Rada Mediów Narodowych wybrała nowego prezesa TVP. Jest nim, oczywiście, Jacek Kurski

News/TV 07.08.2020
Rada Mediów Narodowych wybrała nowego prezesa TVP. Jest nim, oczywiście, Jacek Kurski

Rada Mediów Narodowych wybrała nowego prezesa TVP. Jest nim, oczywiście, Jacek Kurski

Jacek Kurski ponownie zasiądzie w fotelu prezesa TVP. Jego kandydatura na to stanowisko przeszła w głosowaniu Rady Mediów Narodowych stosunkiem głosów 3:2. Członkowie RMN przegłosowali również wniosek, aby stanowisko zostało obsadzone w drodze konkursu.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Chociaż nikt nie łudził się, że będzie inaczej, Jacek Kurski ma powody do radości. Właśnie oficjalnie został ponownie wybrany na stanowisko prezesa TVP. Wcześniej obejmował je w latach 2016-2020. Zmuszony był skończyć swoją kadencję przed jej całkowitym upływem, ponieważ jedynie pod warunkiem jego ustąpienia, prezydent zgodził się podpisać ustawę zapewniającą spore dofinansowanie mediów publicznych. Decyzją RMN został w marcu odwołany, a zastąpił go Maciej Łopiński.

Jacek Kurski był doradcą Zarządu TVP

Szybko jednak okazało się, że ta zmiana była jedynie symboliczna. Jacek Kurski został bowiem wtedy doradcą Zarządu TVP. Wielu komentatorów uznało, że był to policzek wymierzony w samego Andrzeja Dudę i pokazywało, jaki stosunek do prezydenta ma jego własne środowisko polityczne.

Pełniący obowiązki prezesa TVP Maciej Łopiński zdecydował się zrezygnować ze swojego stanowiska z dniem 7 sierpnia 2020 roku. 27 lipca udał się na urlop, podczas którego zastępował go właśnie Jacek Kurski.

Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP

Dzisiaj zebrała się RMN w składzie: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Grzegorz Braun i Grzegorz Podżorny. Stosunkiem głosów 3:2 zdecydowali oni, że Jacek Kurski oficjalnie zostaje prezesem TVP.

Podczas dzisiejszego głosowania Jacek Kurski nie miał żadnej konkurencji. Jego kontrkandydat Maciej Pawlicki nie został przez nikogo zgłoszony, a więc jego kandydatura nie była brana pod uwagę.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Rada Mediów Narodowych wybrała nowego prezesa TVP. Jest nim, oczywiście, Jacek Kurski”

  1. jak mało kto nadaje się do tej fuchy. osobiście fanką jego nie jestem ale oddać muszę że za jego czasów tvp poszła o kilka poziomów do góry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...