Jedna z najciekawszych, a jednocześnie najbardziej znienawidzonych kinowych antagonistek powraca. Dzięki nadchodzącemu serialowi Netfliksa dowiemy się w jaki sposób znana z „Lotu nad kukułczym gniazdem” Mildred Ratched stała się potworem. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun „Ratched”. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Poznaliśmy ją w „Locie nad kukułczym gniazdem”. W klasyce kina kontestacji siostra Mildred Ratched twardą ręką rządziła szpitalem psychiatrycznym i nieraz, delikatnie mówiąc (bardzo delikatnie!) zaszła za skórę protagoniście granemu przez Jacka Nicholsona. Teraz twórca „American Horror Story” Ryan Murphy i Ian Brennan opowiedzą o tym, jak wyglądały początki jej pracy w placówce medycznej.

Pierwsze informacje dotyczące serialowego prequela „Lotu nad kukułczym gniazdem” pojawiły się już w 2017 roku.

Na dobrą sprawę projekt nabrał jednak kształtów dopiero w zeszłym tygodniu, kiedy Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z planu i podał datę premiery „Ratched”. Teraz platforma postanowiła uchylić jeszcze większego rąbka tajemnicy i udostępniła zwiastun nadchodzącej produkcji.

Zgodnie z oficjalnym opisem serialu:

„Ratched” to trzymający w napięciu serial Ryana Murphy’ego i Iana Brennana o historii pielęgniarki Mildred Ratched. W 1947 r. Mildred przyjeżdża do Północnej Kaliforni szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, w którym zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Kobieta rozpoczyna swoją przygodę jako oddana swoim obowiązkom pielęgniarka. Jednak w miarę infiltracji systemu opieki zdrowia i jego pracowników, u Mildred uzewnętrznia się od dawna tląca się w niej ciemność, ujawniająca, że człowiek nie rodzi się potworem, a staje się nim.

W serialu występują m.in. Sarah Paulson (jako Mildred Ratched), Cynthia Nixon (jako Gwendolyn Briggs), Judy Davis (jako siostra Betsy Bucket), Sharon Stone (jako Lenore Osgood), Jon Jon Briones (jako doktor Richard Hanover), Finn Wittrock (jako Edmund Tolleson), Charlie Carver (jako Huck), Alice Englert (jako Dolly), Amanda Plummer (jako Louise), Corey Stoll (jako Charles Wainwright), Sophie Okonedo (jako Charlotte) i Vincent D’Onofrio (jako gubernator George Wilburn).

Premiera „Ratched” już 18 września 2020 roku na platformie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Polacy wybrali. Miesięczny ranking Netflix TOP 10 jest pełen niespodzianek

Co Polacy oglądają na platformie Netflix? To pytanie długo pozostawało bez odpowiedzi, bo gigant VOD nie chciał dzielić się dokładnymi danami. Na szczęście od pewnego czasu firma zmieniła strategię, a my specjalnie dla was zbieramy publikowane przez nich wyniki w ramach tygodniowych i miesięcznych rankingów.

Top/VOD 03.11.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...