzedzeń.

fot.: Zuza Krajewska
fot.: Zuza Krajewska

Popularny sklep wysyłkowy Zalando nie zgadza się na taką nietolerancję w naszym kraju.

Wczoraj ruszyła kampania organizowana we współpracy z organizacją pozarządową Kampania Przeciw Homofobii oraz polską marką odzieżową MISBHV. Celem akcji jest pokazanie prawdziwych historii osób należących do społeczności LGBTQIA+, które doświadczyły przemocy ze względu na swoją orientację seksualną.

Kampania o nazwie „Historie ukryte w ubraniach” ma pokazać skalę nietolerancji, z jaką mierzą się członkowie i członkinie społeczności LGBTQIA+ w naszym kraju. Pomysł jest całkiem prosty. Zalando wraz z KPH oraz marką Natalii Maczek i Tomasza Wirskiego MISBHV w ramach akcji stworzyli pięć odzieżowych projektów z ubrań, które zostały zniszczone na skutek przemocy wobec osób nieheteronormatywnych. Wszelkie dziury zostały zakryte i zaszyte, przez co od teraz zamiast symbolizować nienawiść i nietolerancję, mają kojarzyć się z protestem przeciwko homofobii.

W ramach akcji „Historie ukryte w ubraniach” opublikowana zostanie seria filmów w reżyserii Mikołaja Sadowskiego.

Każda z kilkuminutowych produkcji ma przybliżać historie ofiar przemocy i proces odnawiania ich poniszczonych ubrań. Dodatkowo Zalando chce wspomagać finansowo wybrane programy Kampanii Przeciw Homofobii i pomóc samym ofiarom w kontakcie z prawnikami czy psychologami.

*Zdj. główne Zuza Krajewska

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (29)

30 odpowiedzi na “Zalando, KPH i MISBHV przeciw homofobii. Ruszyła kampania „Historie ukryte w ubraniach””

 1. Niemiecka firma to mogłaby się wziąć za wsparcie osób, które jeszcze żyją, a maja traumy wojenne, albo zainwestować w odnowę zabytków, cmentarzy wojennych.
  A tak zaczną zgłaszać sie tęczowi aktywiści z popsutą odzieżą, aby mieć nowe ciuchy za darmo i będą szkalować dobre imię Polski..

  • Ziemia jest płaska, a Polską rządzą Reptilianie… sorry, jestem gorszy w wymyślaniu najgłupszych komentarzy jakie można napisać

   • Pan jest bardzo niemiły, Pana komentarz jest złośliwy i niemerytoryczny. Żadnych argumentów..Jak w Warszawie Niemcy chcą coś fajnego zrobić, to niech np. upamiętnią Gęsiówkę czyli Arbeitslager Warschau, albo zrobią szlak śladami niemieckiego barbarzyństwa w czasie drugiej wojny. Niech robią coś co łączy, a nie coś co dzieli

    • Ten pan jest chyba z pokroju panów, którzy zachowują się jak dwa psy na trawniku w parku, w chwilach uniesienie liżą się po genitaliach.

     • Ale liżą się nawzajem czy każdy swoje genitalia? Bo nie wiem czy próbujesz mnie obrazić, czy zazdrościsz giętkości.

 2. A KBH kiedykolwiek prowadziła badania ile procent osób hetero było ofiarami przemocy? Sądzę że wynik by się jakoś nie różnił.

  • Dokładnie! Czekam aż ktoś powoła Kampanię Przeciw Heterofobii i poda takie statystyki. A do tego czasu może przestań robić z nas ofiary, które płaczą po kątach, bo nie muszą walczyć o akceptację, co?

   • Nie, nie robię z nas ofiar. Zmierzam tylko do tego, że ciężko na tej planecie znaleźć kogoś kto NIGDY nie był ofiarą jakiejś przemocy. Zaś samo stwierdzenie, że 70% osób homoseksualnych deklaruje, że było ofiarą przemocy mówi kompletnie nic ale w odpowiednio nadanym kontekście jest manipulacją.

    • Oczywiście, że każdy padł ofiarą przemocy. Nikt tego nie neguje. Chodzi tutaj o przemoc osadzoną w konkretnym kontekście społeczno-politycznym. Po prostu zawsze, gdy ktoś zwraca uwagę na problem jakiejś grupy, wyskakuje ktoś od nas kto woła: A my mamy tak samo albo gorzej, zabiegając o atencję i ignorując problem. Stąd pisałem o robieniu z nas ofiar. A suche dane statystyczne wzięte z badania mogą nic nie mówić, ale nie widzę tu szans na manipulację. Dotyczą po prostu poruszanego tematu.

    • Niech swoje poglądy i preferencje zostawią w domu, nikt nie powinien się afiszować z tym że jest pederastą, i po problemie. Co kto robi w domu jego sprawa, a nie wychodzić z tym na ulicę i żądać akceptacji.

    • Niech swoje poglądy i preferencje zostawią w domu, nikt nie powinien się afiszować z tym że jest pederastą, i po problemie. Co kto robi w domu jego sprawa, a nie wychodzić z tym na ulicę i żądać akceptacji.

   • Nie wiem nic na temat prowadzonych na ten temat badań ale sądzę że bardzo wielu. Czy to z powodu wyznania, ulubionego klubu piłkarskiego, sympatii politycznych, bycia grubym/chudym, słuchanej muzyki, koloru wlosow i wielu innych powodów. Część z nich jest światopoglądową, część nie. Ale powód się zawsze znajdzie. A dlaczego pytasz? Bo chyba nie sugerujesz że bycie innej orientacji ma większą wartość niż bycia np innego wyznania czy mając takie a nie inne sympatię polityczne.

 3. U nas nie ma homofobii.Czasem się ktoś pośmieje z jakiegoś dziwaka jak Rafalala i staje się wówczas ofiarą agresji ze strony mniejszości (nawet będąc dzieckiem).
  To na zachodzie homoseksualiści byli karani więzieniem za to jacy są.Dziś ataki fizyczne na nich też są codziennością,ale znów nie u nas,a na zachodzie.
  U nas jako materiał dowodzący agresji wobec mniejszości seksualnych pokazuje się film,na którym dwóch pederastów się bije o chłopaka.

  • To w ramach eksperymentu społecznego, proszę wyjść z kolegą trzymając się za ręce. Wtedy przekonasz się czy faktycznie nie ma u nas homofobii…

  • Wolność słowa – jest póki mówicie to samo co my. Równość – jest póki robicie to samo co my. Demokracja – też jest – póki wybieracie naszego kandydata. Tak to wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...