Gdzie jest prawo? Gdzie uczciwość? – pyta Kazik w nowej piosence o Tomku Komendzie

News/Muzyka 31.07.2020
Gdzie jest prawo? Gdzie uczciwość?  – pyta Kazik w nowej piosence o Tomku Komendzie

Gdzie jest prawo? Gdzie uczciwość? – pyta Kazik w nowej piosence o Tomku Komendzie

Kazik Staszewski nagrał utwór promujący film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Premiera obrazu już we wrześniu.

O Tomku Komendzie, mężczyźnie skazanym za zbrodnię, której nie popełnił, słyszała już pewnie cała Polska. To historia, która aż prosiła o ekranizację. Reżyserii filmu podjął się Jak Holoubek („Rojst”), zaś efekty pracy jego i reszty ekipy obejrzymy we wrześniu.

Tymczasem w sieci pojawiła się piosenka promująca obraz. Śpiewa Kazik Staszewski.

Kazik – 25 lat niewinności

O Kaziku było ostatnio głośno przy okazji premiery jego utworu Twój ból jest lepszy niż mój i późniejszej afery wokół Programu Trzeciego Polskiego Radia. 5 czerwca premierę zaś miał najnowszy album Kazika, „Zaraza”, nagrany razem z z gitarzystą Kultu Wojciechem Jabłońskim.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to film oparty na prawdziwych zdarzeniach. Tomasz Komenda został skazany na 25 lat więzienia za morderstwo, którego nie popełnił. Mężczyzna wyszedł na wolność po 18 lat.

Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty – mówi o kulisach powstawania filmu Tomasz Komenda.

W filmie w rolę Komendy wcielił się Piotr Trojan (serial „Znaki”). W obsadzie oprócz niego znaleźli się także m.in. Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki.

Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” pojawi się w kinach 18 września 2020 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Prawdziwy policjant nazywa się tak samo jak funkcjonariusz z filmu o Tomku Komendzie. „Boję się, że ta sprawa źle się skończy”

Na ekranach kin wciąż można zobaczyć „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Pojawia się w nim dwóch policjantów, którzy siłą wymuszają na tytułowym bohaterze przyznanie się do winy. Jak donosi Jakub Ćwiek, chociaż „wszelkie podobieństwa postaci do prawdziwych osób są przypadkowe” jeden z nich nosi nazwisko prawdziwego funkcjonariusza, który nie miał ze sprawą Komendy nic wspólnego, … Continued

Artykuł/Film 22.10.2020

Dołącz do dyskusji (3)

217 odpowiedzi na “Gdzie jest prawo? Gdzie uczciwość? – pyta Kazik w nowej piosence o Tomku Komendzie”

  1. No właśnie?!? Gdzie ono jest ? W większości w Brukseli , może coś by tak powiedzieli wszyscy ci co za to odpowiadają?! A wróć to nie ten portal tu się ich chwali a nie piętnuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...