Na serialową biografię Agnieszki Osieckiej jeszcze poczekamy. Serial „Osiecka” nie trafił do jesiennej ramówki TVP

News/Seriale 03.08.2020
Na serialową biografię Agnieszki Osieckiej jeszcze poczekamy. Serial „Osiecka” nie trafił do jesiennej ramówki TVP

Na serialową biografię Agnieszki Osieckiej jeszcze poczekamy. Serial „Osiecka” nie trafił do jesiennej ramówki TVP

Zgodnie z pierwotnymi planami, już od jakiegoś czasu widzowie TVP mieli się cieszyć serialem „Osiecka”. Produkcja nie pojawiła się jednak na antenie w marcu i jej premierę zaplanowano na jesień. Jak się jednak okazuje, produkcji opowiadającej o losach Agnieszki Osieckiej nie zobaczymy w najbliższych miesiącach. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pierwsze informacje o „Osieckiej” pojawiły się w sierpniu zeszłego roku. Początkowo serial miał zadebiutować na antenie TVP już 6 marca 2020 roku. Problemem okazała się jednak nie pandemia, tylko fakt, że twórcy nie ukończyli postprodukcji. Telewizja nie chcąc pokazywać widzom niedokończonej produkcji postanowiła przesunąć premierę na jesień tego roku. Fani Agnieszki Osieckiej od jakiegoś czasu z pewnością zacierają więc ręce, aby zobaczyć jak wypada jej biografia na tle innych polskich tytułów.

Agnieszka Osiecka była osobą wielu talentów. Odnosiła sukcesy jako poetka, dziennikarka, autorka tekstów piosenek, reżyserka i pisarka. Po śmierci w 1997 roku jej teksty zyskiwały na popularności i do dzisiaj są bardzo mocno cenione przez zarówno odbiorców jak i ekspertów. Wiemy też, że wiodła bardzo interesujące życie prywatne.

Agnieszkę Osiecką zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska

„Osiecka” ma składać się z 13 odcinków. W pierwszych 5 w główną rolę wciela się Eliza Rycembel (Eliza z „Bożego ciała”). Zobaczymy w nich jak poetka radziła sobie w młodości – czasach studenckich, działalności w STS-ie i gdańskim Bim-Bomie. W kolejnych 8 odcinkach Agnieszkę Osiecką kreuje Magdalena Popławska i mają one opowiedzieć o największych sukcesach protagonistki, a także jej złych wyborach życiowych.

Prócz wymienionych aktorek na ekranie zobaczymy m.in. Mikołaja Roznerskiego (Wojciech Frykowski), Jędrzeja Hycnara (Marek Hłasko), Jana Frycza, Marię Pakulnis i Piotra Żurawskiego. Pomysłodawczynią projektu jest natomiast Joanna Ochnik. Za reżyserię serialu odpowiadają Robert Gliński i Michał Rosa, a scenariusz napisali Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko.

Kiedy premiera serialu „Osiecka”?

Biorąc pod uwagę popularność Agnieszki Osieckiej, Jacek Kurski zapowiedział na początku roku, że liczy, że serial będzie cieszył się przynajmniej połową oglądalności „Anny German” (6 mln widzów). Tej jesieni jednak nie dowiemy się, czy będzie miał powody do takiej radości.

Portal Press podał bowiem informację, że w jesiennej ramówce nie znalazło się miejsce dla „Osieckiej”. Na tę chwilę nie wiadomo więc, kiedy doczekamy się emisji serialowej biografii poetki.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...