Nacjonalistyczny zespół na koncercie z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej. Co się wyrabia w CSW?

News/Muzyka 04.08.2020
Nacjonalistyczny zespół na koncercie z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej. Co się wyrabia w CSW?

Nacjonalistyczny zespół na koncercie z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej. Co się wyrabia w CSW?

14 sierpnia Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie organizuje koncert z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej. Zagraniczną gwiazdą imprezy ma być zespół Hungarica, wspierający węgierską prawicową partię Jobbik.

Koncert, odbywający się pod hasłem Wolny Świat, poprowadzą ulubieńcy nowego dyrektora CSW Maciej „Wujek Samo Zło” Gnatowski i Jędrzej Kodymowski, sprzyjający Prawu i Sprawiedliwości lider zespołu Apteka, który to zespół zresztą również zagra na koncercie.

W programie imprezy przewidziano także koncerty skrajnie prawicowego zespołu Contra Mundum, Luxtorpedy, rapera Kękego i Maleo Reggae Rockers.

Zaproszeni muzycy reprezentują różne gatunki muzyczne: rock, reggae i rap, ale łączy ich przywiązanie do idei wolności. Wolny Świat to dużo mocnej muzyki, pozytywna energia i dobra zabawa – czytamy w opisie wydarzenia.

Zagraniczna gwiazda, zespół Hungarica, grający narodowego węgierskiego rocka, występowali niegdyś na wiecach partii Jobbik.

Grupa wspiera także zdelegalizowaną w 2009 roku wyrokiem sądu Gwardię Węgierską, paramilitarną bojówkę partii Jobbik.

Zespół występował zresztą na festiwalu Orle Gniazdo – imprezy dla fanów „muzyki tożsamościowej”.

Zespół wystąpił w zeszłym roku w Kielcach. Przeciwko ich koncertowi protestowali m.in. działacze KOD, PO, SLD, Razem i Wiosny. Ostatecznie wydarzenie doszło do skutku dzięki interwencji starosty powiatu kieleckiego ziemskiego Mirosława Gębskiego z PiS.

W CSW prowadzonym przez nowego dyrektora Piotra Bernatowicza jakiś czas temu miał miejsce kontrowersyjny koncert Jana Pietrzaka, również popierającego PiS. Wśród jego gości pojawili się wtedy zresztą wspomniany Kodymowski i Wujek Samo Zło.

Nie wiadomo, czy pozostali artyści zaproszeni na imprezę mieli świadomości tego, że podzielą scenę z nacjonalistycznym zespołem. Na fanpage’u Luxtorpedy zadano zresztą to pytanie wprost. Fani nadal czekają na konkretną reakcję grupy.

Źródło: facebook.com/LUXTORPEDA

Chwilę temu z Facebooka zniknęło wydarzenie dotyczące koncertu. Na stronie CSW Zamek Ujazdowski nadal widnieje jednak informacja o imprezie.

csw koncert
Źródło: u-jazdowski.pl

Na stronach innych artystów na razie na próżno szukać reakcji na temat składu imprezy. Dyrektor CSW Zamku Ujazdowskiego już wcześniej dał jasno do zrozumienia, w jakim kierunku iść będzie placówka pod jego rządami. Przy okazji wspomnianego koncertu Jana Pietrzaka, przed Zamkiem pojawiło się stoisko promujące kandydata na prezydenta, Andrzeja Dudę. Teraz wśród muzyków zapraszanych na koncert w CSW są artyści o poglądach często skrajnie prawicowych i nacjonalistycznych.

Dla przypomnienia: impreza odbywa się pod hasłem Wolny Świat.

AKTUALIZACJA, 5.08.2020 r.

Na fanpage’ach Luxtorpedy i Kękę pojawiły się oświadczenia:

OŚWIADCZENIE
Pragniemy poinformować, że zespoły Luxtorpeda oraz Maleo Reggae Rockers nie wystąpią na koncercie „Wolny…

Opublikowany przez Luxtorpeda OFFICIAL Wtorek, 4 sierpnia 2020

Hej, krótkie info odnośnie występu który miał się odbyć 14.08 w Warszawie.

W ciągu ostatnich lat grałem na kilku…

Opublikowany przez Mr. KęKę Wtorek, 4 sierpnia 2020

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (43)

73 odpowiedzi na “Nacjonalistyczny zespół na koncercie z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej. Co się wyrabia w CSW?”

 1. Nie znam się na polityce węgierskiej. Czy Jobbik jest odpowiednikem naszej Konfederacji z Korwinem, Bosakiem i Braunem?
  Rozumiem, że jakby zamiast tego zespołu, wystąpiły skrajnie lewicowe siostry Przybysz czy Pussy Riot, byłoby ok.?

    • oczywiscie ze nie było….jak ktoś slepy to moze i tak. Za ich czasów przynajmniej prezes TVP był otwarcie w komitecie poparcia Komoryskiego i razem na wakacje na łódce pływali :D ach te wspaniały czasy apolityczne. Jak to idzie na słynnym filmiku z grubą? ,,pani redaktor dobrze było? moim zdaniem dobrze ale jesli pani prezydentowa chce to juz tak robimy – cenzurujemy to cenzurujemy :D no jak widac niektorzy są ślepi

    • No wcale prezydent z PO nie występował na lewicowym festiwalu pod godłem pacyfki. Doskonała rekomendacja do bycia zwierzchnikiem sił zbrojnych.
     Wcale też nie było jednostronnego skrzywienia w doborze gwiazd za grube budżetowe miliony.

    • Dokładnie. :-)

     Co zabawne durnie nie widzą, że faszole (naziole/nacjonały – jak zwał) przebierają się w garnitury czy bombery moro, naszyją sobie na niedotartych tyłkach PW czy orła a więc symbole, które są na przeciwległym biegunie i mieszają dzieciakom bezprizornym w głowach.

     Problem w tym, że o ile na Zachodzie dzieciaki mają do wyboru jakieś ideały: albo liberalizm (ten tęczowy też – w sensie Europa dla wszystkich) albo materializm (baby, bryki, browar, barbecue) a tu niestety pół Polski ma tylko jedno (za darmo) ale nie drugie (bo ich nie stać). W zamian za to dostają nacjololo – zamiast wypłaty dostają “wroga” na któym ma się skupić ich gniew.

     Ponieważ nikt ich gniewu nie umiał (czy raczej nie chciał) zagospodarować, zrobił to populistyczny qrdupel-gej wściekły na to, że jego ukochana Polska z lat 80 (częściowo tylko przeflancowana na katolicką) dryfuje za daleko od zamordyzmu. A pomagają mu w tym Ordo Rusis itp piąte kolumny zza Buga.

     Nie rozumiem tylko, jak w kraju tak dotkniętym przez niemiecki, nazistowski nacjonalizm odradza się to samo w wersji kłonica + bimber + kołtun. Jak symbole, które oznaczały walkę z tą ideologią teraz ją “ozdabiają”. To, że moje pokolenie sznowało flagę, godło itp symbole i w ŻYCIU nie umieściliby ich na brudnych gaciach jakiegoś nieuka z łysą pałą – pomijam.

     Spora część społeczeństwa tęskni do Adolfa, bo on z “giejami i rzydami” [pis. oryg.] “zrobił porządek”. Problem w tym, że zaczynał od nich a miał potem “zrobić porządek” ze wszystkimi Słowianami.

     Do końca lat 60 słowian miało nie być aż po Ural. Tego łyse nacjololo nie wiedzą, bo im dziadek, wyspany pod zdartą z martwych Żydów kołdrą, nie powiedział.

  • Oczywiście, trzeba wszystkich lubić i pozwalać im być sobą (ale nie eldźibiti, “lewactfo”, “rzydzi”, cykliści i kogo tam kłonicowy huzar ze wschodniej Europy nie lubi).

   • idealnie opisałeś lew.actwo – kazdy moze miec swoje zdalnie ale musi byc dokłądnie takie samo jak oni chcą – masz kochac gejów, przebierac sie w damskie ciuszki bo inaczej jesteś faszystą, nieźle im pojechałeś :D

 2. Jeśli nie jest łamane prawo może grać każdy zespół w myśl zasad Konstytucji o wolności słowa i wyrażaniu poglądów. Jeśli to komuś nie pasuje powinien jechać do Rosji albo Białorusi i tam mieszkać i przestrzegać to co z góry narzuca im władca Putin czy inny.

 3. Każdy by zagrał, wszystko byłoby dobrze, ale nie, bo trzeba robić sceny ;/. Im mocniej lewa strona naciska, tym mocniej prawa odpowiada.

 4. Mnie zastanawia skąd tyle nienawiści i nietolerancji u autora? Czytając ten hejt zastanawiam się co się z wami dzieje. Ludzi opanujcie się. Chcecie by tolerowano wasze ekscesy ale tolerancji wobec innych poglądów i postaw to już nie raczycie przejawiać. Zastanawiam się kto jest gorszy i odpowiedź ciśnie się sama na usta – lewica na własne żądanie jawi się jako prymitywna, brutalna, nietolerancyjna dzicz. Potem się dziwicie, że Polacy w większości w ramach “mniejszego zła” wolą wybrać Dudę. Boją się waszego zdziczenia po tym co swoim zachowaniem pokazujecie.

 5. No tak znowu lewiciczki kiszone od równości ,toleranci itp . Mają ból dupy o to że wystąpi . Zespół z gatunku hard rock . Załosne widać wasze zacofanie co mamy niby słuchac ? Katoturbolickich churów z kościoła nawołujące do cichej i ukrytej nienawiści ? Czy raczej dobrej muzy . Której to jak sie słucha to ma sie poczucie że nie jest na tym świecie chujowo i ogólnie jest łatwiej wtedy ? He nidz dziwnego jak tego typu zespoły uciekają grać do takich krajów jak Japonia ,Rosjia itp . Przed obawami lewicowej tolerancji psęudo . Sprawdziłem ten zespół i on w niczym poza krajem pochodzenia . Nie różni się od takiej typowej rockowej muzyki ciężkiej . Po prostu na tym gatunku muzyki to trzeba się znac lub ja najlepiej poznać od środka . Tak samo jak waszą psęudo lewicową tolerancjię w praktycę . Naprawde albo wszytkich tolerujemy albo nikogo no oczywiście w granicach prawa .

  • Nie chodzi przecież o gatunek muzyki granej przez zespół tylko o propagowane przez muzyków treści (np. nawołujące do nienawiści).

   • To może byście sie dowiedzieli co te ich symbole oznaczaja co ? A nie bezczelnie wrzucacie tych faszystów których to od ok pół wieku nie ma . Nwm wy cierpicie na jakąś chorobe ? Gdzie widzicie wszędzie sfastyki ? Bo gdybym ja bym miał taką o to przypadłóść to bym raczej poszedł do psychiatry i ograniczył bym oglądanie i słuchanie o 2 wojnie światowej która to już sie dawno skończyła . No ale wy tak jak ci co myślą że jest tak jak na zachodzie 150 lat temu niewolnictwo nadal . Tak samo wy myślicie że sa nadal lata 30 dwudziestego wieku żałosne radzę wam się udać do specjalisty bo urojenia jakieś macie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...